Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia II 1,6 MPI - Wyświetla sygnał Chek

07 Lut 2017 22:58 1824 4
  • Poziom 11  
    Witam, proszę o radę. Od tygodnia jestem nowym właścicielem skody octavia 1, 6 MPI silnik BGU 75 KW.
    Dzisiaj po gruntownym wymyciu samochodu na myjce- myjni po uruchomieniu wyświetlił się sygnał... Chek...
    cym to możne być spowodowane ?
    Dodatkowo zauważyłem szybkie nagrzewanie się silnika, czy jest normalne aby przy tak niskiej temperaturze zewnętrznej - 4
    po przejechaniu około 7 km i zatrzymaniu silnika załączał się samoczynnie wentylator ?
    Silnik ma niewielki przebieg 144.000 ,00 km.
    Nie mam doświadczenie z benzyną, miałem 1,9 TDI
    Może jakieś rady lub sugestie.
    Silnik miał wymieniony rozrząd przy przebiegu 123.000km
    ma założone świece NGK trzy elektrodowe w dobrym stanie.... były wymieniane jedynie sprawdziłem
    Od czego zacząć?
    Silnik miał ostatnio wymieniony zawór EGR...
    Oczekuje dobrej rady i wskazówek
    Pozdrawiam
    Po dłuższej przerwie.
  • Poziom 25  
    Skoro masz go od tygodnia, a już zaczynają się problemy, to powiadom sprzedającego o problemie i zapytaj czy coś takiego się zdarzało. Od czego zacząć? Od podpięcia pod komputer. Być może zbyt mocno wodą lałeś tam gdzie nie trzeba. Ciężko zdiagnozować przez internet.
  • Poziom 11  
    Ciąg dalszy informacji diagnostycznych z prośba o interpretacje i sugestie
    gdzie i co może byc przyczyna takich sygnałów..
    Znaleziono 6 błędów
    kod 17831- system wtrysku wtórnego powietrza/ blok 1 niewystarczający przepływ wyjście nie posiada stycznika/ zwarcie
    kod 16784- System EGR uszkodzenie zwarcie do innego zaworu
    kod 17698- czujnik temperatury cieczy chłodzącej na wylocie chłodnicy /G83/ za niski sygnał wyjscie nie posiada stycznika- zwarcie
    kod 17511- czujnik sondy lambda 1 Blok 1 za niska wydajność
    kod 17592 czujnik liniowy uziemienie obieg otwarty sporadyczny - wyjście nie posiada stycznika zwarcie
    kod 17511- czujnik sondy lambda 1 Blok 1 za niska wydajność
    gdzie i w jakich podzespołach szukać niedomagań
    Kasowanie bledów wystarczy na przejechanie około 50 km później znów włącza się sygnał Check/....
    Przyczyna takiego stanu rzeczy to uszkodzenie po kolizji zaworu EGR- został wymieniony na używany\
    do tego typu silnika
    Oczekuje na pomoc i diagnozę- co należałoby sprawdzić i ewentualnie wymienić
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Sprawdź bardzo dokładnie wiazkę po tej kolizji.Prawdopodobnie gdzieś uszkodzona jest i woda na myjni "zweryfikowała" jej stan.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie.
    Może któryś z kolegów podpowie ile jest czujników temperatury w silniku BGU i gdzie są usytuowane\
    czy jest jeden czy 2 jeden udało mi się ustalić jest po prawej stronie na przewodzie gumowym silnika,
    zadziwiające jest to ze przewód chłodnicy jest zimny a włącza się wentylator ..., może uszkodzony jest sam termostat?
    ???????
    Pomiar temperatury ze złącza diagnostycznego potwierdza wskazania wyświetlacza na desce rozdzielczej
    Działa i wskazuje tez temperaturę zewnętrzną.....
    Może jakieś podpowiedzi? czy ktoś już miał z tym do czynienia?
    Pozdrawiam