Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp 32LE530EV - Potrzebne wsady obu pamięci flash.

Stani12 06 Lut 2017 20:25 1188 8
  • #3 12 Lut 2017 11:43
    Stani12
    Poziom 23  

Dzięki za zainteresowanie odpowiedź. Ten plik mam. Ściągnąłem z jednej ze stron rosyjskich razem z plikiem do 25Q80BV ale myślałem, że model 32LE530RU znacznie się różni od 32LE530EV,. Na jednym z rosyjskich forów doczytałem się, że wsady 25q80 nie różnią się w tych modelach. Teraz wiem, że powodem jest prawdopodobnie pamięć 25Q80BV, która w tej chwili nie daje się czytać w BeeProg-u. Zamówiłem nową kość.
    Pozdrawiam.

• #5 15 Lut 2017 13:22
    elmo071
    Poziom 20  

Nie wiem czy na tych płytach nie był problemem układ NAND
    ZHU Mikronik z Suchej Beskidzkiej zajmuje się programowaniem nandów

• #6 15 Lut 2017 18:28
    Stani12
    Poziom 23  

Masz rację. Problem prawdopodobnie w NAND.
    Poniewaz płyta była martwa, zaprogramowana została poprzez usb wsadem, który ściągnąłem z jakiejś włoskiej strony. Jedyny, który był dostępny. Po tej operacji (programowanie przez usb: włożenie przygotowanego odpowiednio pendriva z plikami i włączenie wtyku sieciowego po włożeniu usb i naciśnięciu przycisku na pilocie - nie pamiętam który) nand się zaprogramował ale prawdopodobnie był niewłaściwy plik na pendrivie. Stąd może być obrócony obraz i.t.d. bo wsad był dla innej matrycy. Cały problem polega na umieszczeniu na pendrivie właściwych plików mboot, mb61_en, usb_auto_update. Skąd wziąć te trzy pliki jeszcze nie wiem.
    Jeśli Cię interesuje dokładnie przygotowanie pendriva plikami jakie posiadam to pisz na pw i podaj maila to Ci podeślę.

• #8 25 Sty 2018 21:29
    stonoga100
    Poziom 8  

W moim tv taka sama sytuacja. Mogę prosić n pw. o linka ze sterownikami?