Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] C-360 - ursus c-360 bije kompresje na filtr powietrza

06 Feb 2017 14:25 8253 14
  • Level 6  
    Witam mam pytanie mam ursusa 4011 z silnikiem ,,60'' po remoncie (wymienione tuleje, tłoki pierścienie ,panewki ,głowice po regeneracji, nowe uszczelki) po złożeniu zauważyłem , że silnik bije kompresje na filtr powietrza ... Jaka może byc tego przyczyna ??? Pomóżcie!!!
  • Level 6  
    Nie mogą byc przytarte prowadnice ponieważ głowice są po regeneracji ... A stwierdziłem że kompresja bije bo słychac jak odpalę silnik przed remontem tego nie było ?
  • Helpful post
    Level 25  
    O matko a może tylko słyszysz jak zasysa powietrze? Jeśli głowice są po regeneracji a z jakiegoś powodu spaliny wracają się do kolektora ssącego to albo nie ma luzów na zaworach albo skopany jest remont. Żeby się upewnić czy zawory są szczelne trzeba by sprawdzić ciśnienie sprężania. Możesz odkręcić kolektor ssący i zakręcić ręcznie silnikiem. Będzie słychać jeśli jest przedmuch.
  • Level 6  
    Dzięki wielkie jutro sprawdzę i dam znac jak mi poszło ...
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 16  
    karpik89 wrote:
    Witam mam pytanie mam ursusa 4011 z silnikiem ,,60'' po remoncie (wymienione tuleje, tłoki pierścienie ,panewki ,głowice po regeneracji, nowe uszczelki) po złożeniu zauważyłem , że silnik bije kompresje na filtr powietrza ... Jaka może byc tego przyczyna ??? Pomóżcie!!!
    a sadzi spaliny w dolotowy ?
  • Helpful post
    Level 33  
    Na remontowanych głowicach sparzyłem się tylko raz od tamtej pory sprawdzam każdą głowicę przed montażem a konkretnie szczelność zaworów zalewając je naftą , jeśli są przecieki to reklamuję.
  • Helpful post
    Level 16  
    darfur5 wrote:
    Na remontowanych głowicach sparzyłem się tylko raz od tamtej pory sprawdzam każdą głowicę przed montażem a konkretnie szczelność zaworów zalewając je naftą , jeśli są przecieki to reklamuję.
    No ok ale cofa spaliny na dolot juz 2 raz pytam bo to istotne zeby ci pomoc ?
  • Level 6  
    Spalin nie cofa idą kominem ale jak odpalam silnik słyszę dziwny dźwięk tak jak by powietrze biło w filtr powietrza a odnośnie zaworów sprawdziłem szczelność sam remontowałem silnik .
  • Helpful post
    Level 16  
    karpik89 wrote:
    Spalin nie cofa idą kominem ale jak odpalam silnik słyszę dziwny dźwięk tak jak by powietrze biło w filtr powietrza a odnośnie zaworów sprawdziłem szczelność sam remontowałem silnik .
    rozrzad ci nie uciekl na walku albo jakims kole posrednim?
  • Helpful post
    Level 16  
    sewo.k wrote:
    Kolektor wywal i kręć silnikiem. Jeśli nie słychać wyraźnie syczenia powietrza to słyszysz ssanie tłoka a ty po prostu jesteś przewrażliwiony.
    bardzo mozliwe, nawet nie kolektor tylko filtr odlacz, kazdy silnik ma swoja geometrie mozliwe ze po remoncie taka jest charakterystyka pracy na dotarcie chociazby
  • Helpful post
    Level 1  
    Tylko popraw ustawienie rozrządu i będzie dobrze.Miałem taki problem,źle ustawiony wał względem wałka rozrządu o jeden ząb do przodu.
  • Level 6  
    Dzięki wielkie za podpowiedzi jeszcze raz sprawdziłem wszystko wał zawory rozrząd itd wyregulowałem i jest już ok