Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Krups XP7210 wersja D - Błąd przepływu wody 05

noidemm 04 Feb 2017 16:46 2856 19
 • #1
  noidemm
  Level 22  
  Witam.
  Posiadam expres xp7250. Zaczęło lać z tłoka pomocniczego. Rozebrałem expres wymieniłem oringi i złożyłem wszystko do kupy. Przy włączeniu expresu wyskakuje czyszczenie. Wyjmuje boczny pojemnik na fusy wkładam z powrotem i zaczyna się czyścić. Tłok wędruje do dołu, pompa przerywa cykl, załącza się jeszcze raz i wyrzuca błąd nr 5.

  Dodam jeszcze że woda leci przez boczną dysze tą do czyszczenia. Da się jakoś sprawdzić przepływomierz czy czasami nie jest uszkodzony? Jak powinien przebiegać cykl czyszczenia i czemu co włączę expres każe przeprowadzić czyszczenie. Poniżej filmik dokąd dojeżdża tłok.
  https://www.youtube.com/watch?v=97MYOr7WbrQ
  :arrow:
 • Helpful post
  #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Szczerze mówiąc to wydaje mi sie ze po prostu Pan coś nieźle pomieszał.
  Ów czyszczenie wskazywało by na problem z dolnym mikrowłączkiem, natomiast "piątka" wskazuje na uszkodzenie przepływomierza..

  Czy aby płytka elektroniczna została poprawnie podłączona ?
 • #3
  noidemm
  Level 22  
  Tak płytka elektroniczna dobrze podłączona. Przyznaje się, że rozbierałem jeszcze dystrybutor ;-/ Przepływomierz kupowałem w tamtym roku, ale nie mówie że nie jest uszkodzony. Czy można jakoś sprawdzić przepływomierz choćby miiernikiem elekrycznym?? Czy przepływomierz jest rozbieralny?? może się wirniczek zablokował. Expres stał długi czas nieużywany.

  Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

  Przepływomierz już się kręci. Był zablokowany, rozebrałem go i działa tylko nie wiem czy zczytuje. Koło tłoka pomocniczego są trzy mikrowyłączniki (fotka poniżej). Mam expres nie do końca złożony i musze przytrzymywać jeden mikrowyłącznik od pojemnika na stare fusy, drugi jest od pozycji górnej siłownika a ten środkowy do czego niby służy?? Nic go nie naciska. Krups XP7210 wersja D - Błąd przepływu wody 05
 • #4
  nioop

  Home appliances specialist
  Środkowy zamyka obwód pompy wody.
  Naciska go pojemnik od fusów
 • #5
  noidemm
  Level 22  
  a ten z prawej strony?? też go zamyka pojemnik od fusów?? Czyli jak włączam expres i nie mam pojemnika od fusów (expres do końca nie złożony) to musze przytrzymać oba te mikrostyki ??
  U mnie na dole nie ma mikrowyłącznika, chyba że przeoczyłem.
 • Helpful post
  #6
  nioop

  Home appliances specialist
  Dokładnie tak..
  Mikrowłącznik na dole stosowany był w późniejszych modelach..

  Oba te górne mikrowłaczniki muszą być przyciśnięte
 • #7
  noidemm
  Level 22  
  Tylko czemu co włączenie Express każe opróżnić pojemnik z fusami i przeprowadzić czyszczenie. Czy podczas czyszczenia wodą powinna lecieć tam gdzie kawa czy przez ten boczny ?? Gdzie szukać problemu? Czy winny może być dystrybutor??
  Włączam Express dystrybutor zaczyna się obracać i wyskakuje komunikat (mijają diody od pojemnika z fusami) o czyszczenie.
 • #8
  nioop

  Home appliances specialist
  noidemm wrote:
  ...każe opróżnić pojemnik z fusami i przeprowadzić czyszczenie. Czy podczas czyszczenia wodą powinna lecieć tam gdzie kawa czy przez ten boczny..


  Tzn. Ustalmy pewne szczegóły by móc pomóc..
  Jaki to jest model ekspresu ? Pisze Pan o modelu XP7250 a na filmie pokazuje XP7200.

  Po włączeniu zapala się od lewej pierwsza i trzecia kontrolka sygnalizująca opróżnienie pojemnika i czyszczenie ?

  Uruchamia Pan program czyszczenia ? Czy dzieje się ów w/w usterka na tzw autoteście ?
 • #9
  noidemm
  Level 22  
  Witam.
  Przepraszam za zamieszanie i chaotyczne wypowiedzi. Postaram się napisać po kolei.
  Tak jak kolega napisał express to XP 7210 wersja "D". Poniżej zdjęcie oznaczenia na expresie (przepraszam za słabą jakość)

  Krups XP7210 wersja D - Błąd przepływu wody 05

  Panel przedni expresu XP7210 wygląda tak jak poniżej:

  Krups XP7210 wersja D - Błąd przepływu wody 05

  Po załączeniu expresu uruchamia się dystrybutor i się przekręca, potem zapalają się diody (od lewej strony:pierwsza i trzecia).

  Czyszczenie można wykonać po wyjęciu pojemnika na fusy oraz górnej szufladki odczekaniu 10 sekund i włożenie tego spowrotem (w moim przypadku wciśnięcie dwóch mikrowyłączników). Czyszczenie się rozpoczyna jak na filmie, siłownik zjeżdza w dół jak by miał kawe pażyć, woda zaczyna lecieć z dyszy do spieniania mleka. Z dysz od nalewania kawy nic nie leci. Siłownik idzie w górę i wyskakuje błąd nr 5.
  Mam nadzieje, że w miarę zrozumiale to napisałem.

  Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie tematem.
 • Helpful post
  #10
  nioop

  Home appliances specialist
  Czyli teraz wnioskuję, że ekspres usiłuje wykonać czyszczenie jednak napotyka się na problem nr.5 i przerywa proces.

  Najczęściej to winny jest przepływomierz, jednak nie da się ukryć, że sporadycznie zdarzają się usterki wiązki przewodów czy elektroniki.

  Proszę w pierwszej kolejności sprawdzić poprawność przejścia wiązki przewodów przepływomierza..
  Potem już tylko można podmienić przepływomierz na próbe..
  Teoretycznie powinno się dać jakoś sprawdzić przepływomierz miernikiem, jednak w praktyce tak naprawdę to tylko podmiana się sprawdzi..

  Przepływomierz jest elementem nierozbieralnym - Po jego rozpołowieniu ciężko będzie przywrócić mu jego szczelność
 • #11
  noidemm
  Level 22  
  Tak expres próbuje wykonać czyszczenie jednak przerywa wyświetlając błąd nr 5. Przepływomierz rozebrałem (odszedł dekielek górny) złożyłem, śmigiełko się obraca, ale nic to nie dało. Przewody od przepływomierza sprawne. Zamówiłem nową przepływkę jutro będzie na miejscu. Dam znać czy pomogło.
 • #12
  noidemm
  Level 22  
  Wymieniłem przepływomierz wody, jednak był uszkodzony. Włączyłem czyszczenie, tłok zjechał w dół i cykl czyszczenia trwał jakieś 5-10 min. Po czym siłownik wrócił w pozycję startową i cykl zakończył się. Nadal migała dioda CLEAN. Ponowne czyszczenie i jeszcze raz i dalej to samo. Po każdym cyklu czyszczenia dioda się dalej pali. Za czwartym razem siłownik zjechał na dół, ale pompa nie przestawała pompować (jak by jakaś krańcówka czy mikrowłącznik nie puścił) aż po minucie wyskakuje błąd 06. Czy jest w tym expresie mikrowłącznik od pozycji dolnej?? Dlaczego pompa nie przestaje pompować?? Poniżej filmik.

  https://www.youtube.com/watch?v=nNW1c1J-lW0
 • Helpful post
  #13
  Przemy48
  Level 14  
  Błąd 06 oznacza że nie spada przepływ wody po opuszczeniu tłoka .
  Jeśli nie masz wycieku na zewnątrz to pewnie dystrybutor nie trzyma .
  Regenerowałeś dystrybutor - jaki przebieg ma ekspres ?
  Najprawdopodobniej masz też już słabą pompę , wymień w niej oring na tłoku , tylko nie zgub kulki która tam jest bo nie będzie działać . Oring musi być z dobrego materiału zwykła guma nie wytrzyma długo .
 • #14
  nioop

  Home appliances specialist
  I dodatkowo proszę sprawdzić czy nie "popuszcza" zawór pompy - On również może powodować 06 .

  Czy miał Pan już okazję przeprowadzać proces czyszczenia w w/w ekspresie ?
  Proszę postępować według instrukcji obsługi po wyeliminowaniu wycieku.
 • Helpful post
  #15
  Przemy48
  Level 14  
  [quote="nioop"]I dodatkowo proszę sprawdzić czy nie "popuszcza" zawór pompy - On również może powodować 06 .

  Dokładnie o tym zapomniałem - zdejmij grubszy wężyk z kolanka przy pompie i zobacz czy nie kapie z jego króćca podczas pompowania
 • #16
  noidemm
  Level 22  
  W expresie nie przeprowadzałem jeszcze czyszczenia. Dzwi mnie fakt iż przy dojechaniu siłownika do samego dołu nie przestaje pompa pompowac (jak by jej coś nie odłączało). Co jest odpowiedzialne przy wyłączanie pompy w pozycji dolnej siłownika?? Jak tłok zaparzacza dojedzie do samego dołu pompa zaczyna ciszej chodzić jak by nie dawała rady.
 • #17
  noidemm
  Level 22  
  Wczoraj rozebrałem dystrybutor. Okazało się, że zawór dwubarowy jest zakamieniony. Przeczyściłem go, przesmarowałem uszczelki (dmuchając w niego trzyma).
  Dystrybutor złożyłem, ale coś poszło nie tak, iż przy próbie przeprowadzenia czyszczenia expresu dystrybutor cały czas się przestawia (obraca) i woda cały czas leci.
  Czy jest możliwość domowym sposobem sprawdzenie dystrybutora?? Co najczęściej uszkadza się w nim?? Gdzie szukać usterki?? Przed zakupem nowego chciałbym się upewnić, że ten jest uszkodzony.
  Nie chce już dokłądać pieniędzy do tak nieudanego produktu jakim jest ten express. Porażka totalna.
 • #18
  nioop

  Home appliances specialist
  Gdybym to ja bym na Pana miejscu, bo widzę że ma Pan dylemat - To bym już nie inwestował w niego większych pieniędzy. Przepływomierz, dystrybutor, uszczelki - A sprzęt jest już "wiekowy".

  Problem który Pan opisał sugeruje problem z mikrowłącznikami na dystrybutorze.
  Złe podłązenie / ustawienie / zablokowanie.
 • #19
  noidemm
  Level 22  
  Złożyłem jeszcze raz dystrybutor i podczas włączania expresu miga dioda czyszczenia. Po wykonaniu czyszczenia siłownik wędruje do góry, dystrybutor wody się ustawia i wszystko wraca do początku (dalej miga dioda czyszczenia). Robiłem już czyszczenie 5 razy i cały czas to samo. Brak błędów a dioda od czyszczenia miga dalej.

  Dodano po 40 [minuty]:

  Expres naprawiony. Diody nie migają teraz chciał bym jeszcze raz go dobrze wyczyścić. Jak włączyć długie czyszczenie expresu, apotem odkamienianie??
 • #20
  jaacceek
  Level 11  
  Witam.
  Napisałeś, że naprawiłeś, ale jaka była przyczyna.
  Napisz proszę co naparawiłeś , że zgasła ci kontrolka migająca clean.