Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie mini silnika rc pod zasilacz wtyczkowy

05 Lut 2017 22:11 444 5
  • Uczeń
    Witam.Chciałem się was zapytać czy mogę podłączyć silnik 12 V 100 mA do
    zasilacza 12V 1A?
    I czy oznaczenie na zasilaczu np. 1 A, 1,2 A to oznacza prąd maksymalny?
    I do jakiegokolwiek zasilacza na odpowiednie napięcie mogę podpiąć silnik rc czy nie?
    Proszę o odpowiedź.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    mateusz2015_5102 napisał:
    Chciałem się was zapytać czy moge podłączyć silnik 12 V 100mA do
    zasilacza 12V 1A?

Możesz podłączyć.

I czy oznaczenie na zasilaczu np.1A, 1,2A to oznacza prąd maksymalny?

Dokładnie tak, to maksymalny prąd który można pobrać z zasilacza.

I dojakiego kolwiek zasilacza na odpowiednie napięcie moge podpiąć silnik rc czy nie?

Odpowiednie napięcie i wydajność prądowa co najmniej taka jaki jaki jest pobór prądu przez silnik. Trzeba pamiętać, że w momencie rozruchu silnik przez chwilę pobiera większy prąd niż podczas pracy.
  • Uczeń
    goldi74 napisał:
    Trzeba pamiętać, że w momencie rozruchu silnik przez chwilę pobiera większy prąd niż podczas pracy.

Tego to nie wiedziałem, że na początku bierze silnik większy prąd.
    Czyli każdy zasilacz 12V będzie pasował do silnika i nie muszę się przejmować?
  • Poziom 43  
    Czuli każdy zasilacz 12V będzie pasował do silnika i nie musze się przejmować?

Każdy który zapewni odpowiedni prąd do zasilania silnika.
  • Uczeń
    goldi74 napisał:
    Czuli każdy zasilacz 12V będzie pasował do silnika i nie musze się przejmować?

Każdy który zapewni odpowiedni prąd do zasilania silnika.

Odpowiedni prąd czyli ampery czy wolty?
  • Moderator Robotyka
    Podstawy elektrotechniki wypada znać.

Napięcie, mierzymy w Voltach. Oznacza różnicę potencjałów między dwoma punktami.

Prąd, mierzymy w Amperach. Jest to natężenie przepływających ładunków w czasie.

Rezystancja, zwana oporem elektrycznym, mierzona w Ohmach, oznacza opór stawiany przepływającym ładunkom.

Wszystkie te wielkości są ze sobą ściśle powiązane, co wyraża absolutnie podstawowe prawo Ohma.

Wielkość prądu przepływającego przez przewodnik jest wprost proporcjonalna do przyłożonego napięcia i odwrotnie proporcjonalna do rezystancji.

I = U / R.

Jeśli chcesz się zajmować tematem, to rozróżnianie prądu od napięcia, jest absolutną podstawą. I parę innych wiadomości też się przyda.