Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Współosiowanie wałów, osiowanie

arek8850 05 Lut 2017 12:18 675 6
  • #1 05 Lut 2017 12:18
    arek8850
    Poziom 8  

Witam, mam pytanie w jaki sposób można wyosiować wały ( myślę o wale silnika elektrycznego i przekładni połączonych sprzęgłem ). Czy posiadając czujniki zegarowe, suwmiarki jestem w stanie to wykonać? Proszę o podpowiedzi jak i gdzie te przyrządy umiejscowić. Z góry dziekuę za podpowiedzi.

• Fibaro
  • #2 05 Lut 2017 12:33
    2882882
    Usunięty  
  • Fibaro
  • Fibaro
  • #4 05 Lut 2017 14:45
    2882882
    Usunięty  
  • #5 05 Lut 2017 17:23
    arek8850
    Poziom 8  

Dzieki za pomoc. Bedac przy tym temacie mozna uzyskac podpowiedz jak to zrobic w przypadku zastosowan sprzegiel wymagajacych precyzyjniejszego ustawienia?

• #6 05 Lut 2017 17:41
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Oczywiście brak możliwości opisu pomiaru bez wcześniejszego rozeznania w sytuacji
    możliwości pomiaru. Wymagany rys lub zdjęcie.
    Możesz zrobić to dokonując pomiaru czujnikiem zegarowym znając dokładne średnice czopów
    na wysokość położenia tych czopów, stosując nie magnetyczną podstawkę do czujnika na płycie ślusarskiej lub pomiarowej.
    Oraz bazując na listwie lub krawędzi boku stołu to samo z położeniem bocznym wałów.
    W warunkach przemysłowych
    http://www.skf.com/pl/products/maintenance-pr...-tools/shaft-alignment-tool-tksa41/index.html

Mając dostęp do różnych uchwytów czujnika i różnych czujników można czujnik zamocować na wale
    i końcówkę pomiarową czujnika na drugim czopie wału obtaczać pokręcać ruchem
    obrotowym wał z zamocowanym czujnikiem szukając właściwego położenia.
    Oraz

Współosiowanie wałów, osiowanie

.

• #7 05 Lut 2017 18:52
    arek8850
    Poziom 8  

Pomocne rysunki. Dzieki. Napewno beda przydatne dla innych

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson