Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie myszki bezprzewodowej ładowarką od telefonu

wirles 03 Lut 2017 20:59 795 2
 • #1 03 Lut 2017 20:59
  wirles
  Poziom 1  

  Witam,

  kupiłem sobie myszeczke bezprzewodową z akumulatorem wbudowanym. Dla zainteresowanych model "A4tech bloody R80" , w celach naładowania ogniwa producent dorzucił kabelek USB - micro USB do komputera no ale jak wiadomo ładowanie przez USB z komputera nie jest zbytnio efektywne jeśli spojrzymy na czas takiego ładowania (przynajmniej ja to zauwazyłem łądując w ten sposob telefon - 1,5-2x dłużej).

  Pytanie me brzmi, czy mogę sobie podłączyć bezstresowo ten kabelek do ładowarki telefonicznej i w taki sposób ladować myszke ? Zaryzykowałem i na szybko podłączyłem , wszystko grało, myche łądowało i % baterii nawet szybko rósł w góre ale wole jednak zapytać czy to bezpieczne dla ogniwa.

  -Na odwrocie myszki informacje jakie zamieszczono to 3.7V - 30mA (myślnikiem zastąpiłem symbol myślnika i pod nim 3 krótszych myślników)

  - natomiast parametry ładowarki to SEC 5V - 550mA (ta sama sytuacjaz myslnikiem)

  Teraz zauwazylem rozbierznosci, mA - natęzenie prądu podejrzewam z doświadczeń zwiazanych z ładowaniem telefonu/ powerbanków może być wyższe, szybciej nałąduje baterie. Natomiast napięcie 5V juz mi troche śmierdzi i budzi mój niepokój co do takiego ładowania myszki.

  Nakierujcie mnie koledzy jak z tą sytuacją dalej działać, może poszukać ładowarki od innego telefonu która bedzie miała zbliżone parametry itp. jak wygląda sprawa z tym natężeniem i napięciem . Wolałbym opcje ładowania z portu USB odłożyć na bok bo nie po to kupiłem myszke bezprzewodową żeby mi kable od ładowarki wisiały :D

  Pozdrawiam

  0 2
 • Pomocny post
  #2 03 Lut 2017 21:06
  Adam-T
  Poziom 38  

  Tak się składa, że w gnieździe USB masz prawie to samo dostępne co w Twojej ładowarce czyli 5V i 500mA. Śmiało możesz ładować ładowarką.

  0
 • #3 04 Lut 2017 13:01
  krzysiek_krm
  Poziom 35  

  Witam,

  wirles napisał:
  Wolałbym opcje ładowania z portu USB odłożyć na bok bo nie po to kupiłem myszke bezprzewodową żeby mi kable od ładowarki wisiały

  myślę, że nie jest to zbyt wielki problem.
  Również mam bezprzewodową myszkę z akumulatorem tej samej firmy, co prawda jakiś inny model. Używam jej już ponad rok, przy dość intensywnym użytkowaniu (nie mniej niż 8 - 9 godzin dziennie, bywa, że dłużej) podłączam ją do ładowania średnio raz w tygodniu na mniej więcej 2 godziny. Kabelek jest krótki i dość sztywny, trochę niewygodny, więc staram się podczas ładowania robić coś innego, czasami jednak muszę koniecznie używać komputera, więc się przez te 2 godziny "pomęczę".
  Reasumując, mało uciążliwe.

  Pozdrawiam

  0