Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Wypalona dziura w metalowej siatce w drzwiach mikrofali

hafexo 03 Lut 2017 15:36 549 1
  • #1 03 Lut 2017 15:36
    hafexo
    Poziom 12  

Witam

Mam problem - przez złe umieszczenie specjalnego metalowego talerza w komorze mikrofalówki podczas pracy wytworzył się łuk elektryczny który wypalił mi dziurę w folii i metalowej siatce umieszczonej na drzwiach.

Dziura nie jest duża (1,5cm x 0,5cm), o ile dobrze wiem to długość mikrofal wynosi jakieś 12cm, ale mimo wszystko coś się tam przedostaje bo czuję że w tym miejscu plastikowe okno się nagrzewa - zapewne są to jakieś znikome ilości.

Jak można by to naprawić? Kupić taki kawałek siatki, przyciąć i tam przykleić?

Chyba że to olać, mikrofalówka nie jest jakoś często użytkowana, a tyle co ją używam to ten plastik się co najwyżej staje "mocno ciepły". Raczej mi chodzi czy przez taką dziurkę może się wydostać coś co jakiś wpływ na zdrowie będzie miało jesli ktoś przebywa w pobliżu pracującej mikrofali?

0 1
  • #2 05 Lut 2017 21:46
    Sławek 61
    Poziom 18  

Jeżeli uszkodzeniu uległa siatka kuchenka nie powinna być użytkowana mimo, że otwór nie jest duży zawsze jest ryzyko przedostawania się fali elektromagnetycznej. Co do przyklejenia kawałka siatki to myślę, że nie spełni to zadania bo będzie odseparowana galwanicznie i będziemy mieli taki efekt jak byśmy włożyli coś metalowego do kuchenki czyli iskrzenie które może spowodować uszkodzenie naszego urządzenia. Osobiście doradzałbym wymianę drzwiczek.

1