Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Mercedes Atego/Om906la - Po odpaleniu pracuje na 300 obr/m, brak reakcji na gaz

timo7 07 Lut 2017 22:37 1197 7
  • #1 07 Lut 2017 22:37
    timo7
    Poziom 10  

Witam wszystkich na forum,

W ramach sprostowania, pacjent to d德ig Terex PPM z popularnym silnikiem w tego typu sprz璚ie czyli znanym z ciezkiego atego om906la.
    Sprawa wygl康a tak 瞠 po chwili kr璚enia silnik odpala ale pracuje na obrotach 300/min plus czarny dym z rury i brak reakcji na peda gazu. Potrafi pracowa tak kilka minut po czym ga郾ie i tak odpalam kilkukrotnie. Za 4-5 razem odpala i wchodzi na normalne obroty ok. 600 i prawid這wo reaguje na gaz.
    Co zosta這 sprawdzone:
    1. Sprawdzenie szczelno軼i uk豉du paliwowego + utrzymywania ci郾ienia przez zaworek paliwowy w bloku.
    2. Filtr paliwa + odstojnik+ zaworki zwrotne.
    3. Pod陰czenie do SD brak b喚d闚.
    4. Podmiana pomp Pld.
    5.Podmiana modu堯w adm, fmr, mr. Na 陰czeniu skrzyni z silnikiem nie przechodzi wi您ka przewod闚 sk豉daj帷a w Atego.
    Pro軸a do bardziej do鈍iadczonych forumowicz闚 o jakie pomys造 bo moje powoli si ko鎍z...

0 7
  • Pomocny post
    #2 08 Lut 2017 23:20
    BORG

Poziom 17  

Witam,
    kiedy znajomy mia niemal identyczny problem. W ci篹kim ATEGO (wywrotka) nie da這 si zwi瘯szy obrot闚. Co prawda pali bez problemu, ale utrzymywa tylko niskie obroty. FMR i o ile dobrze pami皻am EMR nie wykazywa造 瘸dnych b喚d闚. Okaza這 si 瞠 tachograf wysiad w taki spos鏏, 瞠 ca造 czas widzia przekroczenie dopuszczalnej pr璠ko軼i i starasi ograniczy pr璠ko嗆 zmniejszaj帷 obroty. Po od陰czeniu tachografu samoch鏚 wr鏂i do 篡wych a tacho posz這 do wymiany.

Nie wiem tylko czy u kolegi jest tachograf :/

Pozdrawiam

0
  • #3 09 Lut 2017 10:05
    timo7
    Poziom 10  

Dzi瘯i za zainteresowanie, niestety tu wyst瘼uje licznik bez tachografu.

0
  • #4 15 Lut 2017 16:12
    Aluboy
    Poziom 15  

Witam,
    Sprawdza貫 pokrywk odstojnika? Czy na niej nie schodzi paliwo. Chodzi mi o to, 瞠 pokrywa (zakr皻ka) odstojnika jest dwucz窷ciowa. Cz窷 na kt鏎 zak豉dasz klucz ko鎍zy si jakie 3mm od kraw璠zi i czasami w tym miejscu schodzi paliwo. Mam tak w 2 Ategach. Raz w 1323 kierowca zgasi auto, a po 10 minutach ju nie chcia w og鏊e zapali nawet dymka nie pu軼i. dopiero jak odkr璚i貫m zaworek przelewowy i powietrze tam wysz這 to zacz掖 dymi jak z fabryki i w ko鎍u odpali. Od tamtej pory pali, ale trzeba troch pokr璚i.

0
  • #5 15 Lut 2017 18:08
    timo7
    Poziom 10  

Uk豉d sprawdzany ci郾ienioweo tj. Za郵epiony powr鏒, zegar wpi皻y zamiast czujnika temperatury i nabyte ci郾ienie 6bar . Utrzymuje bez problemu godzin. Silnik trzeba chwil pokr璚i ale odpala. Problem.w tym 瞠 pracuje na 300 obr/ min i nie reaguje na gaz. Kiedy odpalam na placu wejdzie na chwile na normalne obroty a po chwili obcina do 300 mimo pryskania plaka. Zastanawiam si co mo瞠 tak obcina obroty silnika..

0
  • #6 09 Mar 2017 20:50
    Wojtek00321
    Poziom 7  

Ja bym sprawdzi potencjometr peda逝 gazu . Jakie warto軼i on wy鈍ietla

0
  • #7 19 Kwi 2017 16:54
    timo7
    Poziom 10  

Peda gazu podmieniony na drugi i niestety bez poprawy.

0
  • #8 06 Maj 2018 22:31
    timo7
    Poziom 10  

Problemem okaza si uk豉d hydrauliczy, ktòry d豉wi silnik.

0