Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Od kogo internet LTE i jaki sprzęt do tego

09 Lut 2017 16:12 786 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Przymierzam się do założenia internetu w domu. Do dzisiaj korzystałem z sieci rozprowadzonej z telefonu, ale jakość słaba, a i zapotrzebowanie dużo większe. Początkowo rozważałem Cyfrowy Polsat, ale po lekturze kilku tematów w ostatnich dniach -- zrezygnowałem.
    Dużo uwag i celnych wskazówek widziałem zamieszczonych przez użytkownika "matek451", ale nie wszystko jest dla mnie jasne. Dlatego będę wdzięczny za pomoc we wskazaniu - operatora i potrzebnego sprzętu, żeby to wszystko działało na jak najwyższym poziomie. W budynku LTE łapie w niektórych pomieszczeniach, ale zasięg słaby, na zewnątrz jest znacznie lepiej, ale wciąż wydaje mi się , że można więcej. W kwestii sieci jak i sprzętu nie jestem nawet amatorem, więc proszę o zrozumienie.

Miejsce zamieszkania:
    Brwinów
    Ul Wygonowa

W kwestii kosztów nie ma specjalnych ograniczeń - raczej w ramach rozsądku. Nie przepadam za płacenie za samo logo na produktach, ale jeżeli produkty/rozwiązania dają wymierne korzyści to nie widzę problemu w zapłaceniu więcej.

Z góry dziękuję.
    JackH
  • Switche POE
  • Poziom 11  
    W kwestii operatora Internetu bez testów w twojej lokalizacji nic nie zrobisz. Wszystko było opisane juz na forum jak wykonać test przy użyciu smartfona i aplikacji . Ja osobiście mam Internet z Plusa , o ktorym wyżej wspomniany użytkownik nie wypowiada sie dobrze i jestes zadowolony z zasięgu i szybkości.
    Zerknij chociażby tutaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3304300.html
  • Switche POE
  • Specjalista Sieci, Internet
    Działanie internetu mobilnego w wielu lokalizacjach zależy od obciążenia BTS-a danego operatora , z którego korzystamy. W twoim przypadku zasięg jest realizowany z BTS-ów zlokalizowanych w Brwinowie. wybór CP podyktowany pewnie zniżką SmartDom, taki sam bonus 50% jest też w Plusie dla klientów telefonicznych Plusa i TV Sat w CP. w Plusie sprzęt jest na raty ale na własność. W CP tylko na użyczenie a dzierżawa droga. Bierze się sprzęt z LTE-A czyli E5186, absolutnie nie bierze się IDU-ODU. Najbliższe pozwolenia LTE1800aero2 to Kościuszki 1G i Biskupiecka 2. Inny to Przejazdowa 31 w Pruszkowie. Na nim oraz na Kościuszki też pozwolenie na LTE800sferii. Testy u siebie oraz pod BTS-ami. Zasięg Orange i T-mobile z BTS-a LTE1800NetWorks Kościuszki 1G,Grodziska 12 i Grodziska 40. T-Mobile na Kościuszki i Grodziskiej 40 ma działające LTE800 i z tych BTS-ów agregację LTE1800+LTE800. Podobne testy tych operatorów, w Orange starter za 5 zł po rejestracji bonus 100GB +100GB za dane adresowe. Play korzysta z BTS-a Grodziska 12 z kompletem pozwoleń na LTE( 800, 1800, 2100 i 2600). Test na karcie Play Internet na Kartę za 9 zł, bonus za rej. 100GB. W Play nadal można mieć LTE bez limitu, bez umowy za 5 zł/m-c. Jak abonament to za 69,90 z B618 za 99 zł. Router wart 100 zł, LTE 11 kat, agreguje 3 pasma LTE. Bardzo dobra oferta z Orange Internet LTE dla domu za 59,90 z MF286 za 0 zł. w T-Mobile taka oferta to 79,90 a ze sprzętu B525. Testy na telefonie LTE z aplikacją Network cell Info, do tego speedtesty. a co do Plusa to nie uprzedzenie ale wiedza. Ten operator nabył półlegalnie,za psie pieniądze 20MHz pasma w LTE1800, podobnie jak 5MHz na LTE800Sferii. Miał dużo czasu aby wybudować porządna sieć LTE1800, inni operatorzy startowali dużo później, mają mniejsze zasoby a za pasma LTE800 zapłacili miliardy. Mimo to zbudowali porządne LTE1800, teraz LTE800 a Play jako pierwszy sieć LTE2600. Plus to byle jakość w budowie sieci, dosyłu do niej i brak spójności w budowie sieci . Kpiną z UKE jest niewykorzystanie pasma LTE TDD2600 czy nieczyste zagrywki z licytacją LTE800 i granie wydmuszką czyli spółką NetNet. Zamiast budować porzadna sieć LTE plus reklamuje LTE-A, którego praktycznie nie ma a za reklamy które wprowadzały klientów w błąd UOKiK ukarał go karą 30mln zł. W więlu lokalizacjach LTE Plusa to tragedia, szczególnie to oparte o pseudo LTE800sferii. Pod koniec 2016 roku operator zaczął rozbudowę LTE1800, o dwa lata za późno. Operator o największych zasobach radiowych, mający na LTE ogromną przewagę startową w obecnych rankingach prędkości zajmuje ostatnie, zasłużone miejsce.
  • Poziom 2  
    Wybór CP w pierwszej kolejności nie był podyktowany smart domem czy innymi zniżkami, po prostu pamiętałem jakąś reklamę, że mają też rozwiązanie z anteną zewnętrzną. Kilka artykułów rozjaśniło mi sytuację i dlatego szukam lepszego rozwiązania.
    Testy przeprowadzę w weekend i będę wdzięczny za pomoc w odczytaniu wyników - po zainstalowaniu Network Cell na telefonie nie do końca wiem co oznaczają wskaźniki i pojawiające się wartości.
    Nastawiłem się na montaż anteny zewnętrznej, żeby wzmocnić odbiór sygnału i komfortowo korzystać z internetu. Podoba mi się pomysł z PLAY i 100GB za 5 zł za msc, aczkolwiek nie ograniczam się tylko do tego.
    A przy okazji mam pytanie - czy router z anteną zewnętrzną łączy się kablem logicznym czy antenowym? Antenowy akurat mam jeden wolny przy dachu domu a logiczny czy też jakiś inny pewnie będę musiał montować.
  • Poziom 28  
    Jeżeli masz kabel antenowy w rozumieniu antena TV to zapomnij o nim. Po pierwsze do LTE musisz mieć dwa przewody koncentryczne. Po drugie przewody muszą mieć odpowiednie parametry. Po trzecie jeżeli chcesz wieszać antenę zewnętrzną to myślę że lepszym rozwiązaniem będzie dociągnięcie skrętki, antena zewnętrzna z modem zasilanym przez PoE (po skrętce LAN).