Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra ZgC-40-8-581 wymiana okleiny?

rudyroman 05 Lut 2017 17:31 399 5
  • #1 05 Lut 2017 17:31
    rudyroman
    Poziom 16  

Czołem Panowie!!! Mam już od wielu lat zregenerowane przez siebie Unitry ZgC-40-8-581, są 100% oryginalne, stan idealny, okleiny również idealne w kolorze ciemny brąz. Niestety zmienił mi się wystrój pokoju i pasowały mi czarne głośniki... i tak się zastanawiam nad wymianą okleiny na czarną, ew. polakierowaniu ich w czarny, wysoki połysk (piano), tylko czy nie zniszczę tym samym głośników? A raczej ich wartości sentymentalnej, gdyż nie było w oryginale w czarnym kolorze...

0 5
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2017 17:37
    niewolno2
    Poziom 39  

Możesz je okleić folią samoprzylepną, jest to jakieś rozwiązanie.
    Ja w ten sposób "wymieniłem" fronty w regale.

0
  • Pomocny post
    #3 05 Lut 2017 18:48
    wkj
    Poziom 35  

Samych głośników nie zniszczysz lakierowaniem ale do polakierowania trzeba wszystko wykręcić, wyjąć lub wybić. Lepszym rozwiązaniem jest folia samoprzylepna, gdyż (z mękami) ale można wrócić do oryginału lub do innej koncepcji jak się za jakiś czas wystrój znów zmieni.

Po drugie, lakier piano, zwłaszcza czarny jest trudny do utrzymania w czystości, wszystko widać, paluchy, kurz i in. Wiem bo mam zestawy w białym i czarnym lakierze.

0
  • #4 05 Lut 2017 19:56
    rudyroman
    Poziom 16  

Wiecie Panowie mi nie tyle chodzi że zniszczę głośniki, kolumny mechanicznie. Tylko że obawiam się że wtedy to już nie będzie "to", że to już nie będzie prawdziwa Unitra, a nie chcę zrobić profanacji bo mam naprawdę 100% oryginał i nawet okleina w stanie perfekcyjnym.

0
  • Pomocny post
    #5 06 Lut 2017 05:38
    wkj
    Poziom 35  

To może kup drugie skrzynki i jedne zrób na wystrój pokoju, poprzekładasz bibeloty i będzie super. A w przyszłości jak będziesz chciał wrócić do oryginału to będzie to możliwe, po przełożeniu w te super zachowane obudowy.

0
  • #6 06 Lut 2017 18:55
    rudyroman
    Poziom 16  

Wkj i to jest mysl. Same zniszczone paki pewno by można tanio urwać.

0