Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka Magnum VIP 3000 czy inna chińska max 420 pln

GOMEZ405 07 Feb 2017 09:34 7026 14
Wago
    GOMEZ405
    Level 11  
    Witam. Potrzebuję kupić spawarkę inwerterową do prac przy domowych. Znając życie na początku zrobi dużo a później będzie używana raz na kwartał.
    Co byście polecili?
    Osobiście nastawiam się na Magnum VIP 3000. A może chińczyk?
  • Wago
    tomjed
    Level 28  
    Z autopsji mogę polecić do majsterkowania Dedrę. Nigdzie nie mogę znaleźć info na temat cyklu pracy tego Magnuma, a to dość ważny parametr. Zależy co chcesz spawać, bo przy większym prądzie cykl pracy będzie spadać. Nie jestem spawaczem, raczej majsterkowiczem. Do większych robót te wynalazki się nie nadają, bo przy prądach 120-150A mają cykle 10-20%.

pzdr
    GOMEZ405
    Level 11  
    Tylko dedry w tej kwocie nie dostanę. Musi być nowa i z Fv.
    tomjed
    Level 28  
    Wiem, że nie dostaniesz. Poszukaj jaki cykl ma magnum. Żebyś później nie zdziwił się, że 100A możesz spawać cyklem 30-40%.
  • Wago
    GOMEZ405
    Level 11  
    Na stronach podają 160A/60%

... "OPIS

Magnum Power VIP 3000 jest jedną z najmniejszych spawarek inwerterowych na polskim rynku. Wymiary to tylko 25 x 16 x 10 cm. Waga to 2.7 kg (bez kabli spawalniczych).

Urządzeniem POWER VIP 3000 można spawać elektrodami otulonymi o średnicy maksymalnej 4,0 mm. W temp. do 25°C elektrodami rutylowo-celulozowymi (tzw. różowymi) o średnicy 3,25 mm można spawać w trybie 100%, czyli bez przerw.

Obudowa jest metalowa. Posiada uchwyt do przenoszenia oraz pasek do zawieszenie na ramieniu."...
    tomjed
    Level 28  
    GOMEZ405 wrote:
    można spawać w trybie 100%, czyli bez przerw.

Jasne, że można pytanie jakim prądem. Bo na pewno nie 160A...

Tak na szybko to w niektórych miejscach te 60% to sprawność
    GOMEZ405
    Level 11  
    Nie no ok tylko dodam że kiedyś spawalem dedra i stawało się bardzo dobrze. Tam pisze ze można spawać 3.25 elektrodą czyli wnioskuke że prądem jakieś 130A. Znalazłem też dedry za 399 pln SPAWARKA INWERTOROWA DEDRA DESI190BT 160A IGBT
    tomjed
    Level 28  
    Ja nie forsuję DEDRY... Ta 160A to pewnie to samo co Magnum. W obu przypadkach producent nie podaje cyklu spawania. Jak możesz to podjedź sobie do jakiegoś marketu nawet budowlanego i zobacz sobie na takie 160A chińskiej jaki to ma cykl spawania. Nawet "polski" Bester dla 160A ma cykl 10-20%. Takim prądem pewnie spawać nie będziesz, ale dobrze wiedzieć jaki jest cykl np dla 100A, bo domniemam, że w takim przedziale bedziesz dzałał.

pzdr
    GOMEZ405
    Level 11  
    Znalazłem taką tabliczkę
    Spawarka Magnum VIP 3000 czy inna chińska max 420 pln
    tomjed
    Level 28  
    Hmmm wygląda na to, że 140A możesz spawać ciągle, a 160A cyklem 60%, czyli 60 % spawania 40% przerwy. Ale oczywiście nie np 6min/4 min..
    :)
    ELSPAW_
    Level 9  
    GOMEZ405 wrote:
    Witam. Potrzebuję kupić spawarkę inwerterową do prac przy domowych. Znając życie na początku zrobi dużo a później będzie używana raz na kwartał.
    Co byście polecili?
    Osobiście nastawiam się na Magnum VIP 3000. A może chińczyk?

Magnum to też totalny chińczyk i dzisiaj niestety jeden z bardziej awaryjnych.
    Z tej najniższej półki popatrz może na ideala od firmy badek - mają dobrą obsługę serwisową.
    Trochę lepszy chińczyk to spartus... ale ta cena.
    GOMEZ405
    Level 11  
    No toś mnie dobił myślałem że Magnum jest coś wart. Przykładowo Magnum Snake ma dobre opinie. No to chyba kupię taniego rippera.
    ELSPAW_
    Level 9  
    W takim budżecie ciężko wybierać. Zwróć uwagę na serwis, żeby był bezpłatny i najlepiej w systemie door to door, no i na stabilność dystrybutora w Polsce. Żeby to nie była firma, która zrobiła jednorazowy zakup i po sprzedaniu towaru zniknie, a ty zostaniesz ze sprzętem, który możesz wyrzucić do kosza.
    GOMEZ405
    Level 11  
    ELSPAW_ wrote:
    W takim budżecie ciężko wybierać. Zwróć uwagę na serwis, żeby był bezpłatny i najlepiej w systemie door to door, no i na stabilność dystrybutora w Polsce. Żeby to nie była firma, która zrobiła jednorazowy zakup i po sprzedaniu towaru zniknie, a ty zostaniesz ze sprzętem, który możesz wyrzucić do kosza.
    właśnie dla tego pomyślałem o Magnum bo mam na miejscu sklep i niby serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dziwi mnie fakt że Magnum jest w sklepach spawalniczych a inne riperry i krafty nie. Po za tym ciężko znaleźć coś w sieci na temat tej konkretnej spawarki. No i jej waga najlzejsza 2,7kg - trochę to dziwne
    swloszczak
    Level 11  
    no i jak się zakończył temat ? też coś szukam