Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z zasilaczem AKYGA 550 - problem z zasilaczem

davero 07 Feb 2017 21:04 879 3
    davero
    Level 7  
    WItam mam od pewnego czasu problem z zasilaczem akyga. Zasilacz 400w służyl przez ponad rok czasu w mikrokomputerze (płyta matx z wbudowanym prockiem i grafiką) Wszystko było pięknie do czasu, kiedy podczas użytkowania komputera zgasł obraz. Początkowo myślałem, że padł proc , grafika , a może ram. OK płyta na gwarancji i ram odesłałem . Po kilku tygodniach serwis stwierdził, że płyta i ram do wymiany (ram to w ogóle sklep oddał szybko nowy) Podłączam kompa i znów to samo nie widzę obrazu ... Zasilacz wpinam ponownie do kompa stacjonarnego prądożernego i działa (wtyczka normalna szeroka plus wtyczka 4pin, mikro komputer nie ma opcji wtyczki 4pinowej tylko jedna duża) Przekładam zasilacz highlander 500w z kompa stacjonarnego i śmiga mikro komputer. Czyli wniosek taki, że tamta płyta i ram byly sprawne i nikt ich zapewne nawet nie sprawdzał. Tylko dali nowe (baaa nowe musiałem dopłacić do nowej płyty bo róźniła się numerkiem i już wymiana mi ni eprzysługuje tylko zwrot kasy i kupno nowej droższej). Wszystko było by cacy gdyby zasilacz 400w działał normalnie w stacjonarnym. Niestety pod maks obciążeniem na watomierzu około 300w komp po dłuższej pracy się resetuje. Normalne za słąby zasilacz. Ok kupiłem nowy zasilacz akyga 550w no i znów problem. Komp stacjonarny nie wstaje w ogóle ... (na tym 400w wstaje), a na mikro komputerze jest to samo co poprzednio po awarii nie ma obrazu po włączeniu komputera. Nadmienie, że zasilacz 500w higlander działa normalnie tu i tu. Gdzie może leżeć problem ? Czy miał ktoś podobny przypadek ?
    sosarek

Level 43  
    davero wrote:
    Ok kupiłem nowy zasilacz akyga 550w no i znów problem. Komp stacjonarny nie wstaje w ogóle ...

davero wrote:
    Gdzie może leżeć problem ?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    Rafik_ck
    Level 23  
    Bo to Akyga i tyle w temacie hehe.
    davero
    Level 7  
    Rafik_ck wrote:
    Bo to Akyga i tyle w temacie hehe.

Wszystkie zepsute być nie mogą. Mam tracera Highlandera i śmiga mi już 6 rok.