Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrzynia basowa - zabudowa - wygłuszenie i usztywnienie konstrukcji

zyziuhh 04 Lut 2017 13:28 441 5
  • #1 04 Lut 2017 13:28
    zyziuhh
    Poziom 6  

Witam. Posiadam głośnik pionner TS-W306C, ale to tylko informacja dodatkowa.

zaprojektowałem sobie do niego skrzynie 39 L Closed.

Skrzynia ma wymiary wewnetrzne (wys X szer X dł wymiary w cm) 20x35.5x59.5 skrzynia bedzie polozona na plasko na podlodze bagaznika , obok bedzie zrobiona skrzynia na kolo zapasowe i inne niezbedne rzeczy. Robie cos na zasadzie zabudowy, splycam caly bagaznik o 25 cm. wszystko bedzie w podlodze.

Na roznych tematach i forach znalazlem duzo informacji na temat " fali stojacej" w obudowach o regularnym ksztalcie, oraz ze przy duzych obudowach warto zrobic wzmocnienia.

mam 2 pytania.

1. Czy skrzynie od srodka wygluszac zeby zapobiec "fali stojacej" ?
    2. Czy powinienem skrzynie wzmocnic jakimis rozporkami z mdfu ?

zamieszczam zdjecia projektu jak to wyglada.

skrzynia basowa - zabudowa - wygłuszenie i usztywnienie konstrukcji skrzynia basowa - zabudowa - wygłuszenie i usztywnienie konstrukcji skrzynia basowa - zabudowa - wygłuszenie i usztywnienie konstrukcji

Obudowa bedzie robiona z MDFu 18 mm gruby, a przednia sciana bedzie z podwójnej plyty, w jednej bedzie otwor montazowy, a w drugiej otwor w ktorym schowaja sie wystajace elementy glosnika, na ktora pozniej przyjdzie grill zabezpieczajacy. chce uzyskac plaska powierzchnie.

PS. Prosze mi tylko nie mowic ze ten glosnik sie nie nadaje do obudowy zamknietej, znalazlem wiele opinie ze zagra dobrze w closed i BR. Postawilem na obudowe zamknieta z racji tego ze bedzie to o wiele lepiej zmiescic w to miejscie ktore mam w samochodzie, a do BR musialbym miec obudowe okolo 55-60 l. Jest to moja swiadoma decyzja.

0 5
  • #2 04 Lut 2017 15:38
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

1. Tak powinieneś ja wygłuszyć
    2. Rozpórki nie zaszkodzą, wyeliminują ewentualne wibracje ścianek a dodatkowo pomogą rozproszyć falę w obudowie.

0
  • #3 04 Lut 2017 18:02
    zyziuhh
    Poziom 6  

Dzeki za odpowiedz.
    Czy wygluszyc ja moge takimi matami jak do wygluszania drzwi ? Jakas cienka warstwe.

I jak poprowadzic rozporki zeby to mialo sens, i jakiej szerokosci je zrobic, bo jednak odejma troche z litrazu.

0
  • #4 04 Lut 2017 18:27
    powalla
    Moderator CarAudio

Fale stojace nie pojawiaja sie w pasmie subwoofera, bo ...sprawdz jaka dlugosc maja takie fale i wszystko jasne ;)

0
  • #5 04 Lut 2017 20:33
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Skrzynie zazwyczaj wygłusza się materiałami takimi jak watolina.
    Co do fal stojących Link

0
  • #6 05 Lut 2017 11:43
    zyziuhh
    Poziom 6  

Ok. Czy wzmocnienia dac przez dlugosc czy przez szerokosc ? Generalnie sub jest plytki i glosnik troche bedzie przeszkadzac przy ladowaniu tam rozporek.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo