Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv 55 120 Hz budżet do 3500

Alex43 05 Lut 2017 14:58 1662 25
  • #1 05 Lut 2017 14:58
    Alex43
    Poziom 3  

Mam problem z wyborem telewizora.im więcej czytam tym większy mętlik. Chciałbym kupić tv na dobrych kilka lat.
    Wiem tyle że chce 55 cali, koniecznie 120hz, UHD -nie musi być, wystarczy Full Hd
    Budżet 3500 zł
    Skłaniam się do Samsung i LG.
    Napewno nie chce LG z matrycą RGBW (prawie 4k)
    Proszę o poradę kogoś kto się orientuje w temacie.
    Za podpowiedzi z góry dziękuję.

1. Pomieszczenie w którym ma byç telewizor ma 30m2
    2. 2.5-3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy wisieć?
    Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Telewizor znajduje się w salonie do którego dostęp światła słonecznego jest
    niewielki
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Samsung, jakiś starszy model
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Matryca 120 Hz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Od naziemnej TV
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Do 8h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
    Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Różnie, nie ma takiego
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    To nie jest konieczny wymóg
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie
    16. Preferencje co do marki?
    Samsung
    17. Preferencje co do wielkości?
    50-60 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Kiedy obraz jest zbyt jasny, wręcz rażący
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3500zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
    Co około 10 lat, kiedy sie popsuje
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
    Dotychczas nie, bo obecny telewizor nie miał takich opcji

0 25
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2017 16:44
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Najtanszy sensowny tv w tym rozmiarze na dobrej matrycy czyli VA i 120hz to aktualnie Sony seria 7/8 full HD.
    Np. Modele SONY KDL-55W805C, albo w755c albo w756c
    Niestety trudno je juz kupic jako nie powystawowe.

Nic innego nie ma na dobrej matrycy 120hz i typie VA.
    Jak dolozysz kilka stowek to wpadniesz w najtansze i najgorsze matryce 4K IPS 100/120hz ze slabym odwzorowaniem ruchu, marną elektroniką upłynniającą ruch. Np. modele Philipsa 55 pus 6561.

Z tym budzetem zobacz cos dobrego na matrycy 4k, 60hz i VA czyli np. Panasonic 58DX700 lub 720 albo Samsung KU6400.
    Ciekawie gra tez jedyny dobry, budzetowy LG z pelnym 4K czyli model 58UH635V.

0
  • #3 05 Lut 2017 17:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Co ile lat wymieniasz telewizor w domu ?
    Albo za ile lat planujesz wyminę tego co kupisz ?

0
  • #4 05 Lut 2017 17:42
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden ciekawy model Samsunga czyli 60 calowy J6240.
    Matryca VA, 120hz - cena aktualnie ok 3,3 tys pln.

1
  • #5 07 Lut 2017 21:20
    Alex43
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:
    Wpadł mi do głowy jeszcze jeden ciekawy model Samsunga czyli 60 calowy J6240.
    Matryca VA, 120hz - cena aktualnie ok 3,3 tys pln.

Hej Ludwik XVI .pasowalby mi ten 60 calowy samsung J6240 tylko czy jestes pewien ze jest w nim matryca 120hz?
    Pytam poniewaz nie moge namierzyć tego modelu na stronie na której sprawdzam z jaką matrycą jest dany odbiornik.Jest tam natomiast Samsung 60"J6200 z matrycą 120hz swoją drogą to wiesz czym różnią się te dwa tv?
    Tu podaje stronę, którą się posilkuje http://www.displayspecifications.com/en

Dodano po 14 [minuty]:

LOCOLOCO napisał:
    Co ile lat wymieniasz telewizor w domu ?
    Albo za ile lat planujesz wyminę tego co kupisz ?

Obecnie mam ponad dziesięcioletniego Samsunga.. więc jak widac nieczęsto zmieniam tv☺

0
  • #6 07 Lut 2017 21:27
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Alex43 napisał:
    Hej Ludwik XVI .pasowalby mi ten 60 calowy samsung J6240 tylko czy jestes pewien ze jest w nim matryca 120hz?

Ludzie, ktorzy doszli jaka matryca tam siedzi twierdza, ze jest tam 120Hz matryca Sharpa (tylko w modelu 60 calowym).
    Jednak jest problem z softem tego TV gdyz ma tylko jeden uplynniacz.( Ma tylko regulacje de-judder, a nie ma regulacji de-blur)
    Mozna to zmienic w menu serwisowym zmieniajac model tv na model j6200 - jednak wtedy tracisz gwarancje. Troche to jednak ryzykowne ;)
    .

0
  • #8 07 Lut 2017 22:03
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

W skrócie : Samsung ograniczyl software'owo możliwosci tego TV.

Najlatwiej porownac to do silnika spalinowego np. popularnego 1.6 TDI. Masz ten silnik w mocy 90KM jak i 105 KM. Technicznie sa takie same jednak ten słabszy jest zdławiony oprogramowaniem do 90KM.

De blur to redukcja rozmycia, de judder to redukcja skokowego obrazu w filmach (to naturalne jest, bo filmy sa krecone w 24 klatkach)

0
  • #9 08 Lut 2017 00:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli zakup na dłużej niż na 3-4 lata powinieneś brać model 4K i 100Hz.
    W tym roku modele fullhd będą produkowane tylko najtańsze i chyba wszystkie 50Hz.

0
  • #10 08 Lut 2017 01:34
    suchejro
    Poziom 13  

bzdura, 100Hz i więcej będzie bo nikt już nie chce 50Hz. A 4K to paranoja dopóki większość programów nie będzie tak nadawana, czyli ... za ile lat? 5, 10, 15? Widać jak się wszystko opóźniało co jest teraz, HD nie ma prawie, a ty o 4K piszesz? :)

0
  • #11 08 Lut 2017 08:27
    tradom
    Poziom 12  

LOCOLOCO napisał:
    Jeśli zakup na dłużej niż na 3-4 lata powinieneś brać model 4K i 100Hz.
    W tym roku modele fullhd będą produkowane tylko najtańsze i chyba wszystkie 50Hz.

Sprawdź sobie kiedy 1080p weszło na rynek i ile obecnie jest kanałów w tej rozdzielczości. A teraz schowaj szklaną kulę, bo Ci źle doradza.

0
  • #12 08 Lut 2017 08:59
    H_o_G
    Poziom 1  

Ludwik XVI napisał:
    Alex43 napisał:

Ludzie, ktorzy doszli jaka matryca tam siedzi twierdza, ze jest tam 120Hz matryca Sharpa (tylko w modelu 60 calowym).
    Jednak jest problem z softem tego TV gdyz ma tylko jeden uplynniacz.( Ma tylko regulacje de-judder, a nie ma regulacji de-blur)
    Mozna to zmienic w menu serwisowym zmieniajac model tv na model j6200 - jednak wtedy tracisz gwarancje. Troche to jednak ryzykowne ;)
    .

Może sprostuję trochu, matryce 120Hz są w modelach 50" i 60".
    Jeden suwak jest przez problemy z softem ale to nie jest dokońca tak, że "organiczone zostały mozliwości" tego tv. Jeden suwak zastąpił dwa dla rozwiązania tego problemu, więc jedynym oganiczeniem tutaj jest liczba kombinacji, bo jedna opcja zalezy bezpośrednio od drugiej.

A dla autora ja jeszcze polecę Panasonica ds630e.

0
  • #13 08 Lut 2017 10:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

No to zobaczymy jakie modele będą w tym roku fullhd - 50 czy 100 Hz.
    W tym roku zanosi się że już żadne , ale poczekajmy bo jeszcze nie wszyscy odkryli karty.

I zobaczymy od jakiej kwoty zaczną modele 4K i 100 Hz.
    Zakładam, że będą dużo drożej niż modele w tym roku.

Nie każdy uważa telewizję za pępek świata.
    Filmy i gry 4K już są i już działają.
    Ale telewizje też ruszają już w tym roku i to od razu z HDR w systemie HLG.

0
  • #14 08 Lut 2017 10:45
    tradom
    Poziom 12  

Zrozum, że wyższa rozdzielczość nie ma znaczenia dla większości ludzi. Zrób ankietę zależności wielkości ekranu od odległości. Zobaczymy wtedy ile osób będzie czerpało korzyści z 4k.

0
  • #15 08 Lut 2017 11:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Otóż ma - każda ankieta producenta na świecie kończyła się tym że najważniejszą oceną jest zawsze na pierwszym miejscu - jakość Obrazu.
    Zawsze !
    A 4K właśnie tak ma.

Ale i tak dyskusja Twoja czy moja żadna.
    Producenci już zdecydowali - w tym roku 95% nowych modeli to 4K.
    A fullhd będą tylko entry level i chyba wszystkie 50Hz.

0
  • #16 08 Lut 2017 17:32
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

LOCOLOCO napisał:
    Producenci już zdecydowali - w tym roku 95% nowych modeli to 4K.

Producenci nigdy nie decydują się na rzeczy które są dobre dla klientów. Jedynym wyznacznikiem jest zarobek/marza producenta !

4K zostało wprowadzone , bo malała sprzedaz telewizorów - po prostu zakupiony 5-8 lat temu TV FHD był nadal dobry, wiec nalezało wymyślić coś aby klienci chcieli zutylizowac swój stary TV, a kupić nowy.
    Pierwsze było 3D ale sie nie przyjeło z prostego powodu - brak takich programów w telewizji. (problem z okularami). Było na ten temat sporo sympozjów. Producenci walczyli długo ale klienci i nadawcy telewizyjni odrzucili te opcję. Umarła ostatecznie w 2017 roku.

Tak samo jest z 4K - niestety problemem jest szerokość pasma na satelitach i łączach kablowych - stąd nadal nie ma telewizji w 4K.
    Producenci dekoderów nie wprowadzają modeli 4K, bo nie ma co na nich oglądać i przez najblizsze kilka lat niestety nie będzie.

Wg badań na telewizorach oglądana jest w 94% czasu telewizja (kablówka, platformy satelitarne etc).

0
  • #17 08 Lut 2017 18:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Młodzi mają zupełnie inne preferencje.
    Dlatego w USA Vizio, w Japonii inni producenci produkuję telewizory bez tunerów.
    I taki jest kierunek rozwoju telewizji - wszystko przeniesie się do internetu.
    NHK opracowało przesył 4K i to HDR i nie ma już problemów z szerokością pasma.

Pamiętam telewizory czarno-białe - więc różnica producencka jakości jest ogromna.

0
  • #18 08 Lut 2017 20:58
    Alex43
    Poziom 3  

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i udział w dyskusji.
    Powiem tak..Na początku napalilem się na 4k,ale teraz już mi przechodzi powoli.
    A to dlatego że jest naprawdę bardzo wątpliwe,czy ja kiedykolwiek dostrzege jakość obrazu w 4k?
    Skoro ja i moja rodzina używamy telewizor tak naprawdę tylko do oglądania TV naziemnej (nie mam kablowki,nie gram).
    Co nie znaczy że obojętna mi jest jakość obrazu.
    Więc tak sobie wnioskuje że w moim przypadku nie ma sensu dopłacać i pchać się w tanie 4k,tylko lepszym wyborem będzie kupno w miarę dobrego Full Hd 120Hz.
    Piszcie co myślicie i może jakieś propozycje 55"-60" z matrycą 120hz.

0
  • #19 08 Lut 2017 21:36
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Wydaje mi się, że wyczerpalismy liczbę kandydatów w poprzednich postach.
    Mozesz poczekac na modele 2017 (pojawia sie w kwietniu) - jednak będą drogie ze wzgledu na tzw. efekt nowości.

0
  • Pomocny post
    #20 09 Lut 2017 11:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Musisz szukać już tylko stare:
    - Panasonic 55cs630
    - LG55LF652
    - Sony 55W755
    Ale modele 4K i 100 Hz jako jedyne w tej klasie cenowej niczym nie ustępują: TCLa 58S7806 i Philipsa 55PUS6561

0
  • Pomocny post
    #21 09 Lut 2017 11:39
    suchejro
    Poziom 13  

Zanim 4K się rozgości, to ten tv Ci padnie i będziesz kupować kolejny. teraz elektronika długo nie żyje, po drugie jest tyle warta ile ma gwarancji. W tv jest zawsze słaby element który powoduje, że pada po gwarancji. Tak jak np pralki mają jakiś np monolit it który wiadomo, że padnie po 3 latach, element za 2zł i po sprawie. Kondensator za 30gr itp. i jeleń leci kupić kolejny tv za 3500zł :) Kup coś dobrego i taniego 1920x1080, nie musi być smart skoro netu nie będziesz podłączać, taniej będzie. Za to porządny 100Hz, Sony itp, za 1500 wystarczy.

0
  • #22 09 Lut 2017 14:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie jest tak. Filmów 4K w Netflix, Amazon Prime, Google play , Youtube jest tyle że jak masz czas oglądać jeden dziennie to na rok wystarczy. I są to nowe produkcje.
    A w tym roku będzie ich dwa razy więcej tylko z wytwórni Hollywood.
    A masz jeszcze UHD BD, Gry w 4K na PS4 Pro, Xbox One S który ma BD UHD, masz kamery GoPro, Sony, Panasonic w 4K , masz drony w 4K, aparaty w 4K.
    A ten rok czyli 2017 jest pierwszym gdzie nastąpi wylew materiałów w 4K.
    Tak jak przed Full HD, tak przed 4K nikt się nie obroni.
    I słusznie, bo radość jest wielka i to do dziś i w tej samej cenie.

0
  • #23 09 Lut 2017 17:24
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Trzymaj sie zasady aby nie kupowac najtanszych modeli z danej kategorii.
    Najlepiej na tym wyjdziesz.

Czyli jesli szukasz 4K i 100Hz to omijaj najtansze serie w tej kategorii.

0
  • #24 09 Lut 2017 17:33
    suchejro
    Poziom 13  

Ale gość nie chce podłączać netu, nie chce tego wszystkiego, chce czasem zasiąść przed telepatrzydłem z piwkiem w ręku jak leci mecz i tyle. TV to nie jego życie, i słusznie. Bo to złodziej czasu i pieniędzy.
    Racja, zawsze trzeba omijać najtańsze padliny. Ale to jak ze wszystkim. No chyba, że po końcu gwarancji zmieni na kolejny, to wtedy jeśli daje dobry obraz to pal licho.

0
  • #25 09 Lut 2017 18:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tu masz rację - jak ma być telewizor to ok.
    Tylko w czasie jedzenia apetyt przybywa i wówczas....

0
  • #26 09 Lut 2017 22:57
    suchejro
    Poziom 13  

Z tego co pisał, to wnioskuję, że nie ma 16 lat i wie jaki ma apetyt. Skoro pisze, że tylko tv, to tv. Wie czego chce. Ale może jak zapozna się z możliwościami i pomyśli - fajnie byłoby mieć coś takiego jak obraz jak brzytwa, to może... Ale nie do tv gdzie nie ma 4K i nie będzie do momentu, kiedy ten nowy tv kupiony za trzy dni padnie. Więc jak rozważy za i przeciw, określi potrzeby, to coś wybierze, może nawet z naszą małą pomocą.

0