Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podstawy mechaniki pojazdowej

09 Lut 2017 17:10 3198 5
  • Poziom 6  
    Witam. Czy zna ktoś jakieś strony internetowe albo książki, gdzie opisana jest ogólna budowa samochodu, zasady działania poszczególnych elementów, podstawowe zagadnienia na temat mechaniki pojazdowej?
    Szukałam, ale nic konkretnego nie znalazłam, dlatego proszę o pomoc.
  • Poziom 30  
    Jeżeli chodzi o książki to WKŁ ma serię podręczników dla techników pojazdów samochodowych.
    http://www.wkl.com.pl/oferta.php?dzial=26&str=0

Odnośnie stron to KOWEZiU kilka lat temu zrobiło kursy e-learningowe z różnych branż.
    Tu masz link do kursów z branży mechanicznej. Poszukaj nazw, które Cię interesują. Logujesz się jako GOŚĆ i możesz korzystać z zasobów. Tam zawsze są pliki PDF do pobrania z materiałem dydaktycznym.
    http://www.kno.koweziu.edu.pl/repozytorium-kursow/89-grupa-zawodow-mechaniczna.html
  • Poziom 6  
    O to mi właśnie chodziło. Dziękuję bardzo! ;)
  • Poziom 8  
    Nie wiem jak u was ale ja właśnie bardzo często korzystam z takich stron i właśnie z e-learningów, dla mnie to najlepsza metoda nauki i jakoś zdecydowanie lepiej przyswaja mi się wiedzę w ten sposób niż po prostu przez samo czytanie mało zrozumiałych książek, albo nudne wykłady
  • Poziom 6  
    Hm.. Dla mnie najlepszą metodą jest praktyka. Przyswoję trochę wiedzy i jak się zrobi ciepłej to może z wujkiem zacznę coś grzebać w samochodach.
    No ale racja. Takie strony są o wiele lepsze niż książki. Czasem prostszym i bardziej zwięzłym językiem napisane.
  • Poziom 9  
    Witam. Wg mnie na poczatek dobra literatura jest " Diagnostyka samochodow osobowych" K.Trzeciaka. Ksiazka jest napisana b.prostym jezykiem. Inna znana ksiazka gdzie masz same podstawy dzialania podzespolow tj. "Podrecznik kierowcy". Moze jest to smieszne ale tam jest wytlumaczone b.b.prostym jezykiem. Ksiazke moze dostaniesz w antykwaroaci bo wydana ok.1960r. Ja od niej zaczynalem jak bylem jeszcze w szkole podst. Pozdrawiam.