Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komunikacja mikrokontroler + bluetooth z komputerem

Jakub17 05 Lut 2017 17:43 741 10
  • #1 05 Lut 2017 17:43
    Jakub17
    Poziom 6  

Witam

Rozpracowuje sobie powoli komunikacje bluetooth z użyciem mikrokontrolera. Na początek napisałem sobie prosty kod do kuminakcji w trybie pollingu z terminalem z komputera. Używam terminala Realterm.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Brak reakcji, w oknie terminala nie ukazują się literka 'A' wsyłana co sekundę. Funkcje USART_Transmit i USART_Receive są żywce przekopiowane z dokumentacji do ATmegi32. Moduł jest sparowany z komputerem, dioda miga w charakterystyczny sposób. Co do konfiguracji terminala to postępowałem zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na tym blogu http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/03/Bluetooth-mikrokontrolery-kurs-jak-zaczac.html
    Wszystko działało gdy wgrałem zamieszczony tam przykładowy programik. Taktowanie procesora 16 MHz z zewnętrznego kwarca

0 10
  • #2 05 Lut 2017 18:44
    excray
    Poziom 39  

Nie wstyd tak perfidnie kłamać? W dokumentacji jest zupełnie inny wzór do wyliczania wartości wpisywanej do rejestru UBRR.

0
  • #4 05 Lut 2017 20:38
    excray
    Poziom 39  

dondu napisał:
    Aby pin TxD cokolwiek nadawał musi być ustawiony na wyjście.

Nie musi. W momencie ustawienia bitu TXEN, TxD przejmuje kontrolę nad pinem.

1
  • #5 05 Lut 2017 20:41
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Słuszna uwaga, bo przecież:

Cytat:
    When the Transmitter is enabled, the normal port operation of the TxD pin is overridden by the USART and given the function as the Transmitter’s serial output.

+1 kliknięte :)

0
  • #6 06 Lut 2017 17:43
    Jakub17
    Poziom 6  

Faktycznie, zaszła pomyłka we wzorze ale już poprawiłem no i obliczyłem wartość też ręcznie żeby się upewnić i zgadza się z tą wartością z tabeli. Ale niestety nadal coś jest źle bo nie działa..

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Konfiguracja terminala
    komunikacja mikrokontroler + bluetooth z komputerem

zmienilem boud na 9600 i ustawielm port COM8. Lewy dolny rog w terminalu wskazuje ze parametry transmisji sa zgodne.
    Probowalem jeszcze na terminalu putty i tez brak reakcji.

0
  • #7 06 Lut 2017 18:18
    excray
    Poziom 39  

Masz co najmniej kilka punktów po kolei które mogą nie działać. Dlatego musisz sprawdzać punkt po punkcie.

0
  • #9 06 Lut 2017 18:34
    excray
    Poziom 39  

Mikrokontroler, połączenie z BT, konfiguracja BT, połączenie BT z PC, sparowanie, konfiguracja sterownika na PC, konfiguracja terminala

0
  • #11 07 Lut 2017 18:36
    Jakub17
    Poziom 6  

Tak, bawiłem się już wcześniej przed napisaniem tematu z pętlą i z innym ćwiczeniem z Twojego bloga, w którym podawano argument funkcji kwadratowej w terminalu i to działało. No nic, to pogrzebie jeszcze w poszukiwaniu przyczyny... W każdym razie jeżeli twierdzicie, że kod jest poprawny to już to mam z głowy przynajmniej.

0
  Szukaj w 5mln produktów