Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner DVD LG LH-T760IA - Jak Podłączyć kino domowe bez Optical Digital

Trojan90 05 Lut 2017 16:21 894 3
  • #1 05 Lut 2017 16:21
    Trojan90
    Poziom 2  

J.w

Mam telewizor LG 55'' LED Ultra HD 3D jeden z nowszych z wejściem Optycznym Digital Audio

Co mam zrobić by moje stare kino domowe z DVD LG z 2006r było w pełni kompatybilne z Telewizorem LG nowej generacji
    i zarazem z Dekoderem TV (nie mam karty a nie chce bulić 20 zł miesięcznie więcej w Vectr...)

WAŻNE
    Amplituner DVD nie ma wejscia:
    na Karte tuner
    oraz wyjscia Digital
    ma wejscie USB ale nie otwiera za duzych dyskow

1. Chciałbym oglądac: kablowke TV (np HBO )najlepiej w wersji HD a jak da rade do 4K i słyszec to w kinie domowym 5.1 subufer :)
    2. Oglądac legalne filmy 3D oraz 4K z opcja 5.1 dzwieku z komputera bez opcji wypalania na 55'' TV LG
    3. Oraz fajnie by bylo gdyby Odtwarzacz DVD też działal na kinie 5 in 1

i najlepiej by było gdybym Magic pilotem LG operował wszystko właczał i wyłaczał TV - ale nie jest to priorytet

W załaczniku daje schematy i zdjecia wejsc i wyjsc z TV, TUNERA TV , DVD
    Pozdrawiam

0 3
  • #3 05 Lut 2017 17:30
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, pokazany przez kolegę konwerter jest poprawnie dobrany, jeśli mówimy generalnie o jego zastosowaniu.
    Czy on będzie działał poprawnie i jaka jest jego jakość wykonania - nikt tu nie da koledze gwarancji.

Na forum sugerujemy inny konwerter - FIIO 3, który jest sprawdzonym produktem.
    Nieco droższym, funkcjonalnie takie samo działanie jak ten, który kolega pokazał w swoim wpisie.

Niezależnie, jaki konwerter kolega kupi, to zapewnią one tylko dźwięk stereo.
    I na to nie ma siły, ograniczeniem jest tu KD, które jest co nieco starszawe.

Można sztucznie utworzyć dźwięk przestrzenny włączając w kinie Dolby ProLogic dla sygnału dostarczanego do wejścia AUX IN.
    Jedynie, kiedy DVD(KD) jest źródłem sygnału można oczekiwać pełnego dźwięku 5.1 przy założeniu, że odtwarzany materiał takową ścieżkę dźwiękową posiada.

0
  • #4 05 Lut 2017 17:40
    marioer
    Poziom 26  

Kino nie ma żadnego wejścia dla sygnału cyfrowego a więc nie uzyskasz dźwięku w formacie 5.1 .
    Jedyne wejście jakie widać na tylnym panelu to "AUX IN" -podłączysz tam dźwięk stereo i spróbuj czy poprzez ustawienia dźwięku procesor da rade sztucznie podzielić sygnał na 5 kanałów ( zawsze to coś).
    Tyle możesz zrobić. Kino nie przeznaczone do podłączania wielu urządzeń zewnętrznych.
    Dla twoich celów konieczny zakup amplitunera lub kina z co najmniej kilkoma wejściami "cyfrowymi". Wiele współczesnych amplitunerów ma 4-5 wejść HDMI i jedno wyjście HDMI do TV.

0