Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cieknąca bateria jednouchwytowa

kamilk87 06 Feb 2017 13:13 4122 7
    kamilk87
    Level 10  
    Witam,
    Mam problem z baterią w wannie (jest to bateria jednouchwytowa). Rano zaczęła z niej lecieć woda spod uchwytu do puszczania wody - wygladało jakby uszczelka albo cos z głowicą. Jako że nie miałem rano czasu to zakręciłem głowny zawór i miałem zająć sie tym pózniej. Żona jednak zadzwoniła do mnie teraz i mówi, że dalej kapie. Pytanie skąd, skoro zawór jest zakręcony? Jak odkręca się drugi kran w łazience to nic nie leci a z kranu w wannie ciągle kapie. Od zakręcenia zaworu minęło juz ponad 4h wiec woda z rur powinna juz spłynąć.
    User removed account
    User removed account  
    kamilk87
    Level 10  
    Nie mamy bojlera, ze zbiorników w łazience to mamy tylko spłuczkę;) Boję się że to może jednak zawór przepuszcza... wymienię głowicę i zobaczę. Myślisz że jeśli nawet przepuszcza lekko zawór to głowica utrzyma to?
    User removed account
    User removed account  
    kamilk87
    Level 10  
    Kurtka na wacia wrote:
    Może faktycznie główny zawór przepuszcza?
    kamilk87 wrote:
    Myslisz ze jesli nawet przepuszcza lekko zawor to glowica utrzyma to?
    A z tym to nie wiem o co ci chodzi?

Chyba trochę głupotę napisałem. Miałem na myśli czy jeżeli wymienię głowicę to czy mogę poczekać z wymianą zaworu wody (jeżeli to rzeczywiście zawór)? Mam tam ciężkie podejście i z tym będzie więcej zachodu.
    1 PAWEL
    Level 42  
    kamilk87 wrote:
    Mialem na mysli czy jezeli wymienie glowice to czy moge poczekac z wymiana zaworu wody (jezeli to rzeczywiscie zawor)? Mam tam ciezkie podejscie i z tym bedzie wiecej zachodu.

Na pewno po wymianie głowicy zawór główny może jakiś czas wytrzyma ale przygotuj się do wymiany często może być przypadkowe rozszczelnienie z powodu zużycia i okresu eksploatacji.
    kamilk87
    Level 10  
    Na szczęście okazało się że zawór jest ok. Zdjąłem baterie ze ściany, trochę wody jeszcze poleciało z rur ale w końcu przestało - pewnie w mieszkaniu mam jakoś pokombinowane rury i dużo wody w nich zostało. Powodem cieknącego kranu była natomiast pęknięta głowica.