Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW POLO 6N 1.4 AEX - falowanie obrotów na ciepłym z włączonym nawiewem

Pigmej1 08 Lut 2017 15:21 822 2
  • #1 08 Lut 2017 15:21
    Pigmej1
    Poziom 11  

Witam, mam problem z falującymi obrotami w VW Polo 6N 1.4 AEX 97r.

Sytuacja wygląda następująco: Gdy włączę nawiew na poziom 3-4, włączymy światła i dodatkowo ogrzewanie tylnej szyby to zaczyna ostro bujać obrotami od 1100 aż potrafi spaść do 500, że kierownicą trzęsie. Gdy wyłączy się wszystko, co może pobierać prąd, pracuje równo. Sprawdziłem alternator, na wyłączonej elektryce 14.3V, pod obciążeniem 14.1V momentami na chwilę spadnie do 13.8V
    Potrafi również zabujać obrotami, gdy zatrzymam się na światłach z nawiewem na 1-2 poziomie a gdy toczy się na luzie, obroty równo ok 1000-1100.
    Wszystko to dzieje się na biegu jałowym.
    Przepustnica wyczyszczona, zmienione kable WN, świece,kopułka. Poniżej nagranie z całego zdarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=kt0AtlJ2p6w

Pozdrawiam

0 2
  • #2 13 Lut 2017 02:03
    thomas48
    Poziom 13  

Wygląda to na zbyt wolną reakcję wolnych obrotów na obciążenie silnika, coś takiego jak silniczek krokowy odpowiedzialny za wolne obroty lub przepustnica coś się będzie przycinać.

0
  • #3 22 Lut 2017 20:11
    Pigmej1
    Poziom 11  

thomas48 napisał:
    Wygląda to na zbyt wolną reakcję wolnych obrotów na obciążenie silnika, coś takiego jak silniczek krokowy odpowiedzialny za wolne obroty lub przepustnica coś się będzie przycinać.

Sęk w tym, że przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana- silniczek krokowy jest wbudowany w przepustnicę w tym modelu.

Podmieniłem też regulator napięcia, sądząc po falowaniu na obciążeniu, niestety nadal to samo.

Komputer wywalił błąd:

"00561. Regulacja mieszanki Adaption limit(add) not reached"

0