Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon np 1550 - kartka kopii z przerwą

20 Lip 2005 14:35 1305 14
  • Poziom 13  
    Witam. Mam problem z kopiarką Canon 1550, chodzi o to ze w momencie kiedy xeruje wychodzi kartka z przerwą np. jest tabelka i coś jest pominięte. Pośrodku albo wc innym miejscu jest biala plama, podejrzewam dolną elektrodę, bez niej jest biala plama. Co robić?? Już wszystko sprawdzaliśmy, bęben, toner, wałki i nic. POMOCY!!

zmieniłem temat
    dlaczego krzyczysz??
    kosmita
  • Poziom 19  
    Podstaw dolną elektrodę to powinno pomóc
  • Specjalista - kserokopiarki
    100% dolna elektroda ! Popatrz czy przypadkiem pani Genia lub Krysia nie zgubiła włosa i nie dostał się na dolną elektrodę :-) :-) :-) Miałem tak kiedyś i nawet znaleźliśmy właścicielkę bo była "miedzianowłosa" (ruda) . Fakt że to nie jej wina , ale żyłka datektywa się odezwała :-)

C.
  • Poziom 13  
    No niestety Panowie wymieniłem nawet drut elektrody i nic. Aż mnie krew zalewa :-(( Już naprawde nie wiem co robić. Bałem się że może bęben jest naświetlony ale nie. :-(
  • Poziom 14  
    Witam
    Czy aby napewno papier jest suchy?
    Jeśli naswietli się bęben to przyciemnia więc to odpada.
    Czy ta plama powtarza się regularnie w tym samym miejscu? (zrób kiopie A3) Mimo że wymieniłeś drut elektrody to sprawdź czy nie ma tam przebicia (na otwartej pokrywie przedniej zrób kopie i obserwój).
    Daj więcej szczegółów to jakoś dojdziemy co to jest.
    Acha, czy koipiując drugą stronę jast lepiej czy tak samo?
    Marcin
  • Poziom 27  
    Wymień całądolną elektrodę, drut ci nie pomoże, sprawdź blaszkę od biasu czy dobrze dolega do podajnika
  • Poziom 13  
    Dzięki za rady jutro sprawdzę. A co do szczegółów to: podczas kopiowania robi się biała plama za każdym razem w innym miejscu. Mało tego co powinno być na kopii a nie ma jest nie tylko pominięte a nawet zastąpione dalszą częścią dokumentu. Np jest tabelka od 1 do 20 to podczas kopiowania (za każdym razem jest inaczej) albo jest biała plama (na początku albo w innym miejscu) albo tabelka ma pola od 1do 4 i odrazu od 10 do 12. Papier jest czysty i suchy, blaszki elektrody też były czyszczone.
  • Poziom 1  
    Z powodu zbyt dużych oporów przy obrocie bębna często
    następuje przeskok zabieraka bębna.
    Wyjmij bęben,od strony jego zębatki widać będzie ślady
    ześlizgiwania się bolca zabieraka.
  • Moderator
    Wiele mogłoby wyjaśnić zamieszczenie dwóch skanów: oryginału i takiej złej kopii. Z dotychczasowych opisów wszystko wskazuje na mechanikę napędu bębna. Z reguły słyszalne są nieregularne stuki. R
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Tak jak poprzednik uważam, że opisywany problem nie ma nic wspólnego z elektrodą transferową. Po prostu bęben ma problemy z obracaniem się, ale oprócz oporów toczenia wpływ na to mogą mieć jeszcze inne sprawy np.: bęben ma luz tzw. poosiowy tzn. to jest możliwe tylko w przypadku nieorginalnej rury, wtedy wystarczy zastosować podkładkę na bolcu w przedniej części zespołu. Innym powodem, może być wygięty lub złamany bolec zabieraka. Można to sprawdzić po wyjęciu bębna, należy zobaczyć jak wygląda i ile wystaje pręcik zabieraka. Prawidłowo powinien on być całkiem prosty, i wystawać około 0,5-0,7 cm. Sprawdż to i opisz co zobaczyłeś.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 13  
    bęben jest w porządku, na innym też tak jest. sprawdzę jeszcxe całą mechanike. Dzięki za rady.
  • Poziom 16  
    Sprawdz czy czyściwo ręcznego czyszczenia elektrody sie nie zerwalo i nie siedzi gdzieś po środku elektrody. Pozdrawiam :D
  • Poziom 13  
    Witam ponownie. Problem w większości rozwiązany, wymieniłem zespół zębatek napędzający bęben i tą nad silnikiem. Ledwo się kupy trzymała, a była zjechana od wewnątrz więc nie wzbudzała podejrzeń. :-) Tylko nie wiem czemu oryginalny bęben strasznie chałasuje, na innym egzemplarzu pracuje cicho.
  • Poziom 29  
    Może elektroda górna bębna wypadła. Jak się napełni trochę tonerem to przestanie.

Powodzenia
  • Poziom 13  
    Sprawa załatwiona, żebatka w bębnie była już wyrobiona i przy obracaniu chałasowała. Nałożyłem kleju szpachlowego i po sprawie.