Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 520X - Check cooling system.

06 Lut 2017 09:35 3132 8
  • Poziom 32  
    Witam monitor trafił do mnie z hałasującyn wentylatorem. Po otworzeniu okazało się, że pracuje tylko jeden ( środkowy) a pozostałe dwa nie. Nie wiem czy to prawidłowe i czy nie powinny od razu pracować trzy ale maja kontrolę obrotów zatem możliwe, że pozostałe dwa startują dopiero na ciepło. Ponieważ przesmarowanie w zasadzie nic nie dało ( luzy) wstawiłem na szybko inny wentylator o tej samej średnicy ale minimalnie cieńszy i ciut mniejszej mocy. Za pierwszym razem uruchomił się bezszelestnie. Jak uruchomiłem drugi raz już się nie uruchomił a monitor po chwili się wyłączył. Teraz już nie wyłącza ale nie kręci żaden wiatrak a na ekranie komunikat "Check cooling system).
    Przy czym nie kojarzę aby taki napis był jak pracował jeszcze jeden cooler ale miałem go ekranem na dół na stole warsztatowym i tylko raz pod dużym kątem zerknąłem czy świeci i było niebieskie tło ale kąt był duży i mogłem nie zwrócić uwagi. Teraz pytanie skoro płyta ma kontrole obrotów i prądu to możliwe że wpisała do pamięci taki błąd i wyłączyło ostatni wiatrak ( jak wykryła, że wiatraczek ma nie ten prąd/obroty). Po powrót do starego wentylatora niczego nie zmienił dalej nie kręci...Czy w trybie serwisowym da się ten błąd skasować? Jak się w tym monitorze wchodzi w tryb serwisowy? Może tak samo jak w TV Samsunga? Na koniec czy uda się jakoś wstawić inny wentylator ( tak by zaakceptowała go elektronika). Oryginalne mają zaporową cenę a są trzy :cry:
    Znalazłem taką dyskusję niestety problemu nie rozwiązuje ( edit: teraz już tak :D ). Utwierdza mnie tylko w moich przypuszczeniach.
    https://community.spiceworks.com/topic/683038-check-cooling-system
    Cooler to G6015S12B2

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Jest gabarytowo identyczny ale ma 90mA podczas gdy oryginalny 70mA. O obrotach oczywiście nic nie wiadomo.
    109P0612H701 1,08W 12V 60x15 SANYO DENKI
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Spec od monitorów
    W zlinkowanym temacie jest mowa o :
    Taka płyta
    SAMSUNG 46"
    LG46BHTNB/XAA 460PXN BN94-00621Y Main Video Board Motherboard Unit
    SSI460WAB-M Backlight Inverter Master Board Uni
    BN44-00166D, IP-301135B
    460PXN LJ94-01649D T-Con Timing Control Board Unit

Podaj dokł. nazwę tego TV_monitor ?
    Podaj swoje opisy z MB.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 32  
    lisek napisał:

Podaj dokł. nazwę tego TV_monitor ?

To jest tylko monitor bez głowicy
    LH52BPPLBC/EN
    Main BN41-01052F. Zasilacz BN44-00170B ( PSLF501501AB)
    Samsung 520X - Check cooling system. Samsung 520X - Check cooling system.
    każdy wentylator ma oddzielny obwód ( dwa na oko nawet własne przetworniczki ale może są tylko obok gniazd...) Obraz jest idealny ( ale krąży komunikat :cry: ). Znany z TV sposób wprowadzenia z tryb serwisowy nie działa ( monitora nie da się wyłączyć na st-by). Spróbowałem inny z kontrastem i jaskrawościa na minimum i tez nie.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Entering Service Mode with Remote Control ((Using factory Remocon))
    Entering Service Mode:
    Power Off-Mute -1-8-2- Power On-Info-Factory
    cpu MST9788CLDPDP chassis -MG32TS
    Main pcb: BN41-01052F
    PSU BN44-00230

za zał.

Jakie układy masz w swoim zasilaczu BN44-00170B ?

• Poziom 32  
    Cytat:
    (Using factory Remocon)

Tu powiedziałbym jest problem bo jakoś jeszcze się nie dorobiłem. Do LG-ka mam z uniwersalnego pilota a do samsunga :cry: . Może jest jakiś sposób wyprowadzenia Factory z któregoś oryginalnego pilota?
    Cytat:
    Jakie układy masz w swoim zasilaczu BN44-00170B ?

MC33067P, L4981A, A6251(SK802). Tak na szybko co widzę bez odkręcania...
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Znalazłem na dysku wer. chińską SM do 520DX
    -są schematy elektr. na płycie_main
    -opis CN601

Pójdzie na PW

• Poziom 32  
    Reset w trybie serwisowym nie wyłączył komunikatu ( ani nie włączył wentylatora ). Opcji typu odczyt kasowanie błędów nie znalazłem. Natomiast po ustawieniu "Fan speed" na "0" co prawda wiatraki dalej nie kręcą ale nie ma już komunikatu :D . zawsze coś a 12V do podłączenia wiatraków na krótko to chyba znajdę. Ale może jest bardziej elegancki sposób?
    Bo przy poborze mocy 360W wiatraczki raczej powinny kręcić... :|
  • Poziom 32  
    I kręcą tylko na 8-miu Voltach żeby mniej hałasowały. Jeden zmieniłem na ciut większy. Sprzęt wydany. Jako ciekawostkę podam, że w środku nie było prawie grama kurzu. W pierwszej chwili pomyślałem mało używany... ale tryb serwisowy obnażył 30 000h pracy.
    Czyli 10 lat pracy po 8h dziennie. Dowiedziałem się , że pracował w biurze w Norwegii. No cóż zapewne nie oszczędzali na filtrach do klimatyzacji... a i pewnie na sprzątaczkach także :D ( przepraszam teraz to konserwator powierzchni płaskich i skokowo opadających... :wink:)