Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do 49cali - maksymalnie 2300zł (zakrzywiony?)

FoXr0x 08 Lut 2017 23:10 1890 42
  • #1 08 Lut 2017 23:10
    FoXr0x
    Poziom 9  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2m do 2,5m (narożnik)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    bokiem też (j.w. narożnik)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stoi (1,5m wysokość)
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    tak, ale nie na TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    z rozbitą matrycą... 40 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Smart TV, brak laga
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    optyk (kino domowe panasonic)
    10 .Jakie urządzenia?
    DVD, kino, orange TV
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    2-3h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
    tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    sport, dokument, film akcji
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    do tego nie jest TV
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    okazyjnie, brak konsoli, w planie kupienie, ale dalekim planie, mam PC
    16. Preferencje co do marki?
    SAMSUNG! Philips i LG odpada
    17. Preferencje co do wielkości?
    40 cali, ale planuje i wymierzone 49 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Słabe nasycenie kolorów, słaby dźwięk
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczory
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2300zł bez dokładania
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
    2-3lata
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
    tak, IPLA, PLAYER

Witam serdecznie,
    w związku, że mój TV uległ ostatnimi czasu zniszczeniu, planuje kupienie czegoś zastępczego.
    Szczerze to planuje skok na skos ;)
    http://www.ceneo.pl/44260711
    SAMSUNG UE49K6300
    Zakrzywiony ekran trochę mnie przekonuje, sporo czytałem oglądałem o nim, będę oglądał większości przypadków na wprost (duży 3 metrowy narożnik) ale z boku oglądanie też wchodzi w grę kont nawet 45stopni.
    Oglądałem TV w MM, i nawet kąty fajne, jakość też ok, mimo że tylko analog podłączony, ale równo świeci, bez laga...

Niestety natywna 50... mam zaległości 2 letnie... czy te 50 są na tyle podkręcone (do 800) że lag to już mit w dzisiejszych czasach? Oglądam piłkę nożną... nie chce latającej chmurki..
    Miałem TV z natywną 100Hz i oryginalną matrycą od Samsunga (trafiło mi się) ale niestety... wypadek mały i po matrycy został tylko żal i smutek...

Chwilę oglądałem starszy model już: SAMSUNG UE40J6240, on ma natywną 100tkę...

Jeszcze doszukałem się tego cudeńka:
    http://www.ceneo.pl/44351710
    SAMSUNG UE43KU6000 - 4K i 100Hz z tego co czytam.

każdą propozycję wezmę pod uwagę... proszę ładnie o pomoc :)

0 29
  • Pomocny post
    #2 08 Lut 2017 23:38
    sanfran
    Poziom 37  

Mam od roku zakrzywionego samsunga 40", model chyba JU6510.
    Z boku spokojnie daje radę, nie wiem czego się ludzie czepiają.
    Jeden minus zakrzywionego ekranu to odbicie oświetlenia w ekranie, lampa potrafi sie odbić jako poziomy pasek.
    Za to wrażenia z gry (Wolfenstein), gdy siedzisz tuż przed ekranem - niesamowite!

Natomiast nie podoba mi się wydajność procesora.
    Kiedy uruchamiam TV to spokojnie można iść do kuchni po piwo i "sznitkę z wurstem". Po powrocie jako tako reaguje na pilota. A tak na poważnie, do NetFlixa można wejść po OK 20 sekundach.
    Tyle samo czasu mija, kiedy zaczyna nagrywać TV naziemną na dysk - mam uruchomiony timeshifting.
    Moze za duzo wymagam od tego sprzętu.

0
  • #3 09 Lut 2017 00:06
    FoXr0x
    Poziom 9  

No właśnie sporo psioczy osób na te zakrzywione... a dla mnie to fajna ciekawostka... i zrobiło na mnie to wrażenie, i też nie przesadzajmy... zakrzywiony jest maksymalnie o 1cm 1,5cm z każdej strony, to minimalne.

No co Ty? aż tak muli? Miałem 2 rdzeniowego F6400 i chodził pięknie... chodził ;/
    Bardziej się obawiam, dlaczego producenci odchodzą od matryc 100Hz.... same 50tki ładowane są..

0
  • #4 09 Lut 2017 00:42
    sanfran
    Poziom 37  

Samsungi są bardziej zakrzywione niż 1cm, nawet moja maleńka 40”.

Tak, TV muli przy rozruchu. Ale na plus można mu zaliczyć, że jak się juz rozchodzi przez te 20 sek to potem chodzi bez żadnych przycięć. Mam załadowane aplikacje - NetFlix! Amazon i YouTube i je używam. TV podłączony do Internetu kablem, wiec treści 4K dają radę. A wtedy transfer dochodzi do 20Mbps.

0
  • #5 09 Lut 2017 10:23
    FoXr0x
    Poziom 9  

Widzę, że prawie wszystkie TV mają 50Hz... nawet KU6000 który rzekomo miał mieć 100Hz...
    Już nie wiem o co chodzi i co wybrać... bo nawet do 55cali czy 65 ładują 50Hz... szaleństwo jakieś

a z zakrzywieniem jest na początku jakiś szok? człowiek musi się przyzwyczaić? Czy chwila moment i cieszymy się ciekawym "doznaniem"? :)

0
  • #6 09 Lut 2017 11:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W tej kasie cenowej z dobrych masz tylko LG 50LF652.

0
  • #7 09 Lut 2017 12:46
    sanfran
    Poziom 37  

FoXr0x napisał:
    a z zakrzywieniem jest na początku jakiś szok? człowiek musi się przyzwyczaić? Czy chwila moment i cieszymy się ciekawym "doznaniem"?

Nie, nie ma żadnego szoku. Taki bajer po prostu.
    W pełni docenisz kiedy siądziesz blisko w ciemnym pokoju i pogrążysz sie w grze.
    Kupiłem zakrzywiony tylko dlatego, ze był biały, a taki pasował mojej pani do mebelków.
    Tu są zdjęcia, jak to wszystko do kupy poskładałem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15688691#15688691

0
  • #8 09 Lut 2017 13:35
    FoXr0x
    Poziom 9  

LOCOLOCO napisał:
    W tej kasie cenowej z dobrych masz tylko LG 50LF652.

Niestety, mało spotykany już w sklepach... I nie wiem czy LG mnie przekonuje.
    Samsung UE40J6240 ma faktycznie 100Hz tak jak mi sprzedawca mówił i warty uwagi? To starszy już model..

@sanfran, fajnie wygląda :) no właśnie, ciekawe ile bajer będzie użyteczny w codziennym oglądaniu telewizji..

0
  • #9 09 Lut 2017 14:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Samsung też stary model i tylko 40" - szybko, oj szybko Ci się znudzi.
    Wielkość ma znaczenie.
    To bierz 4K i 100 Hz - TCL 50 S7806 lub Philips 43PUS6501.
    To gwarantuje zakup na lata.

0
  • #11 09 Lut 2017 21:36
    FoXr0x
    Poziom 9  

6240 ma 100Hz?
    Przyznam, że napaliłem się na UE49K6300... Naprawdę to tak kiczowaty model?
    Nie jestem wymagający, konsoli raczej nie będę podłączał. Tyle co sportu dużo oglądał.
    Czemu producenci zaczęli puszczać znowu tylko 50Hz? Tańszy w produkcji? Kosztem jakości?

0
  • #12 09 Lut 2017 23:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Bo liczy się tylko kasa....
    TCL to Nr3 na świecie a w USa kilka dni temu ogłosili że ma największą dynamikę sprzedaży.
    Jako pierwsza firma na świecie wprowadziła telewizory z kropką kwantową.

0
  • #13 10 Lut 2017 07:58
    sanfran
    Poziom 37  

FoXr0x napisał:
    a z zakrzywieniem jest na początku jakiś szok? człowiek musi się przyzwyczaić? Czy chwila moment i cieszymy się ciekawym "doznaniem"?

Nie, nie ma żadnego szoku. Taki bajer po prostu.
    W pełni docenisz kiedy siądziesz blisko w ciemnym pokoju i pogrążysz sie w grze.
    Kupiłem zakrzywiony tylko dlatego, ze był biały, a taki pasował mojej pani do mebelków.

Tu są zdjęcia, jak to sie wszystko do kupy poskładałem.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15688691#15688691

0
  • #14 10 Lut 2017 08:57
    FoXr0x
    Poziom 9  

Czyli chyba nic z tego UE49K6300 nie będzie... chyba, że na tym forum jest każdy AntySamsung ;) przeglądam tematy kilka tygodni wstecz i nigdzie Samsunga nie ma.

Czytam test Benchmarkpl i napisali że:
    "input lag mógłby być niższy: 52,8 ms w trybie „Gra”, 88,0 ms w trybie „Film” przy wyłączonych wszystkich opcjach"
    Chyba spore opóźnienie co?

0
  • Pomocny post
    #15 10 Lut 2017 09:45
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

FoXr0x napisał:
    52,8 ms w trybie „Gra”, 88,0 ms w trybie „Film”

Te 52 do konsoli jeszcze ok, w trybie Film i tak nie bedziesz grać.

0
  • #16 10 Lut 2017 09:56
    FoXr0x
    Poziom 9  

No grać raczej w ogólnie nie będę bo od tego komputer mam, o ile czas w ogole na gre znajdę ;) Konsole mnie nie jarają.
    W trybie film piłka nożna nie będzie smużyć? Klasyczny z kiedyś "ogonek" za piłką przy szybkim ruchu? To chyba już nie te czasy co?

Bo ja tak to myślę, nad SAMSUNG UE40J6240AW, ale to tylko 40... miałem 40 i by się jednak większy przydał, jest wersja 50, no ale 2500 to już sporo... i tak budżet napinam z 2000, bo po prostu nie mam potrzeby na TV za 3-4k ;) 4K nie wykorzystam i HDR możliwe że też nie.

0
  • Pomocny post
    #17 10 Lut 2017 10:09
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

FoXr0x napisał:
    No grać raczej w ogólnie nie będę bo od tego komputer mam, o ile czas w ogole na gre znajdę ;) Konsole mnie nie jarają.
    W trybie film piłka nożna nie będzie smużyć? Klasyczny z kiedyś "ogonek" za piłką przy szybkim ruchu? To chyba już nie te czasy co?

Jak nie zamierzasz grac to nie patrz na ten parametr.
    Przy oglądaniu sportu nic nie bedzie smużyć.
    Choc np. na takim Philipsie 6561 (niby 120 Hz i 4K) potrafią artefakty za szybko poruszajacymi sie elementami obrazu pojawiać - ale to skopana elektronika tego konkretnego modelu telewizora.

FoXr0x napisał:
    Bo ja tak to myślę, nad SAMSUNG UE40J6240AW, ale to tylko 40... miałem 40 i by się jednak większy przydał, jest wersja 50, no ale 2500 to już sporo... i tak budżet napinam z 2000, bo po prostu nie mam potrzeby na TV za 3-4k ;) 4K nie wykorzystam i HDR możliwe że też nie.

Szczerze - szarpnij sie na te kilka stów więcej i kup Panasonic TX-50DS630e.
    Dobry, sprawdzony model. 120 Hz, matryca VA, wysoki kontrast. Jest tez wersja 40 cali za 2 tys ale to trochę mało cali...

0
  • #18 10 Lut 2017 10:17
    FoXr0x
    Poziom 9  

A Panas ma rozbudowany Smart TV? Czy od 3 lat się nic u niego nie zmieniło? ;)
    No, ale idąc tym tropem nie mówisz nie dla K6300? hehe :D No jak kupię go w Media to zawsze mam 30dni na oddanie... nie powinni robić problemu. MM mam 1km od domu ;)

0
  • #19 10 Lut 2017 11:08
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

FoXr0x napisał:
    A Panas ma rozbudowany Smart TV? Czy od 3 lat się nic u niego nie zmieniło? ;)

Smart cały czas bez szału - w praktyce nic sie nie zmieniło. To Viera Smart - czyli prosta wersja systemu.

FoXr0x napisał:
    No, ale idąc tym tropem nie mówisz nie dla K6300?

Jak bym miał wybór brałbym Panasa DS630e

0
  • #20 10 Lut 2017 14:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To mega opóźnienie do grania, Panasonic również ma duży Input Lag.
    W sieci sobie nie pograsz. To znaczy pograsz ale przeważnie będziesz przegrywał. Najlepiej sprawdź choćby na grach fliper. Wkurzysz się po kilku minutach i odejdzie Ci chęć gry .
    TCL ma 39 ms a Philips 27 ms - tu możesz grać ile chcesz.

0
  • #21 10 Lut 2017 15:01
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

LOCOLOCO napisał:
    To mega opóźnienie do grania, Panasonic również ma duży Input Lag.
    W sieci sobie nie pograsz. To znaczy pograsz ale przeważnie będziesz przegrywał. Najlepiej sprawdź choćby na grach fliper. Wkurzysz się po kilku minutach i odejdzie Ci chęć gry .
    TCL ma 39 ms a Philips 27 ms - tu możesz grać ile chcesz.

Ale on nie zamierza grac w gry - kompletnie.
    Czytaj ze zrozumieniem LOCOLOCO....

0
  • #22 10 Lut 2017 15:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ma PC , więc może grać ile chce...
    Ale nie na DS630

0
  • #23 10 Lut 2017 15:24
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

LOCOLOCO - ewidentnie masz problem z czytaniem ze zrozumieniem:

FoXr0x napisał:
    No grać raczej w ogólnie nie będę, bo od tego komputer mam, o ile czas w ogole na gre znajdę ;) Konsole mnie nie jarają.

0
  • #25 10 Lut 2017 17:27
    FoXr0x
    Poziom 9  

Nie mówię, ze nigdy nigdy nie będę grał... PC podłączam czasem, jak chcę w jakieś wyścigi pograć, ale to też bardzo rzadko. :)
    Czyli te ms to opóźnienie wyświetlenia obrazu rzeczywistego na telewizorze, a nie lagi w postaci opóźnienia klatek na nim wyświetlanych? No w sumie tak sama nazwa input...
    To to mnie nie martwi, miałem 40F6400 i tam był większy ms chyba.. Chociaż byla matryca 100Hz.
    Mnie interesuje, by obraz nie smużył i nie mulił się lub slabą jakość miał przy szybkich akcjach w filmie czy sporcie.

Dziękuję za zainteresowanie tematem, Panowie.

0
  • #27 10 Lut 2017 18:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A może dozbieraj ciut kasy np do SOny 43X8309 ?

0
  • #28 11 Lut 2017 13:02
    FoXr0x
    Poziom 9  

Nie no już 3 tysięcy nie dam za telewizor :) nie potrzebuje aż takiej sumy wydawać...
    Patrze że w Euro i innych sklepach jest też UE49K6370, totalnie nie rozumiem czemu droższy i nowszy tylko od K6300 jest o miesiąc... jak w porównywarkę go daję to niczym się nie różni tylko ceną +200zł

0
  • #30 11 Lut 2017 16:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To słaby model i nie dość że mocno zakrzywiony to 50 Hz.

0