Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świetlówka Philips UV-A TL-K - Dobór odpowiedniego statecznika do świetlówki 40W

08 Lut 2017 13:22 786 2
  • Poziom 2  
    Witam!
    W ramach projektu magisterskiego konstruuję uproszczoną komorę do badań starzeniowych materiałów z tworzyw sztucznych (z racji iż moja uczelnia takową nie dysponuje, a zlecenie takiego badania jednostce zewnętrznej jest dość drogie). Muszę stworzyć układ naświetlający próbki promieniowaniem świetlnym o długości fali w zakresie 300-400 nm (promieniowanie UV). Po analizie dostępnych komercyjnie źródeł światła za najlepsze rozwiązanie (z racji emitowanego widma, gabarytów świetlówki oraz jej trwałości) uznałem instalację świetlówki Philips UV-A TL-K 40W/10 G13, podstawowe parametry:
    -gniazdo G13,
    -kształt bańki T38
    -nominalna moc: 40,5W
    -nominalny prąd: 0,86A

Chciałbym zamontować ów świetlówkę pionowo, w oprawkach bryzgoszczelnych T8, które podłączone będą do statecznika elektronicznego.

I tu pojawia się moje pytanie: jaki konkretnie statecznik dobrać do takiej świetlówki. Dodam, że lampa będzie świecić bez przerwy przez ok 300h, chłodzenie zapewniać będzie zamontowany od dołu wentylator oraz zamontowany od góry wyciąg powietrza.
    Mam również inne pytanie, a mianowicie czy możliwa jest praca takiego układu (świetlówka z oprawkami bryzgoszczelnymi, sam statecznik będzie znajdował się poza układem) w środowisku o wysokiej wilgotności powietrza (cykliczny przepływ pary wodnej przez komorę)?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    Karol
  • Poziom 2  
    Użyłem świetlówki z tej samej serii, jednak na gwincie G13 i o mocy 18W (z takim też statecznikiem).

Temat do zamknięcia.