Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips Daylight 5 i HID China - Problem ze światłami dziennymi LED i H4 HID

03 Feb 2017 23:07 855 2
  • Level 13  
    Witam forumowiczów.
    Od kilku miesięcy miałem podłączony zgodnie z instrukcją zestaw DRL Philips Daylight 8, który prócz tego, że zakłócał CB radio nie sprawiał żadnych problemów.

Dzisiaj przywieziono mi Chińskie światełka HID, konwersja na H4 poprzez zwykłą wymianę żarówek, zamontowanie przetwornic i podłączenie kabelków.
    Instrukcji żadnej.
    <<Link>>
    Podłączyłem tak jak trzeba tylko lewe światło zamiast czarny do masy dałem do minusa akumulatora, bo kabelek był krótki a nie chciało mi się go przedłużać.
    Chiński lewy HID podziałał może 2 minuty jak nie krócej, i zdechł.
    Prawy podłączony do masy świecił i świeci nadal.
    Nie wiem kiedy ale ledy Philipsa też padły.
    Oba "urządzenia" mają wbudowane na plusach bezpieczniki, żaden nie uległ przepaleniu.
    Później testowałem czy aby palnik HID nie jest walnięty, podłączając go do drugiej przetwornicy.
    I palnik i przetwornica są martwe, jeżeli chodzi o LED Philipsa nie mam pojęcia co padło.
  • Level 11  
    Takie to uroki HID zamontowałem kilkadziesiąt kpl i około 20% padała po montażu lub wkrótce po montażu.
    Nie wspominając o zakłóceniach jakie powodują w jednym aucie po zamontowaniu zestawu nie można było odpalić silnika na załączonych światłach
    po wyłączeniu świateł auto adpala wytłumaczy mi to ktoś?.
  • Level 13  
    Zdemontuję badziewie i odeślę, szkoda bo zależało mi nie na jakimś szpanie czy nowym gadżecie, ale na polepszeniu widoczności nocą, chodzi o pieszych i rowerzystów, którzy nie raz są prawie niewidoczni z uwagi na czarne ciuchy, a którzy mają dziwne przyzwyczajenia nie patrząc wchodzą pod jadący samochód.
    Tak widziałbym ich z (szerszej perspektywy :) miałbym więcej czasu na reakcję.