Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[LENOVO G500S] Update do WIN10 - Format laptopa z partycją recovery

03 Lut 2017 15:44 483 3
 • Poziom 7  
  Witam!
  Posiadam laptopa Lenovo G500S, którego chciałbym sformatować/updateować do Windows 10. Wcześniej był już aktualizowany do dziesiątki, ale cofnąłem aktualizację ze względu na problemy z wifi. Laptop jest już trochę zapchany, dlatego waham się nad czystą instalacją Windowsa 10 z DreamSparka lub po prostu aktualizacją. Jednak, gdy będę chciał zainstalować czysty system, przy czym zostawię partycję recovery z Windows 8, proces przywracania ustawień fabrycznych będzie możliwy? Czy może lepiej zrobić update do Win10, a dopiero potem w ustawieniach wybrać opcję formatowania systemu do czystego stanu (bez bloatware'u producenta)

  Pozdrawiam
 • Red. Komputery FAQ
  Windows 10 i tak swoje recovery poza tym z W8 prawdopodobnie utworzy. Jednak nijak się ma to do fabrycznej partycji recovery.
 • Poziom 29  
  Jeśli użyjesz Win10 z DreamSparka, to będziesz miał swój klucz. Możesz usunąć wszystkie dostępne partycje, jeśli chcesz.

  Jeśli instalujesz Win10, to bez różnicy, co zrobisz, Win8 będzie przesunięty do osobnego folderu, czyli tak, jakby był zainstalowany na czysto.

  Jeśli chcesz zachować partycję Recovery, to zainstalowanie Win10 z poziomu Win8 to dość dobra decyzja, w szczególności, że będziesz miał możliwość powrotu, jeśli WiFi będzie szwankować. Podczas instalacji możesz nawet wybrać, by to była czysta instalacja, a i tak katalog z Win8 pozostanie na dysku, ale ze zmienioną nazwą.

  Jestem tylko ciekaw, dlaczego pod Win10 miałeś problemy z WiFi, skoro od poprzedniej wersji aż tak bardzo się nie różni.
 • Poziom 14  
  Jezeli masz dysk zewnetrzny o przyblizonej pojemnosci do tego ktorego masz w lapku to zrobilbym kopie calego dysku Clonezilla, po czym format calego HDD, utworzenie partycji i instalacja 10. Jezeli sie nie bedzie podobalo to zawsze mozna wrocic i troche miejsca sie oszczedzi.