Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z radyjkiem ONWA ...

20 Lip 2005 13:38 1560 13
  • Poziom 10  
    Witam
    Prosze o pomoc, gdyz kupilem radyjko ONWA MARX K6107 gdzie okazalo sie ze to radyjko posiada tylko modulacje FM. Czy da rade przestroic te radyjko na popularny AM??
    Radio pracuje w polskim standardzie:"w zerach"
    moc nadajnika: 4 WAT
    ilość kanałów: 120 CH (3 bandy po 40 CH)
    Z gory dzieki za pomoc

po co tyle wykrzykników??
    kosmita
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 34  
    Jeżeli nie ma w środku miejsca na płycie głównej na transformator modulacyjny to nic z nim nie zrobisz... Wreszcie ludzie zrozumieli zalety FM-u i przechodzą powoli w niego.

Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Moze sa zalety jestem nawet za... tylko ze nie moge sie narazie z nikim na drodze dogadac, a to juz nie nalezy do zalet. Jak duzy to transformator??
  • Poziom 34  
    hehe jeżeli chodzi o droge to tak, masz racje :)
    transformator tak gdzieś na oko 3 x 3 cm niedaleko wzmacniacza dźwieku. nie powiem Ci jak sie nazywa ten wzm. bo nie moge nigdzie znaleźć schematu do niego.....
  • Poziom 11  
    Na Allegro ktoś sprzedaje Onwe FM .Wyglądem z zewnątrz niczym się nie różni od tradycyjnej Onwy 6112.Jeżeli to jest to ,to podejrzewam że i płytka będzie identyczna ale bez transformatora.Miejsce na niego powinno byc w lewym rogu przy kablach zasilających patrząc z góry.Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    mpn103 napisał:
    Wreszcie ludzie zrozumieli zalety FM-u i przechodzą powoli w niego.

Nie zapędzaj sie tak w tej egzaltacji. Dla mnie na przykład jest to pozbawiony jakiejkolwiek finezji - najbardziej zaśmiecający eter sposób modulacji chwalony głównie przez tych co nie potrafią zrobić czysto pracujacej dopały albo anteny zestroić. Jak jeszcze można mówic o przewagach FM szerokopasmowego oraz w konstruowaniu sieci ze względu na brak interferencji to tzw. "wąskopasmowy" FM jest jednym wielkim nieporozumieniem, na CB szczególnie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Wlasnie to jest onwa z allegro. Przez moja nie wiedze nieco sie wkopalem no ale coz!
    Czyli generalnie z tego co piszecie da sie to jednak zrobic tak??
    Czy ewentualnie ktorys z kolegow posiada schemat do tego czegos??
    Bardzo bylbym wdzieczny
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 14  
    Nie miała ta onwa czasami dopisku merx czy coś takiego? Z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem? Widziałem coś takiego właśnie tylko z FM na godzinę przed końcem licytacji za ponad 170 zł.
    Niestety nie miałem nigdy do czynienia z tym radiem więc nie pomogę.
    Mogę jedynie przestrzec przed radiem Formel 1. Wygląda jak wąska onwa. Również tylko FM. Niestety szmelc bo płyta zupełnie inna. Mam coś takiego leżeć i traktuję jak bazę części. Pasuje część cewek, synteza (LC7185), driver i końcówki w.cz. i m.cz. Pzydały się również pokrywy do reanimacji prawie nowego Alana 100+ po wypadku.
  • Poziom 11  
    Onwa tzw.gróba 6112 dość powszechnie wystepuje w pytaniach na forum.Możesz szukać też pod Alan 19 to jest to samo .Powdzenia.
  • Poziom 34  
    Ale co da wlutowanie transformatora modulacyjnego (nawet jeśli jest na niego miejsce) skoro nie ma jak się przełączyć w AM. Jeżeli nie ma odbiornika AM-owego, z nadajnikiem nie problem, modulator jakiś dać i leci ale co z odbiornikiem?
  • Poziom 10  
    Dokladnie to ta Onwa Merx z allegro. Kupilem bo troche bylem nieswiadomy. Panowie czy naprawde nic z tym nie mozna zrobic?? Czy moze ta robota sie nie oplaca i lepiej to znowu sprzedac i kupic normalne AM-owe radyjko.
  • Poziom 14  
    Panowie. Onwa Merx ma wyświetlacz ciekłokrystaliczny więc wątpię czy to to samo co konwencjonalna onwa i jej klony. Obawiam się, że będziesz miał problem. Ktoś znający się na problematyce pewnie będzie to w stanie przerobić. Tylko czy to się opłaci skoro nowy Alan 100+ (klon Onwy) kosztuje na allegro 230 zł.
  • Poziom 10  
    Tak tez wlasnie myslalem. To powiedzcie jeszcze mi prosze ktory z tych Alanow jest godny uwagi (mowie o tych za male pieniadze)
  • Poziom 34  
    Jeśli za male pieniądze i chcesz go kupić z homologacją to polecam 100+ jak sie popsuje to bardzo łatwo jest go naprawiać.

Pozdrawiam, Jacek