Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

teensyduino 3.2 - jaki darmowy program (CLI) do programowania tego układu?

teensy-duino32 04 Feb 2017 04:48 522 2
    teensy-duino32
    Level 1  
    Witam całe forum!
    Jestem nowy, nie wiem czy powinienem pisać tu czy w dziale arduino, wszak chodzi o płytkę teensyduino podobną do arduino (w razie czego proszę o przeniesienie).

Do rzeczy: Mam urządzenia oparte o układy teensyduino 3.2. Muszę pozwolić klientom urządzeń na samodzielne ich programowanie... Do tej pory zmuszałem klientów na moje urządzenia do instalacji na ich komputerach środowiska ARDUINO IDE ze specjalnym dodatkiem do teensyduino. Problem jest taki, że to dla wielu osób pewne utrudnienie i kłopoty z tym związane (nie każdy jest w tym biegły!). Dlatego chciałbym napisać program z GUI (znam kilka języków programowania), w postaci "wizarda", który będzie odpalał inny program (ten którego szukam), najlepiej darmowy i koniecznie uruchamiany z linii poleceń systemu, który pozwoli zaprogramować urządzenie przez użytkowników samodzielnie... Chodzi o to aby dostępny kod (w języku C) skompilować i wgrać do urządzenia (tak jak pisałem na teensyduino). Program taki musi być na licencji umożliwiajacej go wykorzystanie / powielanie we własnym sofcie (to chyba zrozumiałe), najlepiej w języku angielskim i działać pod Windowsem (najlepiej bez jakichś wymagajacych zależności). Co polecicie Państwo? Chodzi też o w miarę proste reagowanie na błędy, wykrywanie urządzenia (czy jest podłączone do USB), itd. itd.

Dziękuje za wszelkie sugestie i uwagi!
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    User removed account
    User removed account