Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann Vitopend 100 W WH1B - nie odpala na CO, niska moc odpalania na CO.

szuwar_ab 04 Feb 2017 17:23 1248 4
    szuwar_ab
    Level 2  
    Witam

Posiadam piec jak w temacie używany od ponad 7 lat we wspólnym pionie z innymi piecami tego samego typu. Sterowanie CO odbywa się radiowo za pomocą zewnętrznego czujnika temperatury powietrza. Problem jaki z nim mam to odpalanie na centralnym ogrzewaniu. Czujnik wysyła sygnał do pieca, następują trzy próby jego odpalenia po czym zapala się czerwona dioda alarmowa. W takiej sytuacji pozostaje tylko wyłączyć piec przyciskiem i ponownie załączyć. Obecnie radzę sobie z tym problemem w pierwszej kolejności odkręcając ciepłą wodę użytkową, piec bez problemu odpala, następnie zakręcam kran, piec będąc załączonym przełącza się na CO i grzeje kaloryfery.

Obserwując przez wizjer zamkniętą komorę spalania widać wyraźnie, że odpalanie na wodzie użytkowej odbywa się z większą mocą - płomień jest wyraźnie wyższy. Natomiast w czasie odpalania na CO widać znacznie niższy płomień i piec nie wykrywa odpalenia.

Czy to prawda że ten piec odpala na wodzie użytkowej zawsze z maksymalną mocą? Jeżeli tak to prosiłbym o poradę w jaki sposób zwiększyć moc odpalania na CO tak, aby i CO było odpalane z taką samą mocą - które pokrętło regulujące jest za to odpowiedzialne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam
    Artur
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    tomek3108
    Level 14  
    Każdy piec grzeje wodę z mocą maksymalną jeśli nie ma ustawionego ograniczenia. Są dwa pokrętła, jedno z ikonką grzejnika a drugie z ikonką kranika. Chyba nie trzeba tłumaczyć które z nich za co odpowiada.
    szuwar_ab
    Level 2  
    Nie chodzi mi o te pokrętła. Zdejmując obudowę pieca jest możliwość regulacji pod zamkniętą komorą.
    tomek3108
    Level 14  
    Tam są regulacje ciśnienia gazu na minimalnej i maksymalnej mocy pieca które nijak się mają do tego z jaka mocą piec grzeje CO
    szuwar_ab
    Level 2  
    Może będzie dla kogoś pomocne.

Dziś maiłem przegląd konserwacyjny pieca, po którym chodzi jak nowy. Główna czynność która załatwiła problem to dokładne wyczyszczenie palnika oraz elektrody zapłonowej dzięki czemu w czasie startu na CO płomień jest wyższy i sterownik w piecu wie że ten płomień już istnieje i piec pracuje jak należy.

Mój piec miał ostatni przegląd konserwacyjny ponad 3 lata temu. Obecnie będę pamiętał aby wykonywać taki co 1,5 roku.

Pozdrawiam