Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 1m - Wymiana Oleju

LucaO 08 Lut 2017 11:02 1245 5
  • #1 08 Lut 2017 11:02
    LucaO
    Poziom 5  

Witam
    Przymierzam się do zmiany oleju w moim Seacie Leonie 1m 2000r
    Seat z Silnikiem 1,9 TDI ma już przejechane 320 tys km
    Od pięciu lat zalewałem go olejem Motul X-cess 6100 , w tym roku chcę zmienić olej z racji tego że powoli zaczyna się pocić
    Chcę dobrać odpowiedni olej jednak jestem pomiędzy

Motul 6100 SYNERGIE+ 10W40 oraz VALVOLINE MAXLIFE 10W40
    znalazłem również VALVOLINE MAXLIFE 10W40 DIESEL czy różnica między maxlife diesel a zwykły maxlife to tylko tylko że jeden nadaję się do diesli a drugi do wszystkich typów silników samochodów osobowych ?

Jeśli wybór padnie na valvoline to czy zwykły maxlife czy Diesel

Który z tych olejów doradzilibyście

i jeszcze jedno pytanie , nie zakładając nowego wątku
    W drugim samochodzie też przymierzam się do wymiany oleju
    Samochód Seat Arosa 2 , 1.0 benzyna przejechane 150 tys km
    zalewany Mobilem 10 w 40
    czy mogę zmienić olej na ten VALVOLINE MAXLIFE 10W40 ?

0 5
  • #2 08 Lut 2017 12:09
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Jak się poci to się uszczelnia a nie dobiera olej który go zaklei.
    Kolego lałeś wysoką półkę motula więc lej dalej, nie baw się w żadne max lajfy bo są dwa piętra niżej od motula. Ot i tyle.
    Jak chcesz w seacie coś zmieniać to też zmień na motula.

Jest jedna rada na "max lajf", zmieniać olej częściej jak to przewiduje interwał serwisowy.

Producent samochodu przewiduje przebieg na oleju na podstawie statystyk uśrednionych, przy wysokim zapyleniu czy przy jeździe w trasy z cegłówką na gazie może się okazać że olej który ma 5000km ma właściwości takie jak olej zenka który pyrka do pracy i ma 10.000km.

0
  • #3 08 Lut 2017 12:43
    LucaO
    Poziom 5  

Już wybór padł
    Wybrałem jednak Valvoline 10w40 max life DIESEL do Leona a do arosy Max life 10w40
    Sprawdzimy , przetestujemy , opinii jest mnóstwo , większość na plus za valvoline dlatego taki wybór , nawet w dwóch sklepach z olejami polecali valvoline ze względu na to że motula można nabyć podrabianego szczególnie w sieci natomiast sprowadzenie oryginalnego motula do sklepu stacjonarnego wiąże się z dodatkową opłatą oraz czasem oczekiwania , a jeśli nawet dostane oryginał to właściwości są praktycznie te same i klasa jest równa , mam nadzieję że się nie zawiodę

0
  • #4 08 Lut 2017 12:47
    andrzej20001
    Poziom 43  

Lej co lałeś a uszczelke wymień ot co.

0
  • #5 15 Lut 2017 12:02
    Rafiik89
    Poziom 6  

Valvoline to dobra marka, od Lucarta zawsze kupuję oleje tej marki, nie wiem skąd ty kupiłeś ale powiem CI, że lucart ma ceny bardzo konkurencyjne jeżeli chodzi właśnie o oleje, akumulatory, filtry. Więc tak na przyszłość może Ci się przyda ta wiedza.

0
  • #6 21 Lut 2017 15:01
    JaroK87
    Poziom 7  

Rafiik89 napisał:
    Valvoline to dobra marka, od Lucarta zawsze kupuję oleje tej marki, nie wiem skąd ty kupiłeś ale powiem CI, że lucart ma ceny bardzo konkurencyjne jeżeli chodzi właśnie o oleje, akumulatory, filtry. Więc tak na przyszłość może Ci się przyda ta wiedza.

U mnie w mieście mają punkt sprzedaży to często zachodzę, oleje akurat lucart ma w dobrych cenach, co do olejówi valvoline to raz kupowałem, całkiem ok, chodź preferuję też inne marki.

0