Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV 55-60 cali za max 4500 zł

krystek171994 04 Feb 2017 20:41 2244 25
    krystek171994
    Level 11  
    Witam serdecznie, odpowiadam na pytania:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? i tak i tak
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? [b]z lewej strony od telewizora

7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam ;)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4k, HDR, WIFI, Smart TV, oraz mile widziany pilot z żyroskopem coś jak w LG magic
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemna
    10 .Jakie urządzenia? -----
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Discavery, akcja,
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? OCZYWIŚCIE
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? TAK z 30 % dziennie
    16. Preferencje co do marki? Raczej Samsung ale jestem otwarty co do propozycji
    17. Preferencje co do wielkości? 55 max 60 wiecej sie nie zmiesci
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak ostrości oraz dźwięk, ale będę dokupywał soundbar.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 4500 zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? w sumie to będzie mój pierwszy telewizor.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? TAK

Ogólnie według mnie najlepsze ceny telewizorów ma sklep RTVeuroAGD i z niego szukałem telewizorów.
    Te, które mi się spodobały to:
    1. Link
    2. Link
    3. Link - Co sądzicie o zakrzywionym ? nadmieniam że, tylko jedna osoba będzie siedziała dokładnie na wprost telewizora a pozostałe po lewej stronie do 3 m.
    4. Link
    5. Link

TV był by zawieszone na ścianie. No i taki chyba najlepszy uchwyt to ten Link Co sądzicie?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Seria 6000 od Samsunga idealnie sie sprawdzi przy sygnale z telewizji naziemnej.
    To matryce VA, wiec dostaniesz dobra czern i dobry kontrast. Jest to model 60Hz.
    Jesli chcialbys miec lepszy efekt HDR i 120 Hz, to zobacz serie KS7000 od Samsunga.

Skoro ogladasz glownie wieczorami, unikaj matryc IPS.
    User removed account
    Level 1  
    krystek171994
    Level 11  
    A z tych co podałem to który według was jest najlepszy ? Mogę max przeznaczyć 4500 zl
    Ludwik XVI
    krystek171994 wrote:
    A z tych co podałem to który według was jest najlepszy ? Mogę max przeznaczyć 4500 zl

Z wymienionych przez Ciebie najlepszy bedzie Samsung UE60KU6000w
    Ma dobrą matryce VA, dobry kontrast, sprawny smart. Do tego spory rozmiar.
    Minusem jest 60hz matryca, no ale z Twoim budzetem TV 120hz i w 60 calacah nie kupisz.
    Generalnie to dobry telewizor w sredniej półce cenowej.
    User removed account
    Level 1  
    krystek171994
    Level 11  
    Znalazłem ciekawy telewizor 58 calowy z 100 Hz i w moim budżecie: kliknij ;)
    W sumie spełnia moje oczekiwania, bo ma 4K, HDR, Smarta, ma Bluetooth, ma też 100 Hz.
    Co sądzicie? Będzie to najlepszy wybór z tym co podałem?
    Ludwik XVI
    krystek171994 wrote:
    Co sądzicie? Będzie to najlepszy wybór z tym co podałem?
    To bardzo dobry telewizor na matrycy Innoluxa. Niestety nie jest to natywne 120Hz, a 60Hz.
    Tę samą matrycę znajdziesz w Panasonicach serii DX700/720.

Ps. Tak, strona LG tutaj niestety kłamie.

Moderated By Mirek Z.:

Od samego początku udziału kolegi w tym temacie w każdym poście poprawiałem pisownię jednostki częstotliwości (a tu ważna przecież) na właściwą - nie hz tylko Hz (z powiadomieniem o zmianach). Tak więc czasowe ostrzeżenie - oby przyniosło właściwy skutek.

User removed account
    Level 1  
    krystek171994
    Level 11  
    A powiedzcie mi, czy faktycznie duża jest różnica miedzy 50-60 a 100-120 Hz?
    A te technologie odświeżania: typu Picture Quality Index 1500 czy coś one dają?
    Powiem szczerze, że na tv baardzo rzadko będę oglądał jakieś mecze. Tv głównie będzie wykorzystywany do grania na PS 4 oraz oglądania filmów z internetu.
    Czy koniecznie jest branie matrycy powyżej 100 Hz?

Moderated By Mirek Z.:

Proszę nie opuszczać części "polskich liter"! Poprawiłem.

Ludwik XVI
    krystek171994 wrote:
    na tv baardzo zadko bede ogladał jakies mecze. tv głownie bedzie wykorzystywany do granie na PS 4 oraz ogladania filmow z internetu.
    Czy koniecznie jest branie matrycy powyzej 100 Hz ?

Przy filmach 120 Hz praktycznie nic nie daje, przy PS4 też nie ma różnicy.
    Za to w sporcie oglądanym z telewizji ma to znaczenie, tutaj upłynniacz się przydaje i to bardzo.

Skoro nie zamierzasz oglądać sportu, spokojnie możesz brać model 60Hz.
    Ludwik XVI
    krystek171994 wrote:
    A te technologie odświeżania: typu Picture Quality Index 1500 czy coś one dają?
    Ten wskaźnik niestety w praktyce nic nie mówi, ani o jakości obrazu ani o niczym innym. Po prostu marketingowa papka.
    Nie zwracaj na niego uwagi.
    krystek171994
    Level 11  
    Dobra tak więc chyba będę brał tego 60 calowego samsunga z matryca VA czy tego LG 58 calowego ?. Bo widzę że na 120 Hz chyba mi nie styknie ;/
    Dobra mam jeszcze pytanko bo chciałbym dokupić soundbar tak do max 1000 zł co byście polecili ? Czy soundbar sobie odpuścić i głośniki z TV dają rad ę ?
    Z tego co znalazłem to ten ma fajną moc, dobre opinie i jest promocja z 1300 na 900 zł Link
    krystek171994
    Level 11  
    ale głownie chodzi o KS czyli te SUH co maja po 120 Hz. A ja jak bym brał to KU czyli ten TV co podałem w pierwszym linku.
    Czy jednak wziąć tego LG 58cali ?
    A wracając do soundbarow co sadzicie ?
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    krystek171994 wrote:
    ale głownie chodzi o KS czyli te SUH co maja po 120 Hz. A ja jak bym brał to KU czyli ten TV co podałem w pierwszym linku.

Z seria KU nie ma żadnych problemów.
    Z serią KS były do wakacji 2016, po tej dacie podobno Samsung je poprawił.

Odnosnie soundbara nie pomogę, bo uzywam pełnego kina domowego.
    Mirek Z.
    Moderator
    Ludwik XVI wrote:
    Z seria KU nie ma żadnych problemów.
    Z serią KS były do wakacji 2016, po tej dacie podobno Samsung je poprawił.
    Tematy o problemach z nowymi Samsungami były na forum przez cały ubiegły rok. Może od niedawna jest ich mniej (albo nie zwróciłem uwagi).
    krystek171994
    Level 11  
    Dobra powiedzmy ze jestem zdecydowany na LG 58 calowego bądź też samsunga 60 calowego
    LG ma matryce IPS - samsung ma VA.
    Teraz powiedzcie mi gdzie mogę sprawdzić czy te tv maja tryb gry i jaki mają input lag bo nigdzie nie mogę znaleźć.
    No i który bardziej polecacie?
    krystek171994
    Level 11  
    Odgrzeję trochę mojego kotleta. :D
    Dopiero teraz zamierzam się do kupna TV. Przedział cenowy to ok 4000 zł.
    Po wielu opiniach, recenzjach itp itd jestem na 99% zdecydowany na TV Panasonic TX-58DXU701, który znajduję się w sklepie EURO za cenę 3.399 zł. Wszystko pięknie ładnie, ale ten TV jest dostępny tylko z Ekspozycji. Byłem w sklepie oglądałem TV był zapakowany w kartonie, odpakowaliśmy obejrzeliśmy i na pierwszy rzut oka wszystko jest ok.
    No i pytanie do was czy polecacie takie coś z Ekspozycji?? Szukałem tego modelu i nigdzie nie mogę znaleźć w dobrej cenie jako całkiem nowy.

Ps. Pytałem się sprzedawcy czy długa był na wystawie to odpowiedział, że pracuje miesiąc i nie wie. :/
    Ludwik XVI
    Nie bierz tv z ekspozycji. Pracowal na maksymalnych ustawieniach min 12h dziennie.
    Nie ma sensu, chyba ze Ci dadza 25-30% rabatu pd tej ceny, to wtedy mozna rozwazyc.
    krystek171994
    Level 11  
    3.399 to i tak cena obniżona bo tak to były dużo droższe.
    Jak nie ten Panasonic to co byś zaproponował??
    Fajnie jak by było 58 bądź 60 cali, ewentualnie 55 cali.
    No i żeby był na matrycy VA. W tej cenie nie dostane 120 Hz. (Philipsy odpadają)
    Ludwik XVI
    Zobacz na modele 2017 czyli Panasonic EX600 i EX700.
    Odpowiednikiem DXU701 jest EX700.

W twoim budzecie nie kupisz 4k, 120Hz i 55/58cali.
    macijowu
    Level 16  
    Jeśli dobrze pamiętam, w tej cenie można również dostać telewizor Philipsa 7181, ale może juz go brakować. Możesz też zainteresować się modelem 6561. Koniecznie zobacz je na wystawie i obejrzyj trochę materiału zanim ocenisz czy warto w to brnąc dalej czy nie. :)