Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo LS 9205 E - Brzęczy, źle domywa naczynia.

seba_999 03 Lut 2017 18:15 408 2
  • #1 03 Lut 2017 18:15
    seba_999
    Poziom 9  

Witam serdecznie,

Mam zmywarkę Ardo LS 9205 E, nie wiem ile ma lat, była w mieszkaniu które kupiliśmy. Oprócz tego, że jest dosyć głośna, na samym początku użytkowania nie było z nią zbytnich problemów. Do czasu... Od około pół roku podczas pracy, od czasu do czasu słychać brzęczenie. Raz jest głośniejsze, raz cichsze. Zmywarka wtedy działa cały czas, dalej realizuje program. Żeby 'zlikwidować' brzęczenie wystarczy dać pauzę i wznowić program. Od jakichś 2 tygodni jest problem z domywaniem naczyń w górnym koszu - zacieki, niedomyte kubki - mimo, że nie były zbytnio zabrudzone. Sól jest, nabłyszczacz jest. Czyściliśmy ostatnio zmywarkę specjalnym środkiem. Bez zmian.
    Zauważyłem nieco zwichrowaną uszczelkę zraszacza pod górnym koszem, było tam też nieco brudu, który usunąłem. Niestety jest bez zmian. Próbowałem ją wymienić, niestety nie jestem w stanie żadnej dopasować. Pytanie - czy idę w dobrym kierunku? Czym może być spowodowane to brzęczenie (nagranie w załączniku)?

0 2
  • #2 11 Lut 2017 22:22
    mamkonto
    Poziom 14  

Witaj

Brzęczenie może pochodzić z pompy obiegowej, jest zanieczyszczona lub wpada w wibracje, jeśli tak jest , może tracić na wydajności.
    Wiele problemów wynika z niedbania o stan zmywarki, w tym o sypanie soli (zanieczyszczenie kamieniem ), oraz używanie programów z niską temperaturą, szczególnie przy myciu tłustych naczyń, wówczas tłuszcz odkłada się we wszelkich szczelinach, fałdach i zakamarkach,a jak może się połączyć z kamieniem staje se szczególnie uciążliwy. Czy wyczyszczono dokładnie wszystkie dysze ( otwory) na wiatrakach.
    Co do uszczelki, dołączam rysunek złożeniowy , czy chodzi o element nr 1008?

0
  • #3 16 Lut 2017 20:42
    seba_999
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź.

Kupiłem i użyłem jeszcze raz środek do czyszczenia zmywarek. Jeśli chodzi o domywanie naczyń - jest zauważalna poprawa, ale do ideału jeszcze troszeczkę brakuje. Dysze czyste, drożne - sprawdziłem poprzez przyłożenie spryskiwacza pod kran - woda leci wszystkimi otworami. Jeśli chodzi o temperaturę - faktycznie. Zmywarka u nas praktycznie non stop zmywa na programie eko 40*C. Co jeszcze można zrobić?
    Co do uszczelki - wychodzi na to, że to ten element nr 1008.

0