Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEUGEOT EXPERT - świeci się kontrolka abs , esp , ręcznego i opada prędkościomie

05 Lut 2017 19:40 3585 16
  • Poziom 5  
    Witam, jestem na forum poraz pierwszy.
    peugeot expert 2.0 HDI 120km . Podczas jazdy samochodem powyżej 100km/h zapalają mi się kontrolki od ABS,ESP , hamulca ręcznego, napis stop na wyświetlaczu, czek silnika i opada wskazówka od prędkościomierza , auto było u elektromechanika który stwierdził że zepsute jest BSM (wymienił na nowe) , błędy powracały po przejechaniu ok. 1km , następnie stwierdził ze czujnik ESP jest spalony więc go wymienił , zadzwonił że autko jest gotowe do odbioru nic nie świeci itd. Zabrałem samochód z warsztatu ,wyjechałem na obwodnice i nic się nie świeciło do momentu kiedy przyśpieszyłem do 120km/h , wszystkie wcześniejsze kontrolki się zaświeciły, nie mam siły do tego "mechanik" który drogą dedukcji wymienia co rusz części na nowe i problemy nadal nie ustępują. Proszę o pomoc , co to może być?
  • Poziom 5  
    w błędzie ABS nie ma wyszczególnione jaki to błąd , czy to czujnika ABS czy czegoś innego , na chwile obecną nie wiem jak dokładnie opisany jest ten błąd

Dodano po 2 [minuty]:

na wyświetlaczu wyskakują takie komunikaty jak "system anttoluu defaillant " oraz "ABS freinage defaillant"

Dodano po 4 [minuty]:

gasze silnik odpalam ponownie błędów nie ma zostaje tylko błąd silnika (czek) po czym mogę jezdzić i jezdzić do momentu kiedy nie przekraczam ok. 110km/h
  • Poziom 13  
    Najwidoczniej twój mechanik ma słaby sprzęt do diagnostyki. Najlepiej podłączyć coś dobrego [np. DELPHI ]ma dużo funkcji między innymi odczytuje rzeczywistą prędkość każdego koła z osobna i porównać, może któryś czujnik powyżej 100 zaczyna okłamywać i stąd te problemy. I będzie wiadomo gdzie szukać . A takich co wymieniają na chybił trafił jest dużo to nie oni płacą ty płacisz a on zadowolony .
  • Poziom 5  
    dzięki , ciężko dzisiaj o mechanika który znajdzie przyczyne i coś naprawi tylko większość mechaników to już nie mechanicy tylko "wymieniacze" po forach ludziska piszą że to może być wiele rzeczy np. korozja na czujniku ABS , cienkie już klocki , ciśnienie w ogumieniu , opony o różnych wielkościach , czujnik przyśpieszenia i nie wiadomo gdzie szukać , a oddając samochód do kolejnego mistrza mechaniki może kolejny raz skończyć się gigantycznymi wymianami i kosztami za nie.

pytanko : zacząć sprawdzenia i ewentualnej wymiany czujników abs przy kołach? czy od czegoś innego?
  • Admin grupy Samochody
    marlod napisał:
    zacząć sprawdzenia i ewentualnej wymiany czujników abs przy kołach? czy od czegoś innego?

Od sprawdzenia rozmiaru opon na przedniej i tylnej osi.
    Od podania kodu błędu.
  • Poziom 5  
    z przodu 225/55/r16 z tyłu 225/60/r16
  • Admin grupy Samochody
    marlod napisał:
    w błędzie ABS nie ma wyszczególnione jaki to błąd , czy to czujnika ABS czy czegoś innego , na chwile obecną nie wiem jak dokładnie opisany jest ten błąd

Z taką lakoniczną informacją to można iść do wróżki, na pewno pomoże.

Dodano po 40 [sekundy]:

marlod napisał:
    z przodu 225/55/r16 z tyłu 225/60/r16

Bingo.
    Już wiesz gdzie masz problem?
  • Poziom 5  
    z kodem błędu będzie gorzej bo by go tutaj podać musze się udać na diagnostyke komputerową :/
  • Admin grupy Samochody
    marlod napisał:
    225/55/r16 z tyłu 225/60/r16

Załóż albo na 55 albo na 60 wszystkie 4 i problem zniknie.
  • Poziom 5  
    Bingo? :) chciałbym zeby to był rozmiar opon :) ale niestety :/ na tych oponach jeżdzę już 4 miesiące i jeżdżac na nich wcześniej nie było problemu . Może zacznę od początku , pierwsze dostałem błąd silnika ( błąd egr ) niestety jezdziłem około 2 tygodnie z tą usterką i w trakcie tej jazdy po około 2-3 dniach od awari EGR wyskoczyły błędy BSM/BSI oraz ABS , ręczny , ESP, czek silnika , STOP na wyświetlaczu. wymieniłem EGR błędy skasowane i wszystko grało do momętu przekroczenia prędkości powyżej 110km/h
  • Admin grupy Samochody
    Założysz, choćby na próbę?
  • Poziom 5  
    tak jutro z samego rana założę 4 nowo zakupione letnie opony specjalnie żeby to sprawdzić , jeżeli to jest wina opon to poniedziałek mam pożądnie zakrapiany! :D

Dodano po 1 [minuty]:

w przeciwnym razie gdy nic to nie da jadę podpiąc się do kompa i szczytam błędy które są i wócę na forum. dzięki
  • Poziom 13  
    Ta różnica w wymiarach opon jeszcze nie jest tak duża . Tak jak pisałem sprawdzić prędkości na kołach może któraś koronka jest zardzewiała i czujnik się gubi z odczytem przy wyższych prędkościach '
  • Poziom 5  
    a jeszcze jest taka możliwość , mam zepsuty ręczny i szczęki mi czasem nie odbijają , może on gdzieś trzyma lekko i to też może powodować zły odczyt i te błędy?
  • Poziom 1  
    marlod napisał:
    Witam, jestem na forum po raz pierwszy.
    Peugeot Expert 2.0 HDI 120km. Podczas jazdy samochodem z prędkością powyżej 100 km / h zapalają się wskaźniki ABS, ESP, hamulca ręcznego, znak stopu na wyświetlaczu, kontrola silnika i igła prędkościomierza opadają, samochód był elektromechaniczny, który powiedział, że BSM został zepsuty (wymieniony z nowymi), błędy powróciły po przejechaniu około 1 km, a następnie stwierdził, że czujnik ESP został spalony, więc wymienił go, zadzwonił, że samochód jest gotowy do odbioru, nic się nie świeci itp. Zabrałem samochód z warsztatu, pojechałem do Obwodnica i nic nie było zapalone, dopóki nie przyspieszyłem do 120 km / h, wszystkie poprzednie kontrolki świecą, nie mam siły dla tego ,,mechanika", który, w drodze dedukcji, co jakiś czas zastępuje części nowymi, a problemy nadal trwają. Proszę o pomoc, co to może być?

Cześć,
    sprawdzić nieprawidłowy rozmiar opon zamontowanych w pojeździe,
    jak jedna opona złego rozmiaru.