Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z710 - Bluescreen I no bootable device

04 Lut 2017 20:19 432 9
  • Poziom 15  
    Witam. Od pewnego czasu mam problem z laptopem.. Laptop niby działa poprawnie mogę go używać grać dwa trzy razy na dzień w trakcie używania potrafi się zawiesić pojawi się bluescreen restart i pojawi się informacja że nie wykrywa dysku no bootable device. Dopiero pomaga jak długo przytrzymam power i na nowo go wł. Myślałem że slot dysku ale kupiłem kieszeń zamiast napędu cd i tam przełożyłem dysk i nadal to samo.. Czyżby padał dysk? System Win 10 dysk 1TB sshd
  • Spec od komputerów
    SMART dysku wrzuć.
  • Poziom 15  
    Jakiś konkretny program polecasz?
  • Spec od komputerów
    Crystal Disk Info, HD Sentinel.
  • Poziom 15  
    Jeśli jeszcze jakieś informacje potrzeba to prześlę :) Lenovo Z710 - Bluescreen I no bootable device
  • Moderator - Komputery Serwis
    Dysk jest ok.
    SMART nie komunikuje niczego niepokojącego.
  • Poziom 15  
    Hmm to w czym problem płyta ? Tylko czemu jak złapie zwieche i bluescreen to po restarcie nie widzi dysku ... ?
  • Spec od komputerów
    Prawdopodobnie usterka mostu południowego/hybrydowego.
  • Poziom 15  
    Powiem tak miałem jeden most już wymieniany bo zrobiłem zwarcie na USB i padły mi wszystkie USB i kamera wysyłałem do serwisu i jest już ok. Ale takie sytuacje działy się już przed tym zawarciem. Teraz jedynie problem że niby wykrywa mi w menadżerze GeForce ale jest z wykrzyknikiem. Mogło by tak być ze to od tej karty..? Wcześniej przed zawarciem karta działała nie raz przy graniu wywalilo ja też z Bluescreen..