Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PWA851/P - wymiana paska

krzysiek1015 06 Lut 2017 15:46 300 5
  • #1 06 Lut 2017 15:46
    krzysiek1015
    Poziom 9  

Witam

Problem wydaje się prosty, urwał się pasek w pralce Polar PWA851/P. Oryginalny pasek to 1204H MA, ja kupiłem 1204 PHE, czyli ta sama długość. Przy zakładaniu brakuje mi jakieś 5 cm. Próbuje usilnie, ale logicznie wydaje się to bez szans. Nie widzę żadnego regulatora naciągu albo czegoś co trzeba odblokować, żeby to nałożyć w miarę swobodnie.
    Proszę o pomoc bo już nie mam koncepcji, jak się za to zabrać

Pozdrawiam
    Krzysiek

0 5
  • Pomocny post
    #2 06 Lut 2017 19:35
    nares
    Specjalista AGD

krzysiek1015 napisał:
    żeby to nałożyć w miarę swobodnie.

Swobodnie nie założysz lecz siłowo. Najpierw zakładasz pasek na koło pasowe silnika, a następnie na koło bębna (maksymalnie ile się da) i trzymając pasek mocno przyciśnięty do koła, kręcisz nim aż pasek wejdzie.

0
  • #3 06 Lut 2017 20:50
    krzysiek1015
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedzi, nie było żadnej regulacji, więc wiedziałem że trzeba siłowo. Nie byłem w stanie utrzymać tego paska ręką, użyłem plastikowej opaski zaciskowej do przymocowania paska do koła i kręciłem dwoma rękami :)

Jeszcze jedno pytanie, żeby nie zakładać nowego tematu ponieważ podczas kręcenia silnikiem słychać szum. Podejrzewam że to może być problem z łożyskiem (może też dlatego pasek się urwał).
    Czy jest szansa to jakoś sprawdzić /wymienić czy lepiej kupić cały silnik?

0
  • #5 06 Lut 2017 23:09
    krzysiek1015
    Poziom 9  

Właśnie duże koło jest stabilne, luzów też nie stwierdziłem. Póki co to pralka chodzi, a najwyżej będę się tym martwił później.

0