Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia z serwerem

08 Lut 2017 08:49 1221 23
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam taki problem pracując lokalnie w firmie można bez problemu połączyć się z serwerem zarówno lokalnie jak i poza zasięgiem sieci lokalnej router tp link TLWR740N jednak ze względu na częste problemy z tym routerem ciągle resetowanie się i zawieszanie firma chce przejść na router ASUS RT-N66U i tutaj następuje problem gdyż lokalnie wszystko ładnie śmiga ale już poza granicami sieci lokalnej nie można nawiązać polączenia z serwerem. Jakieś porady ? Co sprawdzić ? Co zrobić ?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Specjalista Sieci, Internet
    Za mało informacji, nie wiadomo o co chodzi.

SilverMan4 napisał:
    ale już poza granicami sieci lokalnej nie można nawiązać polączenia z serwerem

????
  • Poziom 9  
    już tłumacze bo chodzi o to że w siedzibie firmy można się połączyć ale już z domu nie można na routerze ASUS natomiast na routerze TP linka można i w firmie i w domu
  • Poziom 30  
    Ale jakim protokołem się łączysz do tego serwera? Po http, ftp,....?
    Przekierowania portów po których dany dostęp ma działać zostały na routerze wykonane?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    łączy się protokołem chyba ftp ale ręki sobie nie dam uciąć, nie ma zrobionych przekierowań ponieważ nie wiem które porty mają zostać ustawione dodatkowo nie mogę wejść w ustawienia poprzedniego routera bo nikt nie zna hasła.... Według właściciela po prostu podłączyli i działało jak miało.

Dodano po 39 [sekundy]:

Jak powiecie mi co i jak sprawdzić to udzielę informacji jakie was interesują.
  • Poziom 30  
    Jeżeli ma być dostęp do czegoś z zewnątrz do sieci LAN za routerem to musi być forwarding i w TP-Linku też musiał być. Jeżeli nie jesteś pewien czy FTP czy coś innego to może inaczej. Łączysz się do tego jak? Przez przeglądarkę? Przez jakiś program?
  • Poziom 9  
    Łączą się z serwerem przez pulpit zdalny
  • Poziom 9  
    i to się ustawia w ustawieniach routera tak ? i kolejne pytanie jak sprawdzić port przez który łącze się z serwerem ?
  • Poziom 9  
    tak, łącze się przez podłączenie pulpitu zdalnego w Windows
  • Poziom 9  
    jest port podany no spoko ale nie działa bo po drodze sa jakieś switche routery itd. i nie przechodzi wiem że najprościej było by wejść w obecne ustawienia routera tylko nikt nie zna hasła a nie ma kontaktu z osobą zakładającą to... jest jakiś sposób żeby wejść w tp linka nie znając loginu i hasła ?
  • Poziom 30  
    Nie znam takiego sposobu. Ewentualnie spróbuj na tym Asusie zrobić DMZ na adres serwera i wtedy sprawdź.
    Piszesz że po drodze są jakieś switche i routery, ale po drodze między dostawcą a Asusem czy między Asusem a serwerem?
  • Poziom 9  
    switche i routery są po drodze między dostawcą a ASUSEM.
  • Poziom 9  
    niestety nie mam dostępu do tych routerów jakie to są urządzenia nie mam problemu podejrzewam ze w cholerę i trochę :D

Dodano po 1 [minuty]:

nie mam pojęcia*
  • Poziom 9  
    przekierowanie było ustawiane przez kilku informatyków właśnie na ten port i wszyscy na tym polegli najprościej byłoby dostać się do tego tp linka bo tam pewnie wszystko jest poustawiane.
  • Poziom 30  
    A do tego serwera łączycie się lokalnie i zdalnie po tym samym porcie? Czy będąc w lokalu łączycie się innym portem a z zewnętrznej sieci innym?
  • Poziom 9  
    tak po tym samym porcie się łączymy
  • Poziom 9  
    kabel dojściowy pod wan a cała reszta pod lan