Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Onkyo TX-SR304E - nie zapamiętuje ustawień po odłączeniu zasilania.

kolum 04 Lut 2017 22:35 330 1
  • #1 04 Lut 2017 22:35
    kolum
    Poziom 1  

Witam. Posiadam amplituner Onkyo model TX-SR304E. Po całkowitym odłączeniu zasilania oraz jego ponownym załączeniu amplituner nie pamięta ustawień.
    Doczytałem, że jest za to odpowiedzialny jakiś kondensator, który jest odpowiedzialny za podtrzymanie. W innych modelach Onkyo znajduje się koło procesora na frontowym panelu z LCD. W innym poście doczytałem, iż nie ma kondensatora, który podtrzymuje zasilanie cały czas, jest za to kondensator opóźniający wyłączenie. Procesor wykrywa zanik napięcia podtrzymania, ale ma jeszcze dość mocy, aby zapisać całą zawartość do nieulotnej pamięci. Czyli zahibernować.
    Czy na podstawie schematu pomoże mi ktoś wskazać element, który w moim przypadku jest do wymiany??

0 1
  • #2 04 Lut 2017 23:10
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Na szybko z tego co przeanalizowałem to nie dopatrzyłem się kondensatora ani baterii podtrzymującej ustawienia (może przeoczyłem). Ustawienia podejrzewam, że są zapisywane w EEPROM (Q735). Jest to pamięć nieulotna i nie potrzebuje podtrzymania zasilania. Zacznij od analizy okolicy tego układu i uC.

0
  Szukaj w 5mln produktów