Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prośba w sprawie weryfikacji poprawności połączeń

witek_z 08 Lut 2017 22:20 669 5
  • #1 08 Lut 2017 22:20
    witek_z
    Poziom 10  

Witam,
    Mój temat pierwotnie powstał w tym dziale, zamknąłem temat na jakiś czas i gdy poprosiłem moderatora o przywrócenie temat powędrował do działu "początkujący elektronicy"
    W tamtym dziale na bank nie otrzymam odpowiedzi więc pozwoliłem sobie napisać w tym dziale.
    Oto link do tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15927645#15927645

Proszę o radę. (chodzi o ostatni post)

0 5
  • #2 09 Lut 2017 14:02
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

O jaką radę Ci chodzi, bo ostatni Twój post to:

witek_z napisał:
    tmf napisał:
    @witek_z Przecież ci napisałem, że w przykłądach do książek z mojej stopki masz gotowe kody do sterowania takimi matrycami... Łącznie z regulacją jasności/wyświetlaniem odcieni. Jak się tym zaczniesz bawić, to pomyśl o nauce C. To co chcesz zrobić to nawet dla początkującego max miesiąc lub dwa.

dzięki, chyba masz rację.

0
  • #3 09 Lut 2017 19:27
    witek_z
    Poziom 10  

dondu napisał:
    O jaką radę Ci chodzi, bo ostatni Twój post to:

witek_z napisał:
    tmf napisał:
    @witek_z Przecież ci napisałem, że w przykłądach do książek z mojej stopki masz gotowe kody do sterowania takimi matrycami... Łącznie z regulacją jasności/wyświetlaniem odcieni. Jak się tym zaczniesz bawić, to pomyśl o nauce C. To co chcesz zrobić to nawet dla początkującego max miesiąc lub dwa.

dzięki, chyba masz rację.

mój ostatni post to ten:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16262862#16262862

0
  • #5 26 Lut 2017 20:21
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

Niedobrze. Złe kondensatory - brakuje 100n i zbędna choinka 6 x R + 2 x C przy przyciskach.

Poza tym - bezpieczniej byłoby zasilać stabilizator 5V sprzed stabilizatora 12V, a nie zza niego.

0
  • #6 26 Lut 2017 21:53
    witek_z
    Poziom 10  

BlueDraco napisał:
    Niedobrze. Złe kondensatory - brakuje 100n i zbędna choinka 6 x R + 2 x C przy przyciskach.

Poza tym - bezpieczniej byłoby zasilać stabilizator 5V sprzed stabilizatora 12V, a nie zza niego.

Ale oprócz tego OK?

0