Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer 29z010 - Po zamknięciu drzwi od razu talerz się kręci ale nie grzeje

dymmo 08 Feb 2017 16:33 1851 12
 • #1
  dymmo
  Level 10  
  Mam problem z Zelmer 29Z010. Mikrofalówka po zamknięciu drzwi cały czas kręci i działa podświetlenie, jednak nie grzeje. W tym czasie brak reakcji na nastawy. Nie można ustawić czasu grzania mikro oraz grilla. Przy otwartych drzwiczkach można wprowadzić nastawy jednak po zamknięciu talerz znowu zaczyna się kręcić jednak czas licznika nie reaguje i kuchenka nie grzeje.

  Proszę o pomoc.
 • #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  Podświetlenie przypadkiem po zamknięciu drzwi nie działa na "poł gwizdka"?
 • #3
  dymmo
  Level 10  
  Podświetlenie działa jak należy
 • #4
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Mi to wygląda na zwarty przekaźnik na sterowaniu ( jeden na oświetlenie, silnik obrotu talerza i wentylator) ale tego modelu nie znam. Może jakieś foto płyty?
 • #5
  dymmo
  Level 10  
  Tak to wygląda, a ten żółty przewód z płytki lata sobie luźno. Nie wiem czy to jakiś serwisowy czy jakieś uziemienie...
  Zelmer 29z010 - Po zamknięciu drzwi od razu talerz się kręci ale nie grzeje
 • #6
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Ten przewód jest wlutowany do płytki? Czy tam tylko przylega jego wolna końcówka? Dokładnie z którego miejsca on wychodzi? Słabo widać na tym foto. Może on odłączył się od krancówki drzwiowej (popatrz uważnie). Odkręć górny wkręt, odsuń ile się da na zewnątrz płytkę sterowania i zrób jej foto lepsze oraz zrób foto na krańcówki drzwiowe. Na obudowie (pokrywie od wewnątrz może jest schemat) i krańcówki są do sprawdzenia.
  Widzę już nowe foto płyty . Do sprawdzenia teraz czy nie jest zwarty któryś z przekaźników. Nie wiem co to jest za przewód, może odłączył się od czegoś a może coś już było kombinowane. Foto krańcówek drzwiowych można wrzucić?
 • #8
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Słabo widać te krańcówki powinny być trzy ( dwie z dwoma konektorami i jedna z trzema - nie mylić z ilością przewodów) a tutaj ciężko się połapać. Na drugim foto w krańcówce widać jakby otwór po konektorze męskim . Czy w tym żółtym kabelku w konektorze żeńskim nie siedzi przypadkiem ułamany konektor męski? Posprawdzałeś w zasięgu tego przewodu żółtego wszystko? Tutaj masz na foto krańcówke z 3 konektorami.
  Zelmer 29z010 - Po zamknięciu drzwi od razu talerz się kręci ale nie grzeje Zelmer 29z010 - Po zamknięciu drzwi od razu talerz się kręci ale nie grzeje
 • #9
  dymmo
  Level 10  
  No i dokładnie tak jest z tymi krańcówkami. Jeśli chodzi o ułamany konektor to nigdzie takowego nie znalazłem. Nie ma nigdzie miejsca gdzie mógłbym ten przewód zamocować, a sprawdziłem dokładnie. Ja stawiam właśnie na krańcówkę, wykonała przewidziana ilość cykli i miała się popsuć. Taki urok współczesnych sprzętów.
 • #10
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  To jest do ogarnięcia ale trzeba sprzęt mieć na stole.
 • #11
  garryy
  Level 14  
  Na płytce sterownika oprócz przewodu żółtego, jest wlutowany również przewód czarny - oba te przewody powinny być zakończone konektorami i podłączone do mikrowłącznika z dwoma wyprowadzeniami, którego styki są zwarte po zamknięciu drzwi. Poszukaj gdzie jest wpięty czarny przewód z płytki...
 • #12
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  I jak tam DYMNO postępy?
 • #13
  dymmo
  Level 10  
  Akcja zakończona sukcesem. Na dobrą sprawę nic nie zrobiłem. Wyjąłem mikrostyczniki poruszaleć kablami i włożyłem na miejsce. Wszystko działa. Podejrzewam że któryś musiał być przesunięty od trzaskania drzwiami.

  Dzieki za pomoc