Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-J725DW nie używa żółtego koloru

darek101123 05 Feb 2017 18:52 807 7
 • #1
  darek101123
  Level 2  
  Witam! Mam problem z urządzeniem Brother dcp-j725dw na początku zauważyłem,że nie używa żółtego koloru. Wymieniłem pojemnik na nowy i też nic. Zrobiłem kilkakrotne czyszczenie kolorów i nic, natomiast doszło- nie wykrywanie żółtego pojemnika i nie można nic wydrukować ! Może ktoś miał podobne usterki z takim typem urządzenia? PROSZĘ O POMOC. POZDRAWIAM
 • #2
  endriuf
  Printers specialist
  darek101123 wrote:
  natomiast doszło- nie wykrywanie żółtego pojemnika

  Może trzeba wymienić. Jak robiłeś czyszczenie to mógł się skończyć. Czasami pomaga zaklejenie okienka w kartridżu jeśli zostało jeszcze trochę tuszu na dnie.
 • #3
  darek101123
  Level 2  
  Witam! Wymieniałem kartridż na nowy i na jeszcze inny, i kleiłem okienko. Niestety nie widzi kartridża. Myślę,że to któryś z czujników ,ale nie bardzo wiem jak się do nich dostać.
 • Helpful post
  #4
  endriuf
  Printers specialist
  Trzeba zdjąć skaner, obudowę. Poszukaj filmików na You...
 • #5
  darek101123
  Level 2  
  Dzięki za podpowiedzi, ale na Ytubie szukałem i DCP-J725dw w demontażu nie mogę znaleść .Trafiłem na 430dw, niby podobny ,ale inaczej jest mocowany skaner, wkręty też częściowo chyba w innych miejscach.Do czwartku mam czas na zastanowienie,Potem specjalista od drukarek ma przyjść ze zwolnienia lek.Zobaczę co powie i ile? Napiszę po wizycie.
 • #6
  sumrako
  Level 16  
  Mam podobny problem i wiem że to coś w drukarce, ale gdzie jest ten czujnik wykrywania tonera i jak się do niego dostać ?
 • #7
  endriuf
  Printers specialist
  Za gniazdem z tuszami. Musisz rozkręcić drukarkę.
 • #8
  sumrako68
  Level 3  
  wymieniłem czujnik wykrywania tonera i na chwilę pomogło (parę tygodni i zaznaczam że drukuję niewiele ), potem pewnego dnia załączam drukarkę a tu znów komunikat " nie można wykryć żółtego koloru ". Wiem ak się dostać do trybu serwisowego, ale nie wiem jak dokonać resetu