Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki korektor do Denon Pma-520ae ?

Hold_on1 05 Lut 2017 01:29 1038 18
  • #1 05 Lut 2017 01:29
    Hold_on1
    Poziom 6  

Witam,
    Zakupiłem w/w wzmacniacz i odczuwam pewien niedosyt jeśli chodzi o dźwięk, chętnie pokusiłbym się o jakiś equalizer, lecz firma Denon w ogóle nie zajmuje się produkcją takowych ( sam nie wiem dlaczego ). Czy możecie polecić jakiś korektor graficzny wizualnie i wymiarowo pasujący do zestawu ?

0 18
  • #2 05 Lut 2017 06:45
    osiniak75
    Poziom 30  

Wzmacniacz nie posiada gniazd do korektora, można wpiąć korektor na wejściu sygnału ale korekcja będzie tylko dla jednego urządzenia, każda zmiana źródła dźwięku będzie zmuszała do zmiany połączeń przewodów. To nie najlepszy model, dlatego jest niedosyt w brzmieniu.

0
  • #3 05 Lut 2017 11:21
    intenso
    Poziom 38  

Hold_on1 napisał:
    Witam,
    Zakupiłem w/w wzmacniacz i odczuwam pewien niedosyt jeśli chodzi o dźwięk, chętnie pokusiłbym się o jakiś equalizer, lecz firma Denon w ogóle nie zajmuje się produkcją takowych ( sam nie wiem dlaczego ). Czy możecie polecić jakiś korektor graficzny wizualnie i wymiarowo pasujący do zestawu ?

Co Ci nie pasuje w dźwięku?

0
  • #4 05 Lut 2017 17:40
    Hold_on1
    Poziom 6  

Odpowiadając na pytanie intenso. Każdy wzmacniacz nadaje brzmieniu pewien niepowtarzalny charakter, jeden wzmacniacz wzmocni sygnał tak, że ten stanie się bardziej "ostry", a drugi nada mu ciepłą barwę (zmiękczy go). Tylko Yamaha dąży do tego żeby ich sprzęt nie wpływał w jakikolwiek sposób na źródło - tak też audiofile interpretują wysoką klasę sprzętu, ale to że wzmacniacz zniekształca źródło n swój sposób nie jest wadą! Kwestia gustu i tutaj pokusiłbym się o stwierdzenie że nie ma złych wzmacniaczy, są tylko inne gusta :D Mi brakuje jeszcze głębszego zakresu korekty, mój niedosyt polega tym że wbudowany equalizer we wzmacniaczu mi nie wystarcza. Teraz troszkę się pobawiłem i doszedłem do wniosku że najbardziej optymalne ustawienia do słuchania mojej ulubionej muzyki to gałka treble przekręcona do połowy w prawo i zaostrzony kontur basu (tzw. przycisk loudness) :D P.S.Przycisk source direct na przednim panelu to także nie głupi pomysł, pozwala na łatwe porównanie wysterowanego sygnału z sygnałem wyjściowym - fajny bajer żeby sie pobawić, a o to w końcu chodzi.

Co do kolegi powyżej, faktycznie teraz zauważyłem, nie ma wejścia pod korektor, ja nawet nie zwróciłem na to uwagi. Byłe przekonany że KAŻDY wzmacniacz musi mieć takowe wejście, a jednak się myliłem :(
    Nie rozumiem jak kolega chciałby podłączyć ten korektor pod źródło. Przecież sygnał ze źródła trafia do wzmacniacza, tam jest wzmacniany, a potem wypływa do korektora, tam dokonuje się jego "obróbka" i z porotem wraca do wzmacniacza, a stamtąd wędruje na kolumny. Chyba że działa to inaczej niż myślę ?

0
  • #5 05 Lut 2017 17:48
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Jakie kolumny masz podłączone? Wybacz ale czytając specyfikację techniczną można dojść do wniosku, że wzmacniacz prezentuje naprawdę dobrą klasę. Wybacz ale słuchanie na loudness'ie to lekka przesada.

0
  • #6 05 Lut 2017 18:07
    intenso
    Poziom 38  

Skąd Ty te brednie o Yamaszce wziąłeś, to jakiś bełkot :)
    Masz najniższy model ze stajni Denona wiec nie oczekuj cudów.
    Miałem kiedyś pma 720 AE .
    Akurat Denon gra równo kolego i nie podbija żadnego zakresu.
    Loudnes nie podbija tylko dołu.
    Przycisk source Direct nie jest do sprawdzania różnicy między ustawieniami.

0
  • #7 05 Lut 2017 19:07
    indianin11
    Poziom 21  

W innym Twoim wątku odradzałem ci kupno tego wzmacniacza i miałem rację, bo odczuwasz jego ograniczenia i niedostatki. Miałem wyższy model ( Denon 720 ae) i również nie byłem zadowolony. Niby wszystko było ok, ale brakowało dociążenia, wypełnienia dźwięku i jednak mocy. Dopiero przesiadka na używkę PMA 925 R dała wyraźną poprawę i teraz jest naprawdę dobrze.
    Yamaha neutralna ? Wybacz, ale chyba nie słyszałeś żadnego wzmacniacza tej firmy.

0
  • #8 05 Lut 2017 20:32
    Hold_on1
    Poziom 6  

Denon gra w połączeniu z Taga Harmony Tav-606 v.3

Sylweksylwina - dlaczego uważasz, że słuchanie na loudnesie to lekka przesada ?

Intenso - W takim razie jakie jest właściwe zastosowanie przycisku source Direct ?

0
  • #9 05 Lut 2017 21:08
    intenso
    Poziom 38  

W ten sposób odłączasz korektor we wzmacniaczu.
    Wzmacniacz wtedy pracuje bez ingerencji w sygnał.

0
  • #10 05 Lut 2017 21:23
    Hold_on1
    Poziom 6  

No dobre, ale skoro w tym wzmacniaczu nie ma wejść pod korektor to po co konstruktorzy wsadzili przycisk Direct ? Chodzi pewnie o to że wzmacniacz można odłączyć od wbudowanego equalizera, żeby za każdym razem nie zmieniać pozycji wszystkich gałek xD
    Nie podoba mi się jeszcze jedna rzecz, radiator jest wewnątrz wzmacniacza, co za tym idzie oddaje ciepło w środku. Wolałbym aby był umieszczony z tyłu tak jak w starych diorach 442, czy radmorach :)

A co do tego loudness'u to poprosze o wyjaśnienie bo dalej nie rozumiem

0
  • #11 05 Lut 2017 21:29
    intenso
    Poziom 38  

Musisz się dowiedzieć co to znaczy Direct a pure Direct wtedy zrozumiesz.

Radiator ma być w środku i tyle, co Ty wymyślasz. ;)

A co chcesz od tego loudnes?

0
  • #12 05 Lut 2017 21:37
    Hold_on1
    Poziom 6  

sylweksylwina napisał:
    ... Wybacz ale słuchanie na loudness'ie to lekka przesada.

Chodzi mi o to co kolega wyżej napisał, dlaczego przesada ?

Wracając do funkcji direct, znalazłem w zasadzie 3 takie same definicje:

Direct - "Oznacza on dobrowolna rezygnację z używania pokręteł opisanych jako "bass" i "treble""
    Source Direct - Dźwięk wędruje bezpośrednio ze źródła do przedwzmacniacza i na końcówki mocy pomijając pokrętła EQ
    Pure Direct - Pominięcie regulacji barwy tonu i balansu - a co za tym idzie mniej możliwości zniekształcenia sygnału.

Te definicje znalezione w internecie są dokładnie takie same tylko ujęte innymi słowami, proszę niech ktoś mi to lepiej opisze

0
  • #13 05 Lut 2017 21:49
    intenso
    Poziom 38  

Przecież już wyżej napisałem :P

0
  • #14 08 Lut 2017 16:29
    Hold_on1
    Poziom 6  

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jak dokupie tuner radiowy denon tu-245rd, bądź tu-215rd to obsłuży go mój pilot który dostałem ze wzmacniaczem ?

0
  • #15 08 Lut 2017 16:44
    intenso
    Poziom 38  

Nie obsłuży.
    Ten pilot obsługuje dcd, dnp i pma.

0
  • #16 08 Lut 2017 18:11
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Hold_on1 napisał:

Chyba wiesz jak działa loudness? Podbija pewne zakresy pasma, i dźwięk po prostu jeszcze bardziej odbiega od oryginału. Przy tych kolumnach dźwięk na pure direct powinien być zadowalający. Może wystarczy się do niego przyzwyczaić bez żadnych ulepszaczy i korekcji. Podbijając niskie i wysokie tony średnie giną. Już od dawna sprzęty z wysokiej półki mają bardzo dobre parametry i nie tylko firmie yamaha na tym zależy.

0
  • #17 08 Lut 2017 19:34
    Hold_on1
    Poziom 6  

Przyzwyczaić się do dźwięku ? Co też kolega wygaduje, po to właśnie korektor wymyślono, aby dostosować dźwięk do swoich indywidualnych wymagań (fakt faktem taki dźwięk jest dodatkowo zniekształcany). Skoro muzyka brzmi lepiej przy włączonym przycisku loudness to niech sobie odbiega od oryginału, komu na tym zależy ? (Chyba tylko audiofilom) Nie chce z siebie robić na siłe audiofila, słuchając muzyki która mi nie pasuje. Używam source direct gdy słucham głośno bo wraz ze wzrostem decybeli rosną zniekształcenia THD, a direct pozwala te zniekształcenia znacznie ograniczyć (poza tym chyba lepiej brzmi), natomiast wieczorem, przy w miare cichym odsłuchu loudness zawsze jest. Dodatkowo podpiąłem wzmaka pod TV i oglądałem właśnie film akcji na loudnesie, wrazenia dźwiękowe były o niebo lepsze niż z włączoną opcją source direct, wszystkie wybuchy takie dynamiczne, dźwięk silnika wyraźny i ostry, o to właśnie chodziło :D Ale to również zasługa Tagi 606 :D

Nie mniej jednak zdaje sobie sprawę że trochę wdepłem kupując 520ae, dlaczego ? Bo dcd do 720ae ma wejście pod usb, w 520-stce dcd posiada tylko funkcje odtwarzania dźwięku z płyt, pendrive'a już nie odtworzy, a pilot z pma-520ae nie obsłuży dcd 720ae, prawda ? (Jeśli sie myle poprawcie mnie)

0
  • #18 08 Lut 2017 20:16
    intenso
    Poziom 38  

sylweksylwina napisał:
    Hold_on1 napisał:

Chyba wiesz jak działa loudness? Podbija pewne zakresy pasma, i dźwięk po prostu jeszcze bardziej odbiega od oryginału. Przy tych kolumnach dźwięk na pure direct powinien być zadowalający. Może wystarczy się do niego przyzwyczaić bez żadnych ulepszaczy i korekcji. Podbijając niskie i wysokie tony średnie giną. Już od dawna sprzęty z wysokiej półki mają bardzo dobre parametry i nie tylko firmie yamaha na tym zależy.

Miałem kiedyś 720 AE i w Direct brzmiał słabo, zero basu i dynamiki.Kolega ma 520 AE to jest zapewne podobnie albo i gorzej.
    Teraz mam 1520 Ae i w Direct można śmiało słuchać, jest bas i dynamika.
    Także ja autora tematu rozumie.
    Hold_on1 napisał:

Nie mniej jednak zdaje sobie sprawę że trochę wdepłem kupując 520ae, dlaczego ? Bo dcd do 720ae ma wejście pod usb, w 520-stce dcd posiada tylko funkcje odtwarzania dźwięku z płyt, pendrive'a już nie odtworzy, a pilot z pma-520ae nie obsłuży dcd 720ae, prawda ? (Jeśli sie myle poprawcie mnie)

Źle zrobiłeś nie kupując 720 AE, zawsze możesz zmienić :)
    Piloty będzie pasował, takie same są w zestawie ze sprzętem 520 AE i 720 AE.
    Zresztą masz instrukcja od Pma a ona jest taka sama na oba modele.

0
  • #19 10 Lut 2017 09:34
    RMS.pl

Poziom 26  

Nie skorygujesz złej jakości dźwięku ze słabego wzmacniacza, bo z takimi sprawami mamy tu do czynienia.

0