Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydepark działu mikrokontrolerów

dondu 03 Lip 2017 12:08 24063 504
  • #451 03 Lip 2017 12:08
    Piotrus_999
    Poziom 39  

Cytat:
    ale np. absolwenci naszych szkoleń potrafią pisać swoje programy tak, żeby same znajdowały błędy w swoim kodzie.

Czy chodzi o kursy prowadzone przez Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry?

Widziałem że absowenci potrafią też samoreperować i remontować domy oraz stworzyć zmywaki do naczyn, które same zmywają.

• #453 03 Lip 2017 13:13
    arcyimperator
    Poziom 11  

Piotrus_999 napisał:
    Cytat:
    ale np. absolwenci naszych szkoleń potrafią pisać swoje programy tak, żeby same znajdowały błędy w swoim kodzie.

Czy chodzi o kursy prowadzone przez Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry?

Widziałem że absowenci potrafią też samoreperować i remontować domy oraz stworzyć zmywaki do naczyn, które same zmywają.

Może piszą toola do np. statycznej analizy, wtedy to ma jakiś sens. Ale wątpię.

• #454 14 Sie 2017 09:01
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

dondu napisał:
    Moderowano przez dondu:
    Przeniosłem temat do Arduino, gdzie kolega michalko12 nie zagląda :)

@dondu nie da się nie zaglądać do działu Arduino! Obiecane mechanizmy indywidualnej dezaktywacji poddziałów nie powstały do dzisiaj.

• #455 14 Sie 2017 09:10
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

michalko12 napisał:
    Obiecane mechanizmy indywidualnej dezaktywacji poddziałów nie powstały do dzisiaj.

Michale, nic na to nie mogę poradzić. Swego czasu, gdy o tym rozmawialiśmy zgłosiłem to Gulsonowi, zostało to zaakceptowane i wciągnięte na listę TODO. Niestety prac z systemem jest tak dużo (tym bardziej, że był przenoszony na serwery Amazon), że musimy spokojnie czekać.

• #456 14 Sie 2017 09:59
    rs6000
    Poziom 20  

michalko12 napisał:
    dondu napisał:
    Moderowano przez dondu:
    Przeniosłem temat do Arduino, gdzie kolega michalko12 nie zagląda :)

@dondu nie da się nie zaglądać do działu Arduino! Obiecane mechanizmy indywidualnej dezaktywacji poddziałów nie powstały do dzisiaj.

Jak się nie da wg Ciebie, to wystarczy nie zaglądać, i po temacie ;) po co sobie nerwy szargać ;)

Miłego i spokojnego dnia życzę ;)

Pozdr

• #457 24 Sie 2017 18:23
    Piotrus_999
    Poziom 39  

R-MIK napisał:
    Czy kolega jest PIIIII czy udaje PIIIIIII?

R-MIK napisał:
    Trzeba adminom podsunąć pomysł, na ranking idiotów.

R-MIK napisał:
    Mam inne problemy do rozwiązania niż użeranie sie publiczne z PIIIIIIIII.

Chciałem się zapytać - czy już na E można tak bez konsekwencji? Normalnie to chyba już każdy by dostał bana. Pytanie ogólne - bo może to jakaś nowość i można dowolne myśli przy pomocy PIIIII wyrażać.

Rozumiem że moderatorzy mogą mnie lubić, ale to już chyba idzie o wiele za daleko

• #458 24 Sie 2017 18:56
    dondu

Jeszcze tydzień temu z lekkim zawahaniem dałbym krótkie ostrzeżenie, ale ...niestety moje stanowcze działania moderacyjne (w zakresie ukrytych wulgaryzmów) zostały ostatnio przytemperowane przez głównego admina forum. Nie mogę więc zareagować na cyt. PIIIII, bo ani to wulgaryzm odnoszący się do kolegi, ani ... no właściwie co to jest?

Nie za bardzo natomiast mam jak zareagować na propozycję rankingu idiotów, ponieważ nie da się dokładnie stwierdzić, że odnosi się do konkretnej osoby. Z wątku można oczywiście wnioskować, ale to jest do obrony i zmiany mojej ewentualnej decyzji.

Z drugiej strony jest kolega sobie trochę winien, bo niepotrzebnie dzisiaj zaczepiał kol. R-MIK po wygranej (może to złe słowo ...) z nim dniu 30 czerwca dyskusji.

Dlatego proszę obu kolegów, aby ważyli co piszą, bo za całokształt, także można dostać ostrzeżenie - w szczególności kol. R-MIK, a o tych PIII będę pamiętał ja oraz każdy inny moderator i admin.

• #459 24 Sie 2017 19:22
    Piotrus_999
    Poziom 39  

PIIII to nie jest ukryty wulgaryzm tylko jawny :). No dobra czyli rozumiem że jest przyzwolenie od góry na chamstwo. To nie chodzi też o same słowa - tylko on mnie publicznie obrażał. Czyli rozumien że można kogoś bez konsekwencji na E obrażać. Czyli jak czyjaś opinia mi się nie spodoba mogę od dziś bez konsekwencji napisać. : Ty PIIII PIIII. To co piszesz to PIIII PIIII. Przestań PIIIIII głupoty.

Nie znaczy że napiszę (nie jestem @R-MIK ) - ale formalnie mi wolno rozumiem

• #460 25 Sie 2017 14:52
    dondu

W sumie to jest mi ten przypadek na rękę, i poproszę głównego admina o jego interpretację (co zaraz uczynię).
    Da nam to większą jasność co do wytycznych, które jak każde prawo nie przewidzą wszystkich przypadków.

Dodano po 19 [godziny] 25 [minuty]:

Po konsultacjach z adminem głównym nakładam ostrzeżenie na rok z tytułu:

Cytat:
    3.1.9. Rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

Przy okazji informuję, że nadal będziemy ostro traktować wszelkie przejawy łamania punktu powyższego oraz:

Cytat:
    3.1.6. Rozpowszechnianie treści sprzecznych z zasadami współżycia społecznego oraz dobrymi obyczajami.

• #461 25 Sie 2017 15:49
    Freddie Chopin

dondu napisał:
    Po konsultacjach z adminem głównym nakładam ostrzeżenie na rok z tytułu: ...

Ale komu?

Nie można by odblokować tematu w dziale DIY? Chętnie bym się dowiedział o tym jak dokonano przełomowego przekroczenia prędkości światła (;

• #462 25 Sie 2017 16:15
    dondu

Freddie Chopin napisał:
    Ale komu?

R-MIK

Freddie Chopin napisał:
    Nie można by odblokować tematu w dziale DIY? Chętnie bym się dowiedział o tym jak dokonano przełomowego przekroczenia prędkości światła (;

OK, ale to ja zadam pytanie, by nieco ostudzić emocje kol. R-MIK.

• #463 25 Sie 2017 16:31
    Freddie Chopin

A możemy proponować pytania? Bo R-MIK już odpowiedział (w koszu), że to jest takie "I2C by R-MIK" - komunikacja w jednym kierunku, bez oczekiwania na ACK. Chciałem więc w wątku bardzo zaproponować zwiększenie zasięgu do 40000 kilometrów poprzez zastąpienie światłowodów tradycyjnymi listami papierowymi wysyłanymi pocztą - też będzie w końcu działać w takim scenariuszu (;

• #465 25 Sie 2017 16:42
    Freddie Chopin

Na razie pozwoliłem sobie doprecyzować, jeśli wolisz to wywal mojego posta z ewentualnym uzupełnieniem swojego. <:

• #466 25 Sie 2017 16:44
    dondu

Zostawiłem, skomentowałem, czekamy na odpowiedzi autora tematu :)

• #468 25 Sie 2017 16:58
    dondu

Dajmy szansę i czas autorowi tematu na zrozumienie problemu lub przekonanie nas :)
    Później on albo moderatorzy zadecydują.

• #469 25 Sie 2017 17:03
    Freddie Chopin

Piotrus_999 napisał:
    Zadam to samo pytanie co na początku - czy taki temat w DIY powinien w ogóle być.

Byle nie w koszu, bo tam nie można odpowiadać <:

• #470 25 Sie 2017 18:32
    Piotrus_999
    Poziom 39  

@Freddie Chopin No wiesz. Już najwyższe władze moderatorskie na tym tematem dumały (i nawet mi napisały żebym się odpatyczkował bo bo jestem za durny aby to zrozumieć) i uznały że jest jak najbardziej ok.
    Jak widać EP również uznała że I2C jest pojęciem tak szerokim, że można w nie wrzucić wszelkie typy komunikacji włączając deep space network. Tak że voyager łączył się też po I2C.

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

@Freddie Chopin Chyba Kolega się nie dowie bo znowu w koszu wylądowało. Ciekawe kto tak broni tego tematu.
    Hydepark działu mikrokontrolerów

• #471 25 Sie 2017 20:33
    Freddie Chopin

Piotrus_999 napisał:
    @Freddie Chopin Chyba Kolega się nie dowie bo znowu w koszu wylądowało. Ciekawe kto tak broni tego tematu.

Spokojnie, to jest wszystko zgodnie z planem, z dondu uzgodniliśmy że te posty wylecą aby można było napisać tylko jeden (który właśnie wysłałem), aby R-MIK mógł się skupić na tylko jednej wiadomości.

• #472 26 Sie 2017 08:58
    dondu

Freddie Chopin napisał:
    Piotrus_999 napisał:

Spokojnie, to jest wszystko zgodnie z planem, z dondu uzgodniliśmy że te posty wylecą aby można było napisać tylko jeden (który właśnie wysłałem), aby R-MIK mógł się skupić na tylko jednej wiadomości.

A ja to potwierdzam i proszę, by dyskusja była merytoryczna, aby można było podjąć decyzję, co do losów tego tematu.

• #473 26 Sie 2017 12:31
    linuxtorpeda
    Poziom 17  

To ja merytorycznie spytam - po jakim czasie znikają ostrzeżenia?

• #475 26 Sie 2017 12:40
    linuxtorpeda
    Poziom 17  

To ja wnoszę o usunięcie moich ostrzeżeń, za długo już je mam.

• #476 26 Sie 2017 12:40
    dondu

To zależy jaki termin został nadany - chyba można, to sprawdzić patrząc we własny profil gdzie na dole powinna być lista wraz z terminami.

• #477 26 Sie 2017 12:50
    linuxtorpeda
    Poziom 17  

Ktoś był złośliwy i nadał mi ostrzeżenia bezterminowo, niektóre mają po 3 lata.

• #478 26 Sie 2017 12:51
    dondu

linuxtorpeda napisał:
    To ja wnoszę o usunięcie moich ostrzeżeń, za długo już je mam.

To proszę porozmawiać z ich autorem lub adminem działu, z którego pochodzi moderator.

• #479 26 Sie 2017 12:51
    linuxtorpeda
    Poziom 17  

Z trymerem gadać nie będę.

• #480 26 Sie 2017 12:52
    dondu

Zacytuję jeszcze raz bo edytowałem post.

dondu napisał:
    To proszę porozmawiać z ich autorem lub adminem działu, z którego pochodzi moderator.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME