Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Zdalnie sterowana łódka

08 Lut 2017 22:04 879 4
 • Poziom 1  
  Witam!!! Posiadam dwie kompletne krótkofalówki(zasięg ok1km). Chciał bym zapytać czy można wykorzystać je do budowy sterownika łódki. Chciał bym by działało to na 4kanałach. Pierwszy silnik przódtył/ drugi silnik przódtył/ Jestem początkującym więc prosił bym o jakiś w miarę zrozumiały schemat.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Średnio. Samo radio jest tylko nośnikiem "informacji" i po pierwsze - Twoja krótkofalówka może pracować na jednym z iluś tam kanałów, ale nie o to chodzi, bo na jednym kanale można zrobić sterowanie wieloma mechanizmami łódki, poprzez modulowanie sygnału koderem i dekodowanie w odbiorniku.
  Na jednym kanale możesz mieć np. zmienne płynnie przód/tył, lewo/prawo włącznie z trymerami prędkości i skrętu, hamulec itp.

  Poczytaj: http://serwis.avt.pl/manuals/AVT2285.pdf

  Nie jest to wybitnie skomplikowane, ale podstawowa wiedza nie wystarczy.
 • Poziom 33  
  Nie zrobisz tego w ten sposób. Kup najprostsza aparaturę modelarską tz pistolet do modeli samochodów lub właśnie łodzi. Używana kompletna to koszt 25 zł
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Myślę, że gdyby chciał kupić, to by kupił a nie zadawał pytania na tego typu forum rejestrując się 08.02.2017.

  Sama aparatura w sensie sterowania to nie wszystko. Mam zdalnie sterowaną łódkę (między innymi) i coś o tym, wiem. W modelach z silnikiem spalinowym wystarczy sterowanie serwomechanizmami. Gorzej jest w przypadku silników elektrycznych, które potrafią żłopać 30 i więcej amperów. W takim przypadku potrzebny jest regulator, a to już kolejne rzeźby.
  Z 25 zł. za aparaturę nagle zrobi się 150.
 • Poziom 41  
  Gasmat6931 napisał:
  Posiadam dwie kompletne krótkofalówki


  Raczej to nie możliwe do zastosowania jako aparatura do sterowania łódką czy modelem samochodu ze względów ekonomicznych i praktycznych, poszukaj prostego sterowania od modelu samochodu regulator obrotów dwukierunkowy na 2 silniki lub 1 silnik, aparatura wystarczy 2 kanałowa z odbiornikiem i serwo do steru kierunku.
  Jak przejrzysz portale aukcyjne lub olx na pewno znajdziesz w granicach 120 zł za cały układ do prostej łódki czy samochodu.
  Dzięki regulatorowi obrotów dwukierunkowemu będziesz miał zapewniony wsteczny bieg.

  Przykładowo -
  Aparatura -
  Rcforfun bsd aparatura nadajnik 2ch odbiornik 3ch (6707418840)
  Aparatura 2 kanały HPI Tf1 27mhz AM nadajnik (6705836392)

  Regulator silnik -
  Combo Silnik Thrust 550, regulator ESC, zestaw (6707027378)
  ------
  Regulator szczotkowy 7,2-16v 320A (6699607349)