Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zepsuty mechanizm odtwarzania kaset w radiu klaudia 2

09 Lut 2017 07:41 741 15
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z odtwarzaniem kaset w radiu klaudia 2. Problem polega na tym, że kaseta normalnie się odtwarza, ale magnetofon ciągnie odtwarzany utwór. Nie wiem czego może być to przyczyna. Czy np. pasków łączących silnik z napędem kasety, a może jakiś moduł odtwarzający kasetę. Proszę wszystkich o pomoc. Z góry wielkie dzięki.
  • Poziom 39  
    Do sprawdzenia mechanizm: paski, silnik....
  • Poziom 9  
    Silnik się kręci, co do pasków nie jestem pewien, że są dobre ściągnąłem je a one były skreszałe. Jeżeli to ich wina to pod jaką nazwą ich szukać i jaki rozmiar? Wystarczy zmierzyć długość pasków?
  • Poziom 9  
    Czyli faktycznie może to być wina skreszałych pasków?
  • Poziom 33  
    To może być jedna z przyczyn. Sprawdź również stan rolki dociskowej taśmy do ośki napędowej taśmy.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Słabo ciągnie za sprawą zużytej rolki. Można spróbować samą rolkę wymyć bez demontażu np. benzyną, acetonem, alkoholem. Jak nie da rezultatu to rolkę maluje się butaprenem, ale tu już trzeba ją wyjąć.
  • Poziom 9  
    phantom48 napisał:
    Słabo ciągnie za sprawą zużytej rolki

Chodzi tutaj o rolki z silnika i z napędu kasety? Mogę przemyć je spirytusem salicylowym?
  • Poziom 27  
    Taśma jest ciągnięta rolką, która jest napędzana oską. Spirytus sal. to raczej nie, kup choćby denaturat.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Chodzi o rolkę, która dociska taśmę do ośki napędowej. Spirytus salicylowy - może być (ostatecznie).
  • Poziom 9  
    Wie ktoś może co to jest:
    Zepsuty mechanizm odtwarzania kaset w radiu klaudia 2 Zepsuty mechanizm odtwarzania kaset w radiu klaudia 2 Zepsuty mechanizm odtwarzania kaset w radiu klaudia 2 Zepsuty mechanizm odtwarzania kaset w radiu klaudia 2

Znalazłem to w magnetofonie, nie wiem czy jest to jakaś część z radia czy nie, w odbiorniku wszystko działa. Nie jestem pewien tylko nagrywania bo nie miałem pustej kasety żeby sprawdzić. Nie dziwiłbym się gdyby ktoś to tam przypadkowo wrzucił, znalazłem tam już baterie, która była już 10 lat po terminie ważności.

PS nie widać żeby była urwana
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Wygląda jak czujnik blokady nagrywania. Wykrywa, czy zabezpieczenie przed nagrywaniem w kasecie nie jest wyłamane.
  • Poziom 9  
    Na sprzęcie audio nie znam się za dobrze. Dlatego czy mogę sobie dać radę z naprawą tego czujnika? Czy w ogóle da się to jeszcze naprawić? Jakoś wcisnąć, wsunąć czy coś tam innego. A może lepiej nie brać się za to?
  • Poziom 33  
    Ten plastik po prostu wypadł z prowadnicy. Musisz poszukać miejsca, gdzie powinien on się znajdować (z tyłu kasety masz ząbki, które się wyłamuje, aby zablokować możliwość zapisu/skasowania na kasecie). W to okienko ma trafiać czubek tego plastiku.
  • Poziom 9  
    Dobra już wiem w czym problem ten czujnik ma wyłamane takie dwie nóżki z prawej jak i lewej strony. Da się gdzieś to jeszcze do kupić jeśli tak to czy w każdym magnetofonie ten czujnik jest taki sam? Pod jaką nazwą go szukać? Proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Wystarczyło przewiercić mały wiertełkiem miejsce, z którego zostały wyłamane nóżki i włożyć tam drucik o grubości ok. 1mm.