Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bmw e36 2.0 vanos - Problemy na gazie szalejace obroty itd

Bodzio_o 03 Feb 2017 20:55 804 14
    Bodzio_o
    Level 7  
    Witam wszystkich.
    Otóż rozkladam już ręce. Auto na benzynie chodzi jak zyleta za to na LPG wariuja zegary, trzęsie autem,gaśnie na tych wariujacych obrotach. Mam dość.
    Auto było u jednego znachora który nic nie powiedział, zaś drugi że to wina cewek bo wiem że były przepalone i nie zostały wymienione. A więc pojechałam do mechanika wymienił 6 cewek, świece, wszystkie gumki. I co?? I dalej lipa. Kocham to auto ale ten gaz mnie wykańcza. Nie wiem nawet gdzie się udać bo brakuje w Łodzi magika co się zna naprawdę. Chyba że o jakimś nie wiem. Błagam pomóżcie.
    nowackahelena
    Level 17  
    Silnik rzędowy r6? Daj fotke silnika.
    Bodzio_o
    Level 7  
    Tak,Fotkę mogę jutro dać ponieważ nie mam możliwości teraz zrobienia.
    Bodzio_o
    Level 7  
    Gaz sekwencyjny. I byłam normalnie w serwisach LPG w żargonie mówię że znachorow :)
    Bodzio_o
    Level 7  
    Tak szczerze jak kupiłam auto to facet mówił że do wyregulowania więc powiedziałam ok bo mam znajomego od LPG więc jeździłam na benzynie do czasu spotkania się z kumplem, który normalnie pracuje w serwisie i podłączyl pod komputer i mi ustawił jakieś inne parametry że ucichlo trochę tej wariacji obrotów ale to na dzień dwa a później już coraz gorzej i jak poszłam drugi raz do kolegi to mówił że mi nie pomoże więc taki znachor że żaden znachor a kolejni powiedzieli ze wina cewek to już wszystko wymienilam świece cewki uszczelki wszystko wychuchane wydmuchane i dalej to samo.Naprawde załamana jestem bo tu naprawdę nie ma kogoś kto by się na tym znał.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Po pierwsze skoro działa poprawnie na Pb to winy szukaj w gazie.

Dodano po 1 [minuty]:

Bodzio_o wrote:
    jak poszłam drugi raz do kolegi to mówił że mi nie pomoże

A czemu?
    E36 to dosyć przyjemne autko.
    Bodzio_o
    Level 7  
    Też tak uważam bo na benzynie jeździ pięknie a na gazie normalnie auta nie poznaje wariuja obroty gaśnie jest słabe budą trzęsie. Ale właśnie nie mam tu gazownika złotą rączkę w swoim fachu.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Bodzio_o wrote:
    Ale właśnie nie mam tu gazownika złotą rączkę w swoim fachu.

A co nie jesteś z Łodzi?

Wystarczy warsztat któy robi Twój sterownik gazu i to wszystko.
    Kilka pomiarów i wiadomo czy reduktor do wymiany czy wtryski czy jeszcze inny problem.
    Bodzio_o
    Level 7  
    Kwesia taka że auto z Krakowa i tam też instalacja była robiona muszę sprawdzić jaka tam jest firma napisana narazie w łodzi ręce rozkładają.
    ociz
    Moderator of Cars
    Po pierwsze odpuść sobie tych znachorów, magików i złote rączki, bo prawdziwy fachowiec uzna takie określenie za obrazę i Cię pogoni.
    Jak znam BMW to 95% instalacji LPG nadaje się jedynie do wymontowania i zamontowania ponownie, tyle że tym razem poprawnie.
    Bodzio_o
    Level 7  
    Do nich tak nie mówię zresztą sama w warsztacie robiłam i się sama nie obrazalam jak ktoś tak mówił ale w kwestii LPG jestem laikiem. I większość ma wywieszone tylko szyldy LPG serwis a tak naprawdę dla nich czarna magia co się dzieje. To by nie jednego to wkurzylo że jeździ od jednego do drugiego i nic.Dlatego pozwoliłam sobie tu napisać.
    sebap
    Level 41  
    nowackahelena wrote:
    Silnik rzędowy r6? Daj fotke silnika.

A były inne M52B20?
    Instalacja sekwencyjna to tyle informacji co nic. Jaki sterownik, reduktor, wtryskiwacze?
    Daj fotkę spod maski tak, żeby było widać reduktor i wtryskiwacze, będzie już jakiś obraz sytuacji.
    Bodzio_o
    Level 7  
    Dziękuję Wszystkim za pomoc okazało się że jest za mały parownik i nie powinna być instalacjia na dwóch listwach tylko pojedynczo podłączone. Dlatego wariuje. Wcześniejszy właściciel robił tak żeby było jak najtaniej z tego wychodzi.Pozdrawiam serdecznie.