Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwa włączniki pod jedną lampe - Dwa włączniki zdalne pod jedną lampe

08 Feb 2017 14:41 1062 7
  • Level 7  
    Witam. Czy da się podłączyć dwa włączniki na pilota (na wyjściu mam tylko plus) do jednego zródła światła. Coś na podobę wyłączników na klatce (tylko inna sytuacja, bo mam tylko przy włacznikach jedne wyjście). Z góry dzięki.
  • Level 14  
    Gorem123 wrote:
    Witam. Czy da się podłączyć dwa włączniki na pilota (na wyjściu mam tylko plus) do jednego zródła światła. Coś na podobę wyłączników na klatce (tylko inna sytuacja, bo mam tylko przy włacznikach jedne wyjście). Z góry dzięki.

Jeżeli potrafisz napisz o co Ci chodzi, tak by można to zrozumieć, lub ewentualnie zatrudnij wróżkę.
  • Level 36  
    Witam
    Jakie masz te wyłączniki i jakie źródło światła, jakie zasilanie?
    Pozdrawiam
  • Level 7  
    Mam włącznik/wyłącznik bezprzewodowy "na pilota" i najzwyklejszy i chcę je podłączyć do lampy. Napięcie 230v. I chce oby one działały wymiennie (tak jak na klatce schodowej). Tylko, że w tym bezprzewodowym mam tylko wyjście i wejście.
  • Level 14  
    Gorem123 wrote:
    Mam włącznik/wyłącznik bezprzewodowy "na pilota" i najzwyklejszy i chcę je podłączyć do lampy. Napięcie 230v. I chce oby one działały wymiennie (tak jak na klatce schodowej). Tylko, że w tym bezprzewodowym mam tylko wyjście i wejście.

Da się ale nie bezpośrednio tylko za pośrednictwem przekaźników z cewką na 230V ze stykami przełącznymi np. R 15.
  • Level 13  
    hemicznyali wrote:
    Gorem123 wrote:

Da się ale nie bezpośrednio tylko za pośrednictwem przekaźników z cewką na 230V ze stykami przełącznymi np. R 15.

Niekoniecznie się da,a skąd wiadomo jak zasilona jest lampa z którego wyłącznika i czy między wyłącznikami mamy 3 żyły,na tak sformułowane pytanie można odpowiedzieć że da się bez problemu bez żadnych przekaźników-dwa wyłączniki na pilota i z każdego z nich zasilanie lampy i działa bez problemu.
  • Level 14  
    Daszuta wrote:
    Niekoniecznie się da,a skąd wiadomo jak zasilona jest lampa z którego wyłącznika i czy między wyłącznikami mamy 3 żyły,na tak sformułowane pytanie można odpowiedzieć że da się bez problemu bez żadnych przekaźników-dwa wyłączniki na pilota i z każdego z nich zasilanie lampy i działa bez problemu.

Zanim cokolwiek napiszesz pomyśl, przeczytaj jaki problem opisuje autor tego postu, jeszcze raz pomyśl, napisz a później przeczytaj kilka razy co napisałeś!
  • Level 10  
    Chcę podbić temat. Kupiłem na allegro włącznik radiowy tuoxin tx-04 żeby sterować trzemanuje źródłami światła. Ale chciałbym żeby była możliwość ich załączenia tradycyjnie wyłącznikiem w ścianie - nie koniecznie oddzielnie - mogły y załączyć się wszystkie. Proszę o pomoc.