Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL ZAFIRA B 2000 r 1,8 benzy - Wyłączenie poduszki pasażera przód

ebugno 05 Lut 2017 17:06 4395 6
  • #1 05 Lut 2017 17:06
    ebugno
    Poziom 5  

Witam

Czy ktoś z forumowiczów może kiedyś zajmował się takim problemem jak wyłącznie poduszki pasażera z przodu.
    Chodzi mi o to, że za jakiś pół roku będę musiał przewozić dziecko 4 lotnie z przodu bo z tyłu będzie drugie w gondoli.
    Z tego co wiem to w czasie jazdy dziecka z przodu na foteliku musi być wyłączona poduszka powietrzna. Problem teraz tego typu, że nigdzie nie doszukałem się przycisku wyłączania w Zafirze B 200 rocznik 1,8 benzyna. A również jeżdżę nią bez dziecka więc poduszka musi działać jeśli przewożę dorosłą osobę.
    Wykonywał może ktoś jakieś instalacje tego typu do tego lub innego modelu auta ? Jakieś przycisk przełączania lub wyjęcie bezpiecznika jeśli takowy jest ? Bo muszę w szybki sposób aktywować lub dezaktywować poduszkę w zależności od sytuacji w/w.

Proszę o porady w tej kwestii jesli ktoś coś wykonywał lub ma jakiś pomysł.

0 6
  • #3 05 Lut 2017 17:54
    pepe150
    Poziom 33  

Jak dziecko będzie tyłem do kierunku jazdy musisz wyłączać.
    Jak przodem to nie musisz.
    Poza tym nie każdy samochód posiada wyłącznik poduszki powietrznej pasażera.

Opel Zafira z 2000 r to Zafira A, a nie B jak masz w opisie.
    W schowku nie ma wyłącznika i ten samochód wogle nie posiadał, na tyle samochodów które rozbierałem.

Toyota Yaris I gen też nie ma wyłącznika poduszki powietrznej pasażera.

0
  • #5 07 Lut 2017 19:04
    ebugno
    Poziom 5  

pepe150 napisał:
    Jak dziecko będzie tyłem do kierunku jazdy musisz wyłączać.
    Jak przodem to nie musisz.

Ta informacja jest pewna ?

Dodano po 1 [minuty]:

0__0 napisał:
    Są sprzedawane przez opla foteliki z transponderem który odłącza poduszkę
    np: http://sklep.dixi-car.pl/fotelik-dzieciecy-ba...p-3004.html?osCsid=f90qrsf4ds1d7gcac69ul49hr6
    - pogrzeb pod fotelem i zobacz czy do fotela dochodzą jakieś dodatkowe kable oprócz tych od airbaga, będziesz wiedział czy masz taki system, niestety foteliki tanie nie są.

Za droga rzecz. Poza tym mam już fotelik samochodowy. Ale dzięki za informacje i podpowiedź.

1
  • #6 07 Lut 2017 21:10
    pepe150
    Poziom 33  

Przepisy w Polsce nie zabraniają przewożenia dzieci w foteliku na przednim siedzeniu.
    Jeżeli jest to fotelik tyłem do kierunku jazdy musi być wyłączona poduszka, jeżeli takiej możliwości nie ma nie można przewozić tego typu fotelika.
    Producenci zalecają żeby foteliki były mocowane zawsze na tylnych fotelach lub kanapie.
    Więc jeżeli masz fotelik przodem do kierunku jazdy czyli 9-18, 9-36 itp. zgodnie z Polskimi przepisami możesz przewozić na przednim fotelu z włączoną poduszką.
    Niektóre kraje Unii Europejskiej nie zezwalają na to.

PS. Opel Zafira z lat 1999-2005 jest to Opel Zafira A. Zafira B jest od 2005-2014.
    Tyczy się to tematu.

1
  • #7 08 Lut 2017 13:35
    ebugno
    Poziom 5  

pepe150 napisał:
    PS. Opel Zafira z lat 1999-2005 jest to Opel Zafira A. Zafira B jest od 2005-2014.
    Tyczy się to tematu.

Masz rację tyle, że ja sam się pomyliłem bo mam z 2010 roku ale miałeś rację, bo sugerowałeś się rocznikiem 2000 ;p

Dodano po 9 [minuty]:

pepe150 napisał:
    Przepisy w Polsce nie zabraniają przewożenia dzieci w foteliku na przednim siedzeniu.
    Jeżeli jest to fotelik tyłem do kierunku jazdy musi być wyłączona poduszka, jeżeli takiej możliwości nie ma nie można przewozić tego typu fotelika.
    Producenci zalecają żeby foteliki były mocowane zawsze na tylnych fotelach lub kanapie.
    Więc jeżeli masz fotelik przodem do kierunku jazdy czyli 9-18, 9-36 itp. zgodnie z Polskimi przepisami możesz przewozić na przednim fotelu z włączoną poduszką.
    Niektóre kraje Unii Europejskiej nie zezwalają na to.

Dzwoniłem do Powiatowej Komendy Policji w swoim regionie i Wydział drogowy powiedział mi, że dzieci w fotelikach zapięte w pasy bezpieczeństwa mogą być przewożone przodem do kierunku jazdy przy włączonej poduszce. Nawet policjant powiedział, że jeśli przy takiej sytuacji byłaby poduszka wyłączona to można za to dostać mandat.
    Jeśli jednak na przednim siedzeniu chcemy przewozić dzieci w nosidełkach, gondoli itp skierowane tyłem do kierunku jazdy to bezwzględnie trzeba wyłączyć poduszkę lub jeśli nie ma takiej opcji to wieść dziecko na tylnym siedzeniu.

Temat uważam za rozwiązany. Mogłem od razu zadzwonić i nie zawracać głowy forumowiczom ;p ale może ktoś ewentualnie zasięgnie informacji z tego posta na przyszłość.
    Dziękuję wszystkim za udział.

0