Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Citroen c3 - Zablokowane wszystkie drzwi

08 Lut 2017 19:50 2346 12
  • Poziom 5  
    Witam, jestem tu nowy więc szybko opiszę problem, liczę na wyrozumiałość .
    Jak w temacie, problemem jest centralny w Citroen c3, a mianowicie po wciśnięciu przycisku do otwierania słychać jakieś skok siłowników ale żadne drzwi się nie otwierają.
    Przy próbie otwarcia kluczykiem otwierają się tylko drzwi od kierowcy (z prawej strony bo to Anglik) .
    Przy zamykaniu jest trochę inaczej , gdyż drzwi otworzone kluczykiem zamykają się za pomocą centralnego.
    Sprawdziłem zworkę i bezpieczniki w środku i na zewnątrz.
    Nie ma żadnego zwarcia na przewodach w drzwiach.
    Natomiast po odcięciu kostki od zamka przy sprawdzaniu zauważyłem że prąd jest na przewodach białym i czerwonym ale tylko po wciśnięciu przycisku do zamykania.
    Natomiast gdy naciskam "otwórz " prąd nie pojawia się na żadnym przewodzie.
    Ktoś może miał podobny problem??
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    darecki81 napisał:
    A masz może jakiś schemat??
    Albo czy można kupić inny komputer np ze szrotu??

Można,ale immo tam siedzi.
    Są trzy drogi, dopisanie używanego do samochodu, przelutowanie procesora ze starego do nowego, albo przepisanie jego zawartości, albo trzecia, którą ja zastosowałem.
    O ile pamiętam, moduł składa się z dwóch płytek, na jednej są przekaźniki, a na drugiej elektronika, rozdzielasz i wymieniasz płytkę z przekaźnikami.
    Dobra rozlutownica jest konieczna, nie jest łatwo to rozlutować.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    piwko napisał:
    Przekaźniki w body komputerze do wymiany. Naprawiałem takie coś .
    witam. Mam ten sam problem tzn. Mogę zamknąć auto z pilota, ale otworzyć tylko z kluczyka. Tak wiec jeśli auto zamknę od środka ta mała ikonka na środku to otworzyć nie można inaczej jak uchylić okno i otworzyć z kluczyka. Dodam ze auto to Citroen C3 Pluriel 1.6 benzyna. Czy mógłbym prosić o schemat, zdjęcia jak wymienić te przekaźniki?? Z tego co wyczytałem są zlokalizowane pod kierownica ?? Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Trafo9000 napisał:
    piwko napisał:
    witam. Mam ten sam problem tzn. Mogę zamknąć auto z pilota, ale otworzyć tylko z kluczyka. Tak wiec jeśli auto zamknę od środka ta mała ikonka na środku to otworzyć nie można inaczej jak uchylić okno i otworzyć z kluczyka. Dodam ze auto to Citroen C3 Pluriel 1.6 benzyna. Czy mógłbym prosić o schemat, zdjęcia jak wymienić te przekaźniki?? Z tego co wyczytałem są zlokalizowane pod kierownica ?? Pozdrawiam

UCH, czyli body komputer jest za schowkiem. Napisałem co trzeba zrobić. Jeśli nie masz sprzętu do lutowania i umiejętności to, dla twojego dobra, się za to nie zabieraj.
  • Poziom 2  
    piwko napisał:
    Trafo9000 napisał:
    piwko napisał:

UCH, czyli body komputer jest za schowkiem. Napisałem co trzeba zrobić. Jeśli nie masz sprzętu do lutowania i umiejętności to, dla twojego dobra, się za to nie zabieraj.
    dzięki za szybka odpowiedz. Sprzęt mam, a i umiejętności tez są. Czy masz może jakieś fotki, schematy cokolwiek by przybliżyć mi temat jak to wykonać. Pozdrawiam i z góry dzięki.
  • Poziom 2  
    Ok. Zrozumialem, Wiec teraz pozostało mi poszukać na Allegro bądź jakimś szrocie body komp. . Dzięki i pozdrawiam