Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakiej pojemności skrzynia na głośnik JBL cs769?

kkrwawy 06 Feb 2017 17:19 852 3
 • #1
  kkrwawy
  Level 5  
  Nie wiem jakiej wielkości skrzynie zbudować dla 1 [jednego] trójdrożnego głośnika jbl cs769.
  W necie nie ma potrzebnych parametrów :/ chyba, że coś przeoczyłem.
  Będę dawał wzmacniacz 30W
  Proszę o pomoc
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  Tremolo
  Level 43  
  Ja bym zrobił podłużne obudowy zamknięte wysokości jakichś 70cm szerokość 25cm głebokość 30. Te głosniki są przystosowane do otwartych komór takich jak półka za tylnymi siedzeniami w aucie. Mają wysoki Qts, VAS również. Co za tym idzie możesz mieć zamkniętą obudowę. Problemem może być to, że są przystosowane do pracy w aucie. Czyli, że pomieszczenie jest małe i w zasadzie obudową jest po części wnętrze samochodu. Jeżeli chcesz tego używać w domu to może być różnie.

  Tak więc parametry są abstrakcją dla tych głośników i nie są do niczego potrzebne. Obudowa mała czy duża nie powinieneś zrobić im krzywdy
 • #3
  Ash Ketchum
  Level 27  
  W instrukcji od nich: http://cdn.billiger.com/dynimg/p3_h7vOd2XXd_N...SMMM/JBL-CS762-Bedienungsanleitung-9a923d.pdf jest tylko tyle. Nie ma parametrów TS. Ale w instrukcji od JBL poprzedniej serii CS6 są: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=...Pp5nSg9nheyfKV9gQ&sig2=kVhz7q3cT6wIElUZVaKQcg . Patrz CS-69. Są to podobne głośniki - moc ta sama, kształt kosza itp różniące się designem tweeterów czy też kolorem membrany. Tak jak napisał Tremolo są przeznaczone do montażu w tylnej półce samochodu z uwagi na parametry. Ja interesowałem się modelem CS-6C - taki midwoofer do montażu w drzwiach i ma on Qts też wysokie a VAS mniejsze właśnie z uwagi na dedykowane miejsce pracy jakim jest zamknięta komora drzwi auta. Ja chciałem zaaplikować owy midwoofer lub lepiej dwa do subwoofera zamkniętego dając ok 10l na głośnik. Do tego satelity na dwudrożnych głośnikach z tej serii z tym że okrągłych np 4" czy 5" i też małe paczki zamknięte. Te owalne też mogłyby być. Napęd to TDA7375 7377 albo 7388. Te dwie pierwsze nawet mam na płytkach z creative t3000 i samsung sms5100 przerobione tak by grały w mostku oba kanały dostając sygnał zza filtra dolnoprzepustowego tak by podłączyć dwa midwoofery jako sub. I np dać 7375 do suba a słabszą 7377 do satelit. Albo inny pomysł to kolumny aktywne z osobną komorą zamkniętą dla tego midwoofera i małego dwudrożnego i dwukanałowym tda np 7375 na pokładzie. Albo w jednej czterokanałowy 7388 i wykorzystać 4żyłowy kabel i speakon do podłączenia drugiej pasywnej paczki zasilając midwoofer i górę osobnym kanałem. Albo wzmacniacz w osobnej obudowie i tda albo 2kanałowe albo 4kanałowy i albo sub i satelity pasywne albo kolumny z osobnymi komorami. Dodam że te głośniki występują w wersji z maskownicami jako GT7 np owalne GT7-96, tak samo było z GT6-69 i CS-69 z poprzedniej serii - w obu przypadkach to ten sam głośnik z tym że GT zawiera w zestawie maskownice (dość atrakcyjnie wizualnie w serii GT6) a CS nie. Niestety w pdf od nowych GT7 nie podali parametrów TS: http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaett...-ml-JBL_GT7_6_LAUTSPRECHER_de_en_fr_nl_es.pdf a w starych GT6 są identyczne jak w starych CS: http://sec.inshop.hu/hasznalatik/inshop/101211_multi.pdf.