Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduły bluetooth na aux sa ciche. Jak temu zaradzić?

06 Lut 2017 21:58 1269 3
 • Poziom 14  
  Cześć

  Mam problem poniewaz kupiłem już kilka odbiorników bluetooth i wszystkie graja mi za cicho.
  Ostatni jaki testuje to model DFR-07434 z oferty Botland.

  Mój test wygląda tak. Podłączam iPhone do słuchawek po jacku i podgłaszam do maksimum. Następnie podłączam słuchawki do odbiornika bluetooth, włączam muzykę z iPhone i podgłaszam na maksimum. Na słuchawkach wyraźnie słychać dużo ciszej. Może nawet i połowę ciszej. To samo na innych odbiornikach dźwieku np. radiu samochodowym podłączonym poprzez line in - jack.

  Wyczytałem, że te wszystkie moduły dają bardzo słaby sygnał audio. W sklepie botland polecili mi zakup wzmacniacza np. "Wzmacniacz audio stereo PAM8403 5V 3W - dwukanałowy".

  Teraz pierwsze pytanie. Czy to jest poprawne jak podłącze odbiornik bluetooth do tego wzmacniacza, następnie do radia, które ma swój wzmacniacz? Czy jakość dźwięku na takim połączeniu będzie bez zmian w sosunku do tego co mam na połączeniu kablowym?

  Znalazłem też kilka odbiorników bluetooth ze wzmacniaczem. przykładowo 2x 30W. Ponownie zapytam, czy taki sygnał podłączony do radia da mi wysoką jakość dżwieku czy jakieś przesterowane anomalie?

  Na koniec czy możecie polecić mi odbiornik bluetooth, który na wyjściu jack ma tyle samo mocy co iphone.

  Przepraszam za małą wiedzę w temacie.
  Dzięki!
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 38  
  jozwik napisał:
  Czy to jest poprawne jak podłącze odbiornik bluetooth do tego wzmacniacza, następnie do radia, które ma swój wzmacniacz? Czy jakość dźwięku na takim połączeniu będzie bez zmian w sosunku do tego co mam na połączeniu kablowym?

  Chcesz uszkodzić radio to podłączaj ;) NIEWOLNO tak robić.

  jozwik napisał:
  Następnie podłączam słuchawki do odbiornika bluetooth, włączam muzykę z iPhone i podgłaszam na maksimum. Na słuchawkach wyraźnie słychać dużo ciszej.

  Może ten odbiornik ma te 3W ale przy np 2/4 ohm a twoje słuchawki mają np 16/32 albo nawet więcej, więc nie dziw się, że jest cicho.

  Napisz co chcesz osiągnąć, to ma być podłączone do radia czy do słuchawek? Jeśli radio to potrzebujesz przedwzmacniacz, jeśli słuchawki to wzmacniacz słuchawkowy.
 • Poziom 14  
  Chciałbym wykonać 2 projekty:

  1. Podłączyć bluetooth do radia w aucie (Chorus Audi) do Line In po jack.
  2. Podłączyć bluetooth do głośnika JBL on stage iv

  W aucie mam łatwy dostęp do 12V
  W JBL mam i 12v i 5v.
 • Poziom 30  
  Musisz wykonać zasilacz 5 V. Przynajmniej do auta. Możliwości jest wiele. Najprostszy to chyba zasilacz,ładowarka wpinany do gniazda zapalniczki, a wyposażona np. w gniazdo USB.